www.what2do.co.il

נהגת בהריון הורשעה בפעם שנייה בנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים

דרגו את המאמר

נהגת בהריון הורשעה בפעם שנייה בנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים

אשה כבת 34 הורשעה בעבירה של נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים, לאחר שהורשעה בעבר בביצוע עבירה דומה. בית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה נדרש לקבוע את עונשה, תוך התחשבות בעובדה כי בעת מתן גזר הדין, היא היתה בהריון.

 

על פי עובדות כתב האישום, הנאשמת מחזיקה ברישיון נהיגה מאז שנת 2000. לחובתה שלוש הרשעות קודמות בתחום התעבורה, כאשר שתיים מהן מסוג ברירת משפט, והרשעה אחת משנת 2014, בגין עבירה של נהיגה בשכרות.

 

המדינה עתרה להשית על הנאשמת עבודות שירות למשך חודשיים

 

הצדדים הגיעו להסדר טיעון, ועתרו להשית על הנאשמת מאסר על תנאי לתקופה של שבעה חודשים למשך שלוש שנים, פסילת רישיון בפועל בגין נהיגה בשכרות לתקופה של 11 חודשים ופסילה על תנאי. התביעה עתרה להטיל עליה בנוסף שני חודשי מאסר לריצוי בדרך של עבודות שירות, ואילו ההגנה ביקשה צו לתועלת שירות הציבור בהיקף של 180 שעות.

 

מתסקיר שירות המבחן עלה כי הנאשמת היא רווקה כבת 34, המתגוררת עם בן זוגה ונמצאת כיום בחודש חמישי להריונה. אין לה כבר פלילי, וביצוע העבירה אינו מאפיין את התנהלותה ואת מהלך חייה. יחד עם זאת היא הורשעה בעבר בעבירת תעבורה דומה.

 

קצין המבחן התרשם כי הנאשמת מבינה את חומרת מעשיה, היא קיבלה אחריות לביצוע העבירה ומודעת לתוצאות מעשיה הפוטנציאליים. עוד התרשם כי לא קיימת בעיה של התמכרות לאלכוהול המצריכה התערבות ייעודית, על כן המליץ על תכנית שירות לתועלת הציבור בהיקף של 180 שעות, ועל צו מבחן למשך שנה לצורך השתתפותה בקבוצה למניעת נהיגה תחת השפעת אלכוהול.

 

בית המשפט ציין כי הנאשמת ביצעה עבירה חמורה ומסוכנת הן לנהג והן ליתר המשתמשים בדרך, והערך החברתי שנפגע כתוצאה ממעשיה הוא פגיעה בביטחונו של ציבור המשתמשים בדרך ועיקרון קדושת החיים. יחד עם זאת אין לה עבר פלילי, היא נטלה אחריות למעשיה, ואף נמצאת בחודש חמישי להריון.

 

מתחם העונש על ביצוע עבירה חוזרת של נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים:

 

בית המשפט סבר כי מתחם הענישה ההולם בביצוע עבירה חוזרת של נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים, נע בין מאסר על תנאי לצד צו שירות לתועלת הציבור, ועד מאסר בפועל, אשר ניתן לריצוי בעבודות שירות, והעונש נקבע על פי קיומן או היעדרן של עבירות תנועה נלוות, וקיומו של מאסר על תנאי בר הפעלה.

 

לאחר שבית המשפט שקל את טיעוני הצדדים ובחן את עברה של הנאשמת, החליט לכבד את הסדר הטיעון, בתקווה שהנאשמת למדה לקח, הפנימה את חומרת העבירה שביצעה ולא תשוב עליה. על כן גזר עליה צו שירות לתועלת הציבור בהיקף של 180 שעות, פסילת רישיון נהיגה לתקופה של 11 חודשים, הפעלת פסילה על תנאי מלקבל או מלהחזיק רישיון לתקופה של שלושה חודשים, מאסר לתקופה של שבעה חודשים למשך שלוש שנים ותשלום קנס בסך 1500 שקלים.

 

פל"א 7876-07-14 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת נהיגה בשכרות, איך לקבל זיכוי?

מאחר ולא ניתן היה לשלול את גרסת הנאשם כי המאפיינים נערכו לאחר בדיקת הינשוף, זיכה כבוד השופט ש. נחשון את הנאשם מעבירת השכרות, כאשר פסל הן את בדיקת הינשוף והן את בדיקת המאפיינים לאור החריגה מהנהלים... 

בדיקת שכרות

שוטר רשאי לדרוש מנוהג רכב שהיה מעורב בתאונת דרכים או מנוהג רכב שיש לשוטר חשד סביר כי הוא שיכור, להיבדק במועדים ובמקומות שיורה, ומי שנדרש כך חייב להיבדק כאמור... 

בדיקת שכרות, האם מותר לסרב?

בדיקת שכרות, האם מותר לסרב?

נעצרתם לבדיקת שכרות? האם מותר לסרב לעבור את הבדיקה? מהי המשמעות המשפטית המקופלת בתוך הסירוב? 

נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים

הנאשם הורשע על פי הודאתו, בנהיגת רכב כשהוא נתון להשפעת משקאות משכרים. מתברר כי בבדיקה שנערכה לנאשם, נמצא בדמו ריכוז אלכוהול בשיעור, שהוא פי שלוש, מהכמות הקבועה בחוק. הנאשם נלכד בכף בעת שנהג רכב הסעות, בזיג זג.  

פסילה בשל נהיגה בשכרות

האם ניתן להימנע מפסילת מינימום של שנתיים לאחר נהיגה בשכרות? מהן הנסיבות המיוחדות אשר בגינן בית המשפט יורה על פסילה לתקופה נמוכה משנתיים? 

נהיגה בשכרות, האם ניתן לחזור מהודאה?

סקירה של פסקי דין העוסקים בהודאת נאשם בעבירה של נהיגה בשכרות וחזרה מהודאותו, באלו מקרים יתיר בית המשפט חזרה מהודאה? 

ה"ינשוף" מזהה לימונענע כמשקה אלכוהולי

במבחני המעבדה אשר נערכו במעבדת מיג"ל בע"מ בראשותו של ד"ר יגאל בר אילן, זיהה המכשיר משקאות קלים כמשקאות אלכוהוליים. הניסוי נערך במעמד קציני משטרה בכירים כגון רב פקד בני סמו ותועדו על ידי צלם משטרתי... 

מאסר בפועל בגין נהיגה בשכרות פעם שנייה

עבירת הנהיגה בשכרות הינה כאמור עבירה חמורה ומסוכנת. כאשר נהג נכנס לרכב על מנת לנהוג בזמן היותו שיכור, הוא מהווה סכנה ממשית לעצמו, לנוסעים עימו ולמשתמשים האחרים בדרך. העונש הראוי נגזר בין היתר, מגובה השכרות. ככל שמדובר בשכרות גבוהה, ראוי שהעונש יהיה גבוה יותר 

בקשה לביטול הרשעה בנהיגה בשכרות אשר ניתנה בהעדר הנאשם

האם בית המשפט יקבל את בקשתו של נאשם לבטל הכרעת דין במסגרתה הוא הורשע בהעדרו בנהיגה בשכרות? 

האם בדיקת ינשוף אשר הצביעה על 290 מ"ג בדיוק תביא להרשעת הנהג?

האם 290 מ"ג בליטר אוויר נשוף היא נהיגה בשכרות? האם הבדיקה הינה עד 290 מ"ג, כולל 290 מ"ג או למעלה מ-290 מ"ג? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.