www.what2do.co.il

נאשם המצוי בקשיים כלכליים לא חידש את הרישיון ונהג ללא רישיון וביטוח תקף

דרגו את המאמר

נאשם המצוי בקשיים כלכליים לא חידש את הרישיון ונהג ללא רישיון וביטוח תקף

הנאשם אשר רישיונו פקע בחודש מאי 2008, נהג בחודש יוני 2014 ללא רישיון נהיגה תקף וללא ביטוח בר תוקף. הנאשם הודה בביצוע העבירה בהזדמנות ראשונה, וטען כי לא חידש את רישיונו עקב חובות כלכליים. עוד הוסיף כי כיום הוא מסדיר את חובותיו במסגרת הליך פשיטת רגל, וביקש להתחשב בנסיבות חייו הקשות. בית משפט השלום לתעבורה בתל אביב - יפו נדרש לגזור את עונשו.

 

על פי תסקיר שירות המבחן, עברו התעבורתי של הנאשם כולל עבירות תנועה דומות אשר נעברו על ידו, עקב צבירת חובות כספיים, שלא אפשרו לו לחדש רישיונו ולשלם הקנסות שנצברו. לחובתו 32 הרשעות קודמות, מתוכן שש הרשעות בגין נהיגה ללא רישיון תקף.

 

הנאשם מגדל את בנותיו ומסייע בגידול בת אחותו שנפטרה מסרטן

 

הנאשם גרוש ואב לשתי בנות, הוא נושא בתשלומי מזונות ילדיו, ולאחר שאחותו נפטרה ממחלת הסרטן, הוא מסייע לגיסו בטיפול בבתו ומתגורר עימו. כאמור הנאשם מצוי בהליכי פשיטת רגל, והוא עובד קשה על מנת להסדיר את חובותיו ועומד כעת בתשלומים המוטלים עליו.

 

שירות המבחן התרשם כי הנאשם מעוניין לקחת אחריות על דפוסי הנהיגה והוא נמנע מלנהוג בהיותו בפסילה. על כן המליץ על ענישה שיקומית מבלי למצות את הדין עמו. לפיכך המליץ להטיל עליו שירות לתועלת הציבור בהיקף של 200 שעות, תוך שילובו בקבוצה בתחום התעבורה והארכת המאסר המותנה. 

 

המאשימה עתרה להפעיל את המאסר הותנה

 

מנגד טענה המאשימה כי יש למצות את הדין עם הנאשם, מאחר והוא הורשע פעם נוספת בעבירות של נהיגה ללא רישיון, לאחר שלחובתו עומד מאסר מותנה. על כן עתרה לגזור עליו מאסר בפועל בגין עבירות תנועה של לפחות שישה חודשים, מאסר על תנאי, פסילת רישיון, קנס והתחייבות, תוך הפעלת עונשי פסילה על תנאי מהרשעות קודמות.

 

הסנגור ציין כי הפעלת המאסר המותנה יפגע בסיכויי שיקומו של הנאשם ויגרום להוצאתו ממעגל העבודה. ואף הדגיש כי הוא מגדל את שתי בנותיו ומסייע לגיסו לגדל את בת אחותו. על כן עתר לאמץ את המלצות שירות המבחן, תוך הארכת המאסר המותנה.

 

בית המשפט התחשב בנסיבות חייו הקשות של הנאשם

 

בית המשפט קבע כי הנאשם פגע במעשיו בערך חברתי חשוב של ביטחון המשתמשים בדרך, תוך נהיגתו בהיותו בלתי מבוטח, ואף עלול היה להיגרם נזק רב, במקרה והיתה מתרחשת תאונת דרכים. עוד הדגיש שאין זו הפעם הראשונה בה הנאשם נהג ללא רישיון וללא ביטוח, למרות שהיה ער לפסול שבהתנהגותו. אולם הוא התחשב בנסיבותיו האישיות, על כן נמנע מלהטיל עליו מאסר בפועל.

 

בנסיבות אלה גזר בית המשפט על הנאשם קנס בסך 1,500 שקלים, פסילת רישיון נהיגה למשך 13 חודשים, פסילה על תנאי למשך 6 חודשים, למשך 3 שנים, הארכת עונש של המאסר למשך שנתיים, צו שירות לתועלת הציבור בהיקף של 200 שעות, שילוב בטיפול קבוצתי בשיתוף עמותת "אור ירוק" וצו מבחן לתקופה של שנה.

 

פ"ל 3961-06-14 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

פניית פרסה

הנאשם הואשם באי ציות לתמרור ב-6 האוסר פניית פרסה, בצומת הרחובות בן גוריון – נורדאו בבת ים, עבירה בניגוד לתקנה 22(א) לתקנות התעבורה 

ביטול קנסות תעבורה, הכיצד?

האם כדאי להגיש בקשה להישפט? כיצד מבטלים דו"ח תעבורה? מהן העילות הנפוצות לביטול קנס תעבורה? 

שיטת הניקוד החדשה

בשיטה זו נקבע כעיקרון כי לכל נהג נפתח כרטיס אישי. בסופה של קב’ התקנות הזו נרשם פירוט מהי כמות הנק’ לגבי כל עבירה- התוספת השישית של תקנות ... 

צילום הרכב כראיה

צילמו את רכבך ? מה המשמעות המשפטית וכיצד ניתן להתמודד עם ראיה מסוג זה ? 

מאסר בגין עבירות תעבורה, אימתי?

מתי העונש בגין עבירות תעבורה הוא מאסר? העובר אחת העבירות האלה, דינו - מאסר שנתיים או קנס ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט 

פסילה על תנאי במקום פסילה בפועל בעבירות תעבורה, האמנם?

האם בסמכותו של בית המשפט לקבוע, במקום בו בוצעה עבירה אשר בצידה פסילה מינימאלית, כי יוטל על הנאשם פסילה על תנאי בלבד? 

נהיגה ללא רישיון רכב תקף

מהי עבירת נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף? האם מדובר בעבירת תעבורה חמורה? מהו משקלה של התקופה במהלכה לא היה הרישיון בתוקף? 

ביטול החרמת רכב

האם ניתן לבטל החרמת רכב? כיצד מתמודדים עם החרמת רכב כאשר בעל הרכב לא נהג בעת ביצוע העבירה? 

הרשעת חף מפשע בעבירות תעבורה - חזקת האחריות של בעל הרכב

האם ניתן להרשיע אדם בעבירות תעבורה כאשר הוכח מעל לכל ספק שלא הוא זה אשר נהג ברכב במועד ביצוע העבירה?  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.