www.what2do.co.il

ביטול פסילה מנהלית בעקבות אי כיול הממל``ז

דרגו את המאמר

ביטול פסילה מנהלית בעקבות אי כיול הממל``ז

ביטול פסילה מנהלית בבית המשפט לתעבורה


משטרת ישראל שוב נאלצה להשיב רישיון נהיגה שנפסל בגין אי כיול מכשיר הממל"ז. מדובר בביטול פסילה מנהלית במסגרת תביעה שהוגשה על ידי נהג בדרום, לאחר רשיונו נפסל בגין מהירות אשר יוחסה לו ואשר נמדדה באמצעות מכשיר הממל"ז.

 

המבקש הפנה לפסיקות שניתנו בבית המשפט המחוזי ובהן נקבע כי המשטרה לא עמדה ברף המתאים הדרוש לקיומן של הראיות לכאורה, זאת בגין כיול המכשיר. כמו כן, בית המשפט קיבל את טענותיו של המבקש לכך שהמשטרה ממשיכה להוסיף ולהתעלם מהוראות בית המשפט ומפעילה את המכשיר במצבו הנוכחי. המשטרה טענה כי פסקי הדין המוזכרים בבקשתו של הנהג אינם חלוטים והוגשו נגדם ערעורים.

 
בפסק הדין נכתב כי כאשר בית המשפט נדרש לדון בשאלת ביטולה או קיצורה של תקופת פסילה, עליו לשים שני שיקולים לנגד עיניו – האחד, קיומן של ראיות לכאורה לביסוסה של העבירה, והשני, מסוכנותו של הנאשם הנגזרת ממספר פרמטרים רלוונטיים.

 

לא די בכיול לפני צאת השוטר למשמרת


השופט ציין כי בית המשפט אינו נדרש בשלב זה לבחון את הראיות באופן מדוקדק. עם זאת, נקבע כי ניתן לומר שטענת הנהג הינה עקרונית. כמו כן, השופט הזכיר אף הוא את פסק הדין הדומה אשר ניתן בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

 

השופט הוסיף כי הכיול המדובר בפסיקה זו הינו כיול במעבדה מורשית והוןא אינו "חלק מהבדיקות השוטפות המתבצעות למכשיר". כמו כן, צוין כי על המשטרה מוטלת חובה לרשום בדו"ח המפרט כי בהפעלת המכשיר וידא המפעיל פרטים שונים וביניהם כיול. אי לכך, נקבע כי על מנת לבסס ראיות לכך שהמדידה המבוצעת במכשיר הייתה מדויקת, המשטרה חייבת להציג הוכחה לביצוע כיול במעבדה.


כמו כן, בית המשפט כבר קבע בעבר כי בדיקת המכשיר על ידי הגורמים בשטח, וגם השוטרים בתחנת המשטרה, אין בה די. לנוכח קביעה זו, התייתר הצורך בדיון ברכיב הנוסף המתייחס למסוכנותו של המבקש.
 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

פסילה מנהלית, אימתי?

פסילה מנהלית, אימתי?

העבירות הכלולות בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה אשר בגינן רשאי שוטר לפסול פסילה מנהלית את רשיונך הן ... 

פסילת מינימום

פסילת רישיון לתקופת מינימום הינה עונש נפוץ בבית המשפט לתעבורה בגין ביצוע עבירות תעבורה. פסילת מינימום יכולה להיות קבועה לחודשיים, ולהגיע אף עד פסילה לשלוש שנים לפחות... 

פסילה ע"י קצין משטרה

סעיף 47ה' לפקודה קובע כי במידה וקצין המשטרה סבור כי יש יסוד להניח שכנגד הנהג שלפניו יוגש כתב אישום בגין ביצוע אחת מהעבירות המפורטות בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה, הוא רשאי לפסול את רישיון הנהיגה של הנהג פסילה מנהלית באורכים משתנים... 

פסילה בשל נהיגה בשכרות

האם ניתן להימנע מפסילת מינימום של שנתיים לאחר נהיגה בשכרות? מהן הנסיבות המיוחדות אשר בגינן בית המשפט יורה על פסילה לתקופה נמוכה משנתיים? 

פסילה עד תום ההליכים

מהי פסילה עד תום ההליכים? אימתי יורה בית המשפט על פסילת רישיון נהיגה עד תום ההליכים? 

עבירת מהירות ופסילה מנהלית, אימתי?

הסמכות לפסול את רישיון הנהיגה כאשר מדובר בעבירת מהירות קמה בהתאם לגובה המהירות, בהתאם למהירות המותרת במקום ביצוע העבירה ... מה הזכויות שלך? לחץ/י לפרטים 

בקשה לביטול פסילה מנהלית

מהי פסילה מנהלית והאם ניתן להגיש בקשה לביטול פסילה זו בבית המשפט לתעבורה? מהם השיקולים לביטול הפסילה בבית המשפט? 

נהיגה בזמן פסילה - נהיגה ללא רישיון

נהיגה בזמן פסילה - נהיגה ללא רישיון

מי שהודע לו שנפסל מקבל או מהחזיק רישיון נהיגה, וכל עוד הפסילה בתקפה הוא נוהג ברכב שנהיגתו אסורה בלי רישיון לפי פקודה זו, או מי שנוהג בניגוד לתנאים שנוספו ברשיונו כל עוד הם בתקפם, או מי שהודע לו כי נפסל מהחזיק ברישיון... 

ביטול פסילה מנהלית

היא בקשה לפי סעיף 48 לפקודת התעבורה להורות על ביטולה של פסילה מנהלית אשר הוטלה על המבקשת ביום 06.09.06, בגין עבירה של נהיגה במהירות מופרזת. 

נהיגה בפסילה, ייעוץ משפטי

נתפסתם נוהגים בפסילה? טוענים כי נהגתם בפסילה? עומדים בפני משפט? מומלץ לפנות לעורכי דין העוסקים בתחום... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.