www.what2do.co.il

ביטול קנסות תעבורה, הכיצד?

דרגו את המאמר
  התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע: 4.8 מתוך 5

ביטול קנסות תעבורה, הכיצד?

נסעת במהירות מופרזת? לא עצרת בעצור? לא נתת זכות קדימה במעבר חציה? קיבלת קנס תעבורה? נהגים רבים מופתעים משוטרי תנועה "האורבים" בצידי הכביש ועוצרים אותם בגין ביצוע עבירות תעבורה שונות. במידה וקיבלתם קנס תעבורה, פתוחות בפניכם מספר אופציות.


ראשית, תוכלו (בדומה למרבית הנהגים בישראל) לשלם את הקנס ולהמשיך בדרכם תוך השתדלות להימנע מביצוע עבירות תעבורה בעתיד. דרך נוספת היא הגשה בקשה להישפט בנוגע לקנס. כמו כן, ניתן לנסות ולהביא לביטולו של הדו"ח. האפשרות הרביעית, אשר איננה מומלצת כלל, היא התעלמות מהדו"ח. יש לציין כי התעלמות מהדו"ח מהווה למעשה הודיה בעבירה וחיובכם בקנס.

 

במידה ואתם מעוניינים לבחור בדרך של הגשת בקשה להישפט, מומלץ לבחון היטב את חפותכם או טעויות שנפלו לכאורה בפרטי הדו"ח או בדרך מילואו. לאחר הגשת הבקשה, מזכירות בית המשפט אמורה לקבוע את מועד המשפט בתוך שנה מהיום בו התקבלה ההודעה בדבר הרצון להישפט. 

 

דואר רשום ובו הזמנה לדיון ישלח לביתכם. לאחר הגשת הבקשה, מוקפאים באופן אוטומטי ההליכים בנוגע לקנס התעבורה – דהיינו, רישום ההרשעה מושהה, רישום הנקודות מושהה, ומנגנון כפל הקנס מושהה. כמו כן, אתם חפים מפשע עד אשר הוכחה אשמתכם.

 

במידה ובית המשפט יבחר להרשיע אתכם בעבירות המיוחסות לכם, תאלצו לשלם את הקנס. כאן המקום להדגיש כי בית המשפט רשאי להגדיל את הקנס על פי שיקול דעתו. ניתן לערער על החלטת בית המשפט לתעבורה בתוך 45 יום ממועד מתן פסק הדין.


ביטול הדו"ח, אימתי?


דרך נוספת אשר באמצעותה ניתן להתמודד עם דו"חות תעבורה היא הגשת בקשה לביטול הדו"ח. בכדי לעמוד בנטל בקשה זו עליכם לאסוף את כל המסמכים השונים התומכים בטענותיכם ולכתוב מכתב מפורט המסביר את ההגנות השונות והנימוקים מדוע יש לבטל את הקנס.

 

יש להגיש בקשה זו בתוך 30 יום מהמועד בו הומצא הקנס בדואר רשום. במקרים של ביטול דו"ח, מומלץ לפנות לעורכי דין תעבורה העוסקים בענף משפטי זה. עורכי דין אלו הינם בעלי ניסיון בניסוח בקשות כגון דא ובידם היכולת לאמוד את סיכוייה של בקשתכם.


יש לציין כי המשטרה איננה ברת סמכות לבטל או להפחית קנסות תעבורה. אי לכך, יש להגיש את הבקשה לראש לשכת התנועה במשטרה באזור בו בוצעה העבירה. בבקשה זו ניתן לעתור לגנוז את הדו"ח לחלוטין או להמירו באזהרה בלבד. מיותר לציין כי יש להציג סיבה הגיונית ומשמעותית לכך.


      ישנן מספר סיבות אשר יכולות להביא לקבלת בקשה בנוגע לביטול דו"ח:

  • העבירה נשוא הדו"ח הינה עבירה אשר נבעה מצורך רפואי או פיקוח נפש ומתקיימות במקרה דנא נסיבות אישיות המצדיקות את ביטול הדו"ח מבחינת המבקש (לדוגמא, נסיעה במהירות מופרזת על מנת להביא אישה יולדת לבית החולים).
  • במקרים בהם השוטר נקט בשיקולים פסולים או כאשר ההודעה בדבר הקנס ניתנה בניגוד למדיניות משטרת התנועה ואו ללא הצדקה.
  • עסקינן בעבירה קלה ובנהג אשר אין בהיסטוריה שלו עבירות תעבורה כגון העבירה נשוא הבקשה בשנתיים האחרונות.
  • התיישנות – אחת הטענות המרכזיות לביטול דו"חות תעבורה היא טענת התיישנות. תקופת ההתיישנות בנוגע לעבירות תעבורה משתנות מעבירה לעבירה ובהתאם לדו"ח אשר ניתן לכתוב לנהג בגין כל אחת מהעבירות. לדוגמא, דו"ח אשר מבוסס על צילום מתיישן במידה ולא נשלח לנהג בתוך ארבעה חודשים.
להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

פניית פרסה

הנאשם הואשם באי ציות לתמרור ב-6 האוסר פניית פרסה, בצומת הרחובות בן גוריון – נורדאו בבת ים, עבירה בניגוד לתקנה 22(א) לתקנות התעבורה 

ביטול קנסות תעבורה, הכיצד?

האם כדאי להגיש בקשה להישפט? כיצד מבטלים דו"ח תעבורה? מהן העילות הנפוצות לביטול קנס תעבורה? 

שיטת הניקוד החדשה

בשיטה זו נקבע כעיקרון כי לכל נהג נפתח כרטיס אישי. בסופה של קב’ התקנות הזו נרשם פירוט מהי כמות הנק’ לגבי כל עבירה- התוספת השישית של תקנות ... 

צילום הרכב כראיה

צילמו את רכבך ? מה המשמעות המשפטית וכיצד ניתן להתמודד עם ראיה מסוג זה ? 

מאסר בגין עבירות תעבורה, אימתי?

מתי העונש בגין עבירות תעבורה הוא מאסר? העובר אחת העבירות האלה, דינו - מאסר שנתיים או קנס ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט 

פסילה על תנאי במקום פסילה בפועל בעבירות תעבורה, האמנם?

האם בסמכותו של בית המשפט לקבוע, במקום בו בוצעה עבירה אשר בצידה פסילה מינימאלית, כי יוטל על הנאשם פסילה על תנאי בלבד? 

נהיגה ללא רישיון רכב תקף

מהי עבירת נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף? האם מדובר בעבירת תעבורה חמורה? מהו משקלה של התקופה במהלכה לא היה הרישיון בתוקף? 

ביטול החרמת רכב

האם ניתן לבטל החרמת רכב? כיצד מתמודדים עם החרמת רכב כאשר בעל הרכב לא נהג בעת ביצוע העבירה? 

הרשעת חף מפשע בעבירות תעבורה - חזקת האחריות של בעל הרכב

האם ניתן להרשיע אדם בעבירות תעבורה כאשר הוכח מעל לכל ספק שלא הוא זה אשר נהג ברכב במועד ביצוע העבירה?  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.