www.what2do.co.il

שנה וחצי מאסר לנהג שיכור שהרג את בן דודו

דרגו את המאמר

שנה וחצי מאסר לנהג שיכור שהרג את בן דודו

משפחת ההרוג מבקשת לחון את הנהג שהרג את בנם

 

בית המשפט גזר ביום א’ (25.10.09) 20 חודשי מאסר בפועל על נהג אשר כתוצאה מהיותו בגילופין, ארעה תאונת דרכים בה מצא את מותו אחד הנוסעים ברכב. בנוסף, גזר השופט על הנאשם שלילה למשך 15 שנה ועוד כשנה מאסר על תנאי במידה ויעבור עבירת תנועה נוספת.


תאונה קטלנית אחרי החתונה


הנהג, בן 22, בילה בחתונת בת דודתו אגב ריקודים ושתיית משקאות חריפים. לאחר החתונה, נסע הנאשם לביתו, כאשר ברכב יושבים שני בני דודיו, והוא בגילופין (ריכוז אלכוהול - 145 מ"ג לכל 100 מ"ל דם).


בעוד הוא נוסע בכביש לא רחב ביישוב בית שמש, במהירות אשר איננה תואמת את תנאי הסביבה, עלה הרכב על מהמורת עפר, סטה מכיוונו והתנגש באוטובוס חונה. שלושת הנוסעים נלכדו ברכב וכוחות חילוץ היו צריכים לנסר המכונית על מנת לחלצם. אחד מהנוסעים, ספג פגיעה כה קשה, עד כי מת מפצעיו עוד במקום.


הרשעה בהריגה – עבודות שירות או מאסר בפועל?


במסגרת הסכם טיעון, הואשם הנהג בנהיגה בשכרות, נהיגה במהירות בלתי סבירה והריגה. הסכם הטיעון קבע גם ענישה מקסימאלית של 30 חודשי מאסר בפועל, פסילות מהחזקת רישיון ועונשים על תנאי.

 
שירות המבחן הכין תסקיר על הנאשם והגישו לבית המשפט. על אף חומרת העבירה, המליץ שירות המבחן להימנע מעונש של מאסר בפועל, שכן עונש זה עלול לפגוע קשות בחוסנו הנפשי, בדימויו העצמי ובעתידו התעסוקתי והחברתי של הנאשם. שירות המבחן הציע להטיל על הנאשם עונש מאסר שירוצה בעבודות שירות, ופיקוח מבחן למשך שנה.


אימו של ההרוג מבקשת מהשופט לדון הנהג כבית הלל

 
ב"כ של המדינה ביקש מבית המשפט להטיל על הנהג את העונש המרבי העולה מעסקת הטיעון, שכן היא משקפת לטענתו את האיזון בין תסקיר המבחן של הנאשם לבין העבירה. מצד שני, המשפחה וב"כ של הנאשם ביקשו מן השופט לרחם על הנאשם שכן אין הוא צריך עוד התרעה. בנוסף לכך הטרגדיה המשפחתית גדולה ואין ספק כי הנאשם הוא צעיר נבון ונורמטיבי אשר מתפרנס בכבוד ועברו נקי.


דודתו של הנאשם, אימו של ההרוג, אף שלחה מכתב שהוצג לשופט ובו ביקשה כי לא יוסיף השופט כאב נוסף על כאב המשפחה וידון את הנאשם כבבית הלל.

 
למרות כל האמור לעיל, קבע השופט כי יש להטיל על הנאשם עונש מאסר בפועל. וכך כותב השופט בפסק הדין: "אין המדובר ברשלנות של הרף עין. הנאשם נטל סיכון מודע, כשנהג בהיותו שיכור, במהירות שאינה תואמת את תנאי הדרך, וגרם לתאונה קטלנית. מדובר, אם כן, בפשיעה ממש. גם אם את הנאשם אין כבר צורך להרתיע, הרי שעל בית המשפט להבהיר באמצעות הענישה, כי המדובר במעשה הנושא עימו אשמה כבדה, פגם מוסרי חמור. שיקולי גמול מחייבים, אם כן, ענישה במאסר ממש".
 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת נהיגה בשכרות, איך לקבל זיכוי?

מאחר ולא ניתן היה לשלול את גרסת הנאשם כי המאפיינים נערכו לאחר בדיקת הינשוף, זיכה כבוד השופט ש. נחשון את הנאשם מעבירת השכרות, כאשר פסל הן את בדיקת הינשוף והן את בדיקת המאפיינים לאור החריגה מהנהלים... 

בדיקת שכרות

שוטר רשאי לדרוש מנוהג רכב שהיה מעורב בתאונת דרכים או מנוהג רכב שיש לשוטר חשד סביר כי הוא שיכור, להיבדק במועדים ובמקומות שיורה, ומי שנדרש כך חייב להיבדק כאמור... 

בדיקת שכרות, האם מותר לסרב?

בדיקת שכרות, האם מותר לסרב?

נעצרתם לבדיקת שכרות? האם מותר לסרב לעבור את הבדיקה? מהי המשמעות המשפטית המקופלת בתוך הסירוב? 

נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים

הנאשם הורשע על פי הודאתו, בנהיגת רכב כשהוא נתון להשפעת משקאות משכרים. מתברר כי בבדיקה שנערכה לנאשם, נמצא בדמו ריכוז אלכוהול בשיעור, שהוא פי שלוש, מהכמות הקבועה בחוק. הנאשם נלכד בכף בעת שנהג רכב הסעות, בזיג זג.  

פסילה בשל נהיגה בשכרות

האם ניתן להימנע מפסילת מינימום של שנתיים לאחר נהיגה בשכרות? מהן הנסיבות המיוחדות אשר בגינן בית המשפט יורה על פסילה לתקופה נמוכה משנתיים? 

נהיגה בשכרות, האם ניתן לחזור מהודאה?

סקירה של פסקי דין העוסקים בהודאת נאשם בעבירה של נהיגה בשכרות וחזרה מהודאותו, באלו מקרים יתיר בית המשפט חזרה מהודאה? 

ה"ינשוף" מזהה לימונענע כמשקה אלכוהולי

במבחני המעבדה אשר נערכו במעבדת מיג"ל בע"מ בראשותו של ד"ר יגאל בר אילן, זיהה המכשיר משקאות קלים כמשקאות אלכוהוליים. הניסוי נערך במעמד קציני משטרה בכירים כגון רב פקד בני סמו ותועדו על ידי צלם משטרתי... 

מאסר בפועל בגין נהיגה בשכרות פעם שנייה

עבירת הנהיגה בשכרות הינה כאמור עבירה חמורה ומסוכנת. כאשר נהג נכנס לרכב על מנת לנהוג בזמן היותו שיכור, הוא מהווה סכנה ממשית לעצמו, לנוסעים עימו ולמשתמשים האחרים בדרך. העונש הראוי נגזר בין היתר, מגובה השכרות. ככל שמדובר בשכרות גבוהה, ראוי שהעונש יהיה גבוה יותר 

בקשה לביטול הרשעה בנהיגה בשכרות אשר ניתנה בהעדר הנאשם

האם בית המשפט יקבל את בקשתו של נאשם לבטל הכרעת דין במסגרתה הוא הורשע בהעדרו בנהיגה בשכרות? 

האם בדיקת ינשוף אשר הצביעה על 290 מ"ג בדיוק תביא להרשעת הנהג?

האם 290 מ"ג בליטר אוויר נשוף היא נהיגה בשכרות? האם הבדיקה הינה עד 290 מ"ג, כולל 290 מ"ג או למעלה מ-290 מ"ג? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.