www.what2do.co.il

הנהג שנמלט מהשוטרים בנהיגה רשלנית סיכן חיי אדם, מה העונש?

דרגו את המאמר

הנהג שנמלט מהשוטרים בנהיגה רשלנית סיכן חיי אדם, מה העונש?

הנאשם נהג באופנוע ללא רישיון נהיגה, ניידת משטרה שהבחינה בו הורתה לו לעצור, אך הנהג ניסה להימלט מהשוטרים וסיכן בנהיגה רשלנית את ציבור המשתמשים בדרך, תוך שעלה עם אופנועו על המדרכה ונהג לתוך גן ציבורי. בית משפט השלום לתעבורה באשדוד נדרש לקבוע את עונשו.

 

על פי עובדות כתב האישום, בחודש אוקטובר 2014, נהג הנאשם באופנועו בהיותו בלתי מורשה לכך. הנאשם התעלם מהוראת השוטרים לעצור בצד הדרך, והמשיך בנסיעה פרועה, תוך שהוא נהג בניגוד לכיוון התנועה, עבר באור אדום ואף עלה עם האופנוע על המדרכה ונהג לתוך שטח של גן ציבורי. לבסוף הנאשם נטש את אופנועו בחוף הים, והחל לרוץ עד שנעצר על ידי שוטר.

 

הנאשם הורשע בעבירות של נהיגה ללא רישיון בקלות ראש, אי ציות להוראות שוטר במדים, סיכון חיי אדם מכוח תקנות התעבורה ועבירות תנועה נוספות. הוא נעצר עד לתום ההליכים נגדו ושהה בתנאי מעצר בית מלא מזה כחודשיים.

 

בנס נהיגתו הרשלנית והמסוכנת של הנאשם לא הסתיימה באסון כבד

 

המאשימה הדגישה את חומרת העבירות והפגיעה בשלום הציבור, וציינה כי הנאשם, שהוא בעל עבר פלילי, וריצה מאסר בפועל בגין עבירת שוד, גרם בנהיגתו הרשלנית לעוברי אורח ולילדים לנוס מנתיב נסיעתו על מנת שלא להיפגע, וסיכן בכך את חייהם ורק בדרך נס לא נגמר האירוע באסון.

 

עוד הוסיפה כי נהיגה ללא רישיון משולה לאחיזה בנשק מסוכן ללא הכשרה מתאימה. על כן עתרה להשית עליו עונש מאסר בפועל ממושך של לפחות שנתיים, פסילת רישיון ממושכת, ותשלום קנס כספי.

 

האם טענה כי בנה עדיין לא גיבש את זהותו העצמית וביקשה להימנע ממאסרו

 

אמו של הנאשם העידה כי בנה חווה קשיים רגשיים עקב הליך הגירושין של הוריו, וטענה כי הוא עדיין לא גיבש את זהותו העצמית, מאחר וחזר בתשובה ולאחר תקופה קצרה התרחק מהדת, וביקשה לתת לו הזדמנות נוספת.

 

הסנגור ביקש להתחשב בכך שהנאשם נהג באופנוע שבו רמת המסוכנות נמוכה יותר משל רכב, עתר שלא להטיל עליו עונש מאסר ולהסתפק בתקופה בה היתה נתון במעצר, על מנת לאפשר לו ללכת בדרך הישר, ולחזור לנהל חיים נורמטיביים.

 

בית המשפט קבע כי הסיכון שיצר הנאשם למשתמשים בדרך היה גבוה ביותר, והתנהגותו באירוע היתה חסרת גבולות, לכן יש להציב בפניו גבולות חיצוניים וברורים. עם זאת התחשב בעובדה שהנאשם לקח אחריות מלאה על מעשיו והודה בהזמנות ראשונה, וכן בעובדה שזו הסתבכותו הראשונה בתחום התעבורה והוא ריצה קרוב לחודשיים במעצר בית.

 

הנאשם ירצה ארבעה חודשי עבודות שירות

 

בנסיבות אלה נמנע בית המשפט מלשלוח את הנאשם למאסר מאחורי סורג ובריח, וגזר עליו ארבעה חודשי עבודות שירות, קנס בסך 2,000 שקלים, פסילת רישיון נהיגה לתקופה של 30 חודשים, ופסילה על תנאי לשלוש שנים.

 

פ"ל 6619-10-14 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

פניית פרסה

הנאשם הואשם באי ציות לתמרור ב-6 האוסר פניית פרסה, בצומת הרחובות בן גוריון – נורדאו בבת ים, עבירה בניגוד לתקנה 22(א) לתקנות התעבורה 

ביטול קנסות תעבורה, הכיצד?

האם כדאי להגיש בקשה להישפט? כיצד מבטלים דו"ח תעבורה? מהן העילות הנפוצות לביטול קנס תעבורה? 

שיטת הניקוד החדשה

בשיטה זו נקבע כעיקרון כי לכל נהג נפתח כרטיס אישי. בסופה של קב’ התקנות הזו נרשם פירוט מהי כמות הנק’ לגבי כל עבירה- התוספת השישית של תקנות ... 

צילום הרכב כראיה

צילמו את רכבך ? מה המשמעות המשפטית וכיצד ניתן להתמודד עם ראיה מסוג זה ? 

מאסר בגין עבירות תעבורה, אימתי?

מתי העונש בגין עבירות תעבורה הוא מאסר? העובר אחת העבירות האלה, דינו - מאסר שנתיים או קנס ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט 

פסילה על תנאי במקום פסילה בפועל בעבירות תעבורה, האמנם?

האם בסמכותו של בית המשפט לקבוע, במקום בו בוצעה עבירה אשר בצידה פסילה מינימאלית, כי יוטל על הנאשם פסילה על תנאי בלבד? 

נהיגה ללא רישיון רכב תקף

מהי עבירת נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף? האם מדובר בעבירת תעבורה חמורה? מהו משקלה של התקופה במהלכה לא היה הרישיון בתוקף? 

ביטול החרמת רכב

האם ניתן לבטל החרמת רכב? כיצד מתמודדים עם החרמת רכב כאשר בעל הרכב לא נהג בעת ביצוע העבירה? 

הרשעת חף מפשע בעבירות תעבורה - חזקת האחריות של בעל הרכב

האם ניתן להרשיע אדם בעבירות תעבורה כאשר הוכח מעל לכל ספק שלא הוא זה אשר נהג ברכב במועד ביצוע העבירה?  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.