www.what2do.co.il

הארכת פסילה מנהלית, באילו מקרים?

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

הארכת פסילה מנהלית, באילו מקרים?

פסילה מנהלית היא פסילת רישיון נהיגה הניתנת על ידי קצין משטרה לפרק זמן מוגדר, שנע בין חודש ימים עד שלושה חודשים, לאחר ביצוע עבירת תעבורה חמורה ובטרם התגבש כתב אישום פלילי נגד הנהג. מטרתה של הפסילה המנהלית היא לנטרל את המסוכנות הנשקפת מהנהג, עד אשר ייקבע עונשו על ידי בית משפט לתעבורה.

 

סעיף 50א' לפקודת התעבורה מאפשר להאריך את הפסילה המנהלית מטעמים מיוחדים ונימוקים שיירשמו, לתקופה של מעל שלושה חודשים, ואף רשות הרישוי מוסמכת לקבוע כי הנהג אינו ראוי לנהוג מחמת כושר נהיגה לקוי ורשאית לפסול את רישיונו לצמיתות, לתקופה מסוימת, או עד למילוי תנאים שייקבעו בהחלטה מנומקת.

 

קצין משטרה יכול להטיל פסילה מנהלית עד 90 יום

 

פרק הזמן שבו נפסל הרישיון בפסילה מנהלית יכול לנוע בין 30 עד 90 ימים, בהתאם לסוג עבירת התנועה, חומרתה, תוצאותיה ובהתאם להוראות הקבועות בפקודת התעבורה. במקרה של דוח תנועה, קצין המשטרה רשאי לשלול את הרישיון לפי פירוט רשימת העבירות בתקנות התעבורה.

 

פסילה מנהלית של 30 ימים תחול בגין עבירות תנועה הנחשבות קלות באופן יחסי, אשר לא גרמו נזק לרכוש או לגוף. פסילה לחודש ימים יכולה להינתן על עבירות תנועה כגון: אי ציות לתמרור זכות קדימה או תמרור עצור, עקיפה מסוכנת על קו הפרדה רצוף או עקיפה בדרך לא פנויה, נהיגה באופן המסכן את עוברי הדרך, נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה בשכרות, אי מתן אפשרות להולך רגל להשלים חציית כביש במעבר חציה ועוד.

 

קצין משטרה מוסמך להורות על פסילה מנהלית למשך 60 ימים לאחר מעורבות בתאונת דרכים, בלא קשר לאופן העבירה שהובילה לתאונה, וגם אם מדובר בתאונה ללא נפגעים, כל עוד נגרמו נזקי רכוש או נזקי גוף שאינם חמורים, וקצין המשטרה השתכנע כי קיימות מספיק ראיות להעמיד את הנהג לדין בגין אחריותו לגרימת תאונה.

 

קצין משטרה מוסמך להורות על פסילה מנהלית למשך 90 ימים שלילת רישיון במקרה של תאונת דרכים קטלנית אשר גרמה לפגיעות בנפש, כאשר סבר קצין המשטרה כי ישנן ראיות מוצקות אשר יובילו להגשת כתב אישום נגד הנהג בגין אחריותו לקרות התאונה הקטלנית.

 

הארכת פסילה מטעמים מיוחדים ומנימוקים שיירשמו

 

סעיף 50א' קובע כי במקרה שחלפו שלושה חדשים מיום שנפסל הנהג לפי סעיפים 46 או 47: פסילה עד גמר הדין או פסילה בידי קצין משטרה, ולא הוגש לבית המשפט כתב אישום נגד הנהג על עבירת התנועה שבגינה נפסל הרישיון, תבוטל הפסילה אלא אם כן הורה בית המשפט, מטעמים מיוחדים ומנימוקים שיירשמו, להאריך את מועד הפסילה לתקופה שיקבע.

 

סעיף 50ב' קובע כי אם חלפו ששה חדשים מיום שנפסל הנהג לפי הסעיפים 46 או 47 לחוק ולא ניתן פסק דין לגבי העבירה שבגינם נפסל, הפסילה בטלה, אם לא נתן בית המשפט הוראה אחרת. ואולם, אם רשות הרישוי קובעת כי הנהג אינו ראוי לנהוג מחמת כושר נהיגה לקוי היא רשאית, בהחלטה מנומקת, לפסול את רישיונו לצמיתות, או לתקופה מסוימת, או עד למילוי תנאים שייקבעו בהחלטה.
 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

פסילה מנהלית, אימתי?

פסילה מנהלית, אימתי?

העבירות הכלולות בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה אשר בגינן רשאי שוטר לפסול פסילה מנהלית את רשיונך הן ... 

פסילת מינימום

פסילת רישיון לתקופת מינימום הינה עונש נפוץ בבית המשפט לתעבורה בגין ביצוע עבירות תעבורה. פסילת מינימום יכולה להיות קבועה לחודשיים, ולהגיע אף עד פסילה לשלוש שנים לפחות... 

פסילה ע"י קצין משטרה

סעיף 47ה' לפקודה קובע כי במידה וקצין המשטרה סבור כי יש יסוד להניח שכנגד הנהג שלפניו יוגש כתב אישום בגין ביצוע אחת מהעבירות המפורטות בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה, הוא רשאי לפסול את רישיון הנהיגה של הנהג פסילה מנהלית באורכים משתנים... 

פסילה בשל נהיגה בשכרות

האם ניתן להימנע מפסילת מינימום של שנתיים לאחר נהיגה בשכרות? מהן הנסיבות המיוחדות אשר בגינן בית המשפט יורה על פסילה לתקופה נמוכה משנתיים? 

פסילה עד תום ההליכים

מהי פסילה עד תום ההליכים? אימתי יורה בית המשפט על פסילת רישיון נהיגה עד תום ההליכים? 

עבירת מהירות ופסילה מנהלית, אימתי?

הסמכות לפסול את רישיון הנהיגה כאשר מדובר בעבירת מהירות קמה בהתאם לגובה המהירות, בהתאם למהירות המותרת במקום ביצוע העבירה ... מה הזכויות שלך? לחץ/י לפרטים 

בקשה לביטול פסילה מנהלית

מהי פסילה מנהלית והאם ניתן להגיש בקשה לביטול פסילה זו בבית המשפט לתעבורה? מהם השיקולים לביטול הפסילה בבית המשפט? 

נהיגה בזמן פסילה - נהיגה ללא רישיון

נהיגה בזמן פסילה - נהיגה ללא רישיון

מי שהודע לו שנפסל מקבל או מהחזיק רישיון נהיגה, וכל עוד הפסילה בתקפה הוא נוהג ברכב שנהיגתו אסורה בלי רישיון לפי פקודה זו, או מי שנוהג בניגוד לתנאים שנוספו ברשיונו כל עוד הם בתקפם, או מי שהודע לו כי נפסל מהחזיק ברישיון... 

ביטול פסילה מנהלית

היא בקשה לפי סעיף 48 לפקודת התעבורה להורות על ביטולה של פסילה מנהלית אשר הוטלה על המבקשת ביום 06.09.06, בגין עבירה של נהיגה במהירות מופרזת. 

נהיגה בפסילה, ייעוץ משפטי

נתפסתם נוהגים בפסילה? טוענים כי נהגתם בפסילה? עומדים בפני משפט? מומלץ לפנות לעורכי דין העוסקים בתחום... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.