www.what2do.co.il

נהג הסעות נהג בזמן פסילה בניגוד לכיוון התנועה, מהו עונשו?

דרגו את המאמר

נהג הסעות נהג בזמן פסילה בניגוד לכיוון התנועה, מהו עונשו?

אב לשישה ילדים שעובד לפרנסתו בהסעות הורשע על פי הודאתו בעבירות של נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ברכב ללא ביטוח, נהיגה בכביש בכיוון ההפוך בכביש חד סטרי, התנהגות פרועה והעלבת עובד ציבור. בית משפט השלום בבאר שבע נדרש לקבוע עונש הולם לביצוע העבירות.

 

על פי עובדות כתב האישום, בחודש ינואר 2015 נפסל רישיון הנהיגה של הנאשם לתקופה של שישה חודשים. כחודשיים ושבוע בלבד לאחר הפסילה, הוא נהג בשעת בוקר ללא רישיון וביטוח, כנגד כיוון התנועה כשבידו סיגריה החשודה כסם, ומרכבו בקעה מוזיקה בעוצמה רבה. במהלך הנסיעה פנה הנאשם לנהג מונית שעמד באופן חוקי בכיוון התנועה ואיים עליו כי אם לא יזיז את המונית מנתיב נסיעתו, הוא ייכנס בו עם הרכב.

 

הנהג השתולל בניידת ובתא המעצר והשליך את נעליו לעבר השוטרים

 

פקח שהבחין בנאשם שאל אותו מה הוא אוחז בידו וביקש ממנו להפסיק את המוזיקה. הנאשם הגיב בגסות ובכך העליב את הפקח. שוטר שהגיע למקום הודיע לנאשם על עיכובו בין היתר, כחשוד בנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים. במהלך הנסיעה בניידת המשטרתית העליב הנאשם את השוטר וקילל אותו. ואף בתחנת המשטרה השליך את נעליו מבין סורגי תא אל עבר השוטר, צעק וקילל והתנגד לבדיקת שכרות באמצעות נשיפון.

 

המאשימה ציינה כי הנאשם בעל עבר פלילי בגין חבלה בכוונה מחמירה ובעל עבר תעבורתי מכביד בגינו נגזר עליו עונש מאסר בפועל. המאשימה עתרה למתחם עונש אחד למכלול העבירות, הכולל מאסר בפועל עד 12 חודשים. מאסר מותנה, קנס כספי, פסילת רישיון בפועל, פסילה על תנאי והפעלת ההתחייבות.

 

זו הפעם הראשונה שבה נהג הנאשם בזמן פסילה

 

הסנגור טען כי נסיבות הנסיעה בזמן פסילה אינן כה חמורות, מאחר שמדובר בנהיגה במהירות איטית ואף ציין שזו הפעם הראשונה שבה נהג בזמן פסילה. עוד טען כי העבירות של העלבת שוטר והתנהגות פרועה מצויות במדרג הנמוך של מתחם הענישה ולכל היותר מצדיקות מאסר מותנה. הסנגור הוסיף כי הנאשם השתולל בתחנת המשטרה מכיוון שהשוטרים התנהגו כלפיו באופן אלים ומתריס ואף לא נתנו לו להתפנות לשירותים.

 

הנאשם ירצה שמונה חודשי מאסר בפועל

 

בית המשפט קבע כי מצופה היה מהנאשם, המתפרנס מנהיגה בהסעות, שיקפיד שבעתיים על חוקי התנועה, אולם הוא הפר אותם ופגע בערך המוגן של ביטחון הציבור וביטחון המשתמשים בכביש בביצוע עבירות של נהיגה בזמן פסילה ללא ביטוח ובניגוד לכיוון התנועה. ובנוסף בביצוען של עבירות של העלבת עובד ציבור והתנהגות פרועה במקום ציבורי פגע בערכים המוגנים של שלטון החוק והסדר הציבורי.

 

בנסיבות אלו גזר בית המשפט על הנאשם חמישה חודשי מאסר בפועל, הפעלת מאסר מותנה בן שישה חודשים, כך שסך הכל יהיה עליו לרצות שמונה חודשי מאסר בפועל. ונוסף גזר עליו פסילת רישיון נהיגה לשישה חודשים, מאסר על תנאי וקנס בסך 1,500 שקלים.

 

ת"פ 65863-03-15 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

פניית פרסה

הנאשם הואשם באי ציות לתמרור ב-6 האוסר פניית פרסה, בצומת הרחובות בן גוריון – נורדאו בבת ים, עבירה בניגוד לתקנה 22(א) לתקנות התעבורה 

ביטול קנסות תעבורה, הכיצד?

האם כדאי להגיש בקשה להישפט? כיצד מבטלים דו"ח תעבורה? מהן העילות הנפוצות לביטול קנס תעבורה? 

שיטת הניקוד החדשה

בשיטה זו נקבע כעיקרון כי לכל נהג נפתח כרטיס אישי. בסופה של קב’ התקנות הזו נרשם פירוט מהי כמות הנק’ לגבי כל עבירה- התוספת השישית של תקנות ... 

צילום הרכב כראיה

צילמו את רכבך ? מה המשמעות המשפטית וכיצד ניתן להתמודד עם ראיה מסוג זה ? 

מאסר בגין עבירות תעבורה, אימתי?

מתי העונש בגין עבירות תעבורה הוא מאסר? העובר אחת העבירות האלה, דינו - מאסר שנתיים או קנס ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט 

פסילה על תנאי במקום פסילה בפועל בעבירות תעבורה, האמנם?

האם בסמכותו של בית המשפט לקבוע, במקום בו בוצעה עבירה אשר בצידה פסילה מינימאלית, כי יוטל על הנאשם פסילה על תנאי בלבד? 

נהיגה ללא רישיון רכב תקף

מהי עבירת נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף? האם מדובר בעבירת תעבורה חמורה? מהו משקלה של התקופה במהלכה לא היה הרישיון בתוקף? 

ביטול החרמת רכב

האם ניתן לבטל החרמת רכב? כיצד מתמודדים עם החרמת רכב כאשר בעל הרכב לא נהג בעת ביצוע העבירה? 

הרשעת חף מפשע בעבירות תעבורה - חזקת האחריות של בעל הרכב

האם ניתן להרשיע אדם בעבירות תעבורה כאשר הוכח מעל לכל ספק שלא הוא זה אשר נהג ברכב במועד ביצוע העבירה?  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.