www.what2do.co.il

תעבורה - הברחת וגם זוכית?

דרגו את המאמר

תעבורה - הברחת וגם זוכית?

עו"ד אלעד שור - נאשם ברח באמצע בדיקה משטרתית, האם יזוכה?

 

כנגד אדם הוגש כתב אישום ובמסגרתו נטען כי האחרון עצר בצד הדרך והציג רישיונות, כבקשת שוטר, אולם כאשר השוטר הלך לרכבו על מנת להכניס דבר מה למכונית, נמלט הנאשם מהמקום. לטענת המשטרה, הנאשם ברח משום שראה ניידת מתקרבת למקום וחשש מבדיקת ינשוף משום שהוא היה בגילופין.

 

הנאשם, באמצעות ב"כ עו"ד אלעד שור, טען כי הוא הציג את רישיונותיו לשוטר, אך לאחר מכן דפק על חלון מכוניתו אדם בלבוש אזרחי והוא היה בטוח כי מדובר בניסיון שוד. הנאשם טען כי כאשר הוא חשד שמדובר בניסיון שוד הוא נמלט מהמקום כל עוד נפשו בו. כמו כן, הנאשם הכחיש מכל וכל את היותו שתוי בעת האירוע.

 

האם יש הצדקה לבריחה מהמקום?

 

הנאשם טען כי במקצועו הוא סוחר תכשיטים, וביום האירוע הוא נסע מירושלים להרצליה כאשר ברכב סחורה יקרת ערך. לדבריו, כאשר הוא הגיע לאזור גינות סחרוב הוא הבחין בתנועה מוזרה של רכבים על הכביש, ולאחר מכן שם לב כי מדובר בפקק תנועה שהינו תולדה של מחסום משטרתי. לדבריו, בעת הגיעו למחסום הוא קיבל הוראה לעצור והגיח לעברו שוטר, בעל חזות ומבטא מזרחי, עוטה מעיל עור שחור, על ראשו קסדה שחורה ועל חגורתו אקדח.
 

השוטר ביקש מהנאשם להציג בפניו רישיונות והנאשם עשה כמבוקש. לדבריו, לאחר שהשוטר פנה לרכב על מנת לבדוק את הרישיונות, דפק אדם אחר על שמשת מכוניתו בחוזקה. לדבריו, אדם זה היה לבוש בבגדים אזרחיים, ושערו ארוך. כמו כן, האחרון לא הזדהה כשוטר. הנאשם טען כי כעת הוא היה סבור שהוא נתון תחת מעשה שוד והחליט לברוח מהמקום.

 

בית המשפט לתעבורה בירושלים קבע כי יש לקבל את טענות ההגנה שהוצגו על ידי עו"ד אלעד שור. בהכרעת הדין נקבע כי השוטר אשר דפק על חלון מכוניתו של הנאשם היה לבוש אזרחי ולא נשא כל עדות לכך שהוא שוטר ולא אזרח. "חזותו של השוטר הראשון, בשילוב עם גיחתו הפתאומית של האדם בלבוש האזרחי, יכול להיות שהתגבשו כדי הטלת חשש בליבו של הנאשם". יצוין כי הנאשם במקרה דנן היה מעורב בעבר בשוד מכוניתו.

 

לסיכום, נקבע כי הסתלקותו של הנאשם מהמקום, בעקבות חששו כי במעשה שוד עסקינן, הייתה מוצדקת והגיונית. בנוגע לאישום בנהיגה בשכרות, למעט עדותו של השוטר, לא הובאו לעניין זה ראיות אחרות והנאשם זוכה גם מבעבירה זו.

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

פניית פרסה

הנאשם הואשם באי ציות לתמרור ב-6 האוסר פניית פרסה, בצומת הרחובות בן גוריון – נורדאו בבת ים, עבירה בניגוד לתקנה 22(א) לתקנות התעבורה 

ביטול קנסות תעבורה, הכיצד?

האם כדאי להגיש בקשה להישפט? כיצד מבטלים דו"ח תעבורה? מהן העילות הנפוצות לביטול קנס תעבורה? 

שיטת הניקוד החדשה

בשיטה זו נקבע כעיקרון כי לכל נהג נפתח כרטיס אישי. בסופה של קב’ התקנות הזו נרשם פירוט מהי כמות הנק’ לגבי כל עבירה- התוספת השישית של תקנות ... 

צילום הרכב כראיה

צילמו את רכבך ? מה המשמעות המשפטית וכיצד ניתן להתמודד עם ראיה מסוג זה ? 

מאסר בגין עבירות תעבורה, אימתי?

מתי העונש בגין עבירות תעבורה הוא מאסר? העובר אחת העבירות האלה, דינו - מאסר שנתיים או קנס ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט 

פסילה על תנאי במקום פסילה בפועל בעבירות תעבורה, האמנם?

האם בסמכותו של בית המשפט לקבוע, במקום בו בוצעה עבירה אשר בצידה פסילה מינימאלית, כי יוטל על הנאשם פסילה על תנאי בלבד? 

נהיגה ללא רישיון רכב תקף

מהי עבירת נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף? האם מדובר בעבירת תעבורה חמורה? מהו משקלה של התקופה במהלכה לא היה הרישיון בתוקף? 

ביטול החרמת רכב

האם ניתן לבטל החרמת רכב? כיצד מתמודדים עם החרמת רכב כאשר בעל הרכב לא נהג בעת ביצוע העבירה? 

הרשעת חף מפשע בעבירות תעבורה - חזקת האחריות של בעל הרכב

האם ניתן להרשיע אדם בעבירות תעבורה כאשר הוכח מעל לכל ספק שלא הוא זה אשר נהג ברכב במועד ביצוע העבירה?  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.