www.what2do.co.il

האם בית המשפט יתחשב במצבו של חולה סיעודי שביצע עבירות תנועה חמורות?

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

האם בית המשפט יתחשב במצבו של חולה סיעודי שביצע עבירות תנועה חמורות?

כנגד הנאשם, שהוא חולה סיעודי במצב קשה המתנייד בכסא גלגלים הוגשו שני כתבי אישום בגין ביצוע עבירות תנועה ומעורבותו בתאונת דרכים ללא נפגעים, כאשר נהג ללא רישיון בתוקף והוסיף חטא על פשע בכך שלא עצר את רכבו במקום האירוע ולא מסר פרטים מזהים למעורבים בתאונה. לאחר שהנאשם הודה בעובדות כתבי האישום, נדרש בית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה להכריע את עונשו.

 

הנאשם לא מסר פרטים לאחר מעורבותו בתאונת דרכים

 

על פי עובדות כתב האישום הראשון הנאשם הורשע בעבירות של אי שמירת מרחק, גרימת נזק, נהיגה ללא רישיון, אי עצירת הרכב במקום התאונה ואי מסירת פרטים למעורבים בתאונת דרכים. בכתב האישום השני יוחסו לנאשם עבירות של נהיגה בקלות ראש, נהיגה על ידי בלתי מורשה וללא פוליסת ביטוח.

 

במסגרת הסדר טיעון הגיעו הצדדים להסכמה כי על הנאשם יוטל עונש מאסר בפועל למשך שלושה חודשים, פסילת רישיון נהיגה לתקופה ממושכת ומאסר על תנאי משמעותי.

 

הנאשם הציג בפני בית המשפט מסמכים רפואיים המעידים על מצבו הסיעודי המורכב והקשה, לפיהם הוא סובל מבעיות שחמת וכבד וזקוק לסיוע במשך 24 שעות ביממה, מתנייד על כסא גלגלים ואף בתקופה האחרונה חלה התדרדרות במצבו הבריאותי.

 

המאשימה הדגישה כי לנאשם אמנם אין עבירות תנועה קודמות, אולם הוא בעל עבר הפלילי כבד, ולכן למרות מצבו הפיזי הקשה יש להטיל עליו עונש מאסר בפועל.

 

הסנגור ביקש לעכב את המאסר עד שהנאשם יסיים את טיפוליו

 

הסנגור ביקש לכבד את הסדר הטיעון והדגיש כי מדובר בעבירות תעבורה ראשונות ואין בעברו הפלילי עבירות בתחום התעבורה. עוד ביקש לעכב את ביצוע רכיב עונש המאסר מאחר והנאשם מתכנן להתחיל בזמן הקרוב טיפול שיקומי קשה בעניין מחלתו, מתוך מטרה כי כאשר יתחיל לרצות את עונשו, לאחר שיעבור טיפול מסודר ורציף, הוא יהיה מצויד במסמכים ובתרופות הנחוצים לשמירה על בריאותו.

 

המאשימה קיבלה את טענות הסנגור, והסכימה לעכב את ביצוע רכיב המאסר בכפוף להפקדת סך של 2000 שקלים וחתימה על ערבויות.

 

בית המשפט התחשב במצבו הבריאותי הקשה

 

בית המשפט התרשם כי אין מחלוקת שמדובר בעבירות חמורות ורבות, עם זאת בעת שיקולי הענישה התחשב במצבו הרפואי הקשה של הנאשם, בכך שהודה בעבירות המיוחסות לו ולקח אחריות, ובעובדה שלא נגרמו חבלות של ממש למעורבים בתאונת הדרכים.

 

בנסיבות אלה קיבל בית המשפט את הסדר הטיעון, לפיו הנאשם ירצה שלושה חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי לתקופה של 12 חודשים למשך 3 שנים. ופסילת רישיון נהיגה לתקופה של 24 חודשים.

 

בנוסף קיבל את הבקשה לעכב את הליך המאסר עד לתום הטיפול הרפואי המתוכנן, בכפוף להפקדת סך של 2,000 שקלים, חתימה על ערבות עצמית בסך של 50,000 שקלים ומתן צו עיכוב יציאה מן הארץ עד תום ריצוי עונש המאסר.

 

פ"ל 6185-05-13 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

פניית פרסה

הנאשם הואשם באי ציות לתמרור ב-6 האוסר פניית פרסה, בצומת הרחובות בן גוריון – נורדאו בבת ים, עבירה בניגוד לתקנה 22(א) לתקנות התעבורה 

ביטול קנסות תעבורה, הכיצד?

האם כדאי להגיש בקשה להישפט? כיצד מבטלים דו"ח תעבורה? מהן העילות הנפוצות לביטול קנס תעבורה? 

שיטת הניקוד החדשה

בשיטה זו נקבע כעיקרון כי לכל נהג נפתח כרטיס אישי. בסופה של קב’ התקנות הזו נרשם פירוט מהי כמות הנק’ לגבי כל עבירה- התוספת השישית של תקנות ... 

צילום הרכב כראיה

צילמו את רכבך ? מה המשמעות המשפטית וכיצד ניתן להתמודד עם ראיה מסוג זה ? 

מאסר בגין עבירות תעבורה, אימתי?

מתי העונש בגין עבירות תעבורה הוא מאסר? העובר אחת העבירות האלה, דינו - מאסר שנתיים או קנס ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט 

פסילה על תנאי במקום פסילה בפועל בעבירות תעבורה, האמנם?

האם בסמכותו של בית המשפט לקבוע, במקום בו בוצעה עבירה אשר בצידה פסילה מינימאלית, כי יוטל על הנאשם פסילה על תנאי בלבד? 

נהיגה ללא רישיון רכב תקף

מהי עבירת נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף? האם מדובר בעבירת תעבורה חמורה? מהו משקלה של התקופה במהלכה לא היה הרישיון בתוקף? 

ביטול החרמת רכב

האם ניתן לבטל החרמת רכב? כיצד מתמודדים עם החרמת רכב כאשר בעל הרכב לא נהג בעת ביצוע העבירה? 

הרשעת חף מפשע בעבירות תעבורה - חזקת האחריות של בעל הרכב

האם ניתן להרשיע אדם בעבירות תעבורה כאשר הוכח מעל לכל ספק שלא הוא זה אשר נהג ברכב במועד ביצוע העבירה?  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.