www.what2do.co.il

פסילת רישיון נהיגה לצמיתות לאחר תאונת דרכים עם נפגעים בגין שכרות

דרגו את המאמר

פסילת רישיון נהיגה לצמיתות לאחר תאונת דרכים עם נפגעים בגין שכרות

מאסר בפועל בעקבות נהיגה בשכרות ומעורבות בתאונת דרכים עם נפגעים


המלחמה בקטל בדרכים איננה נגמרת ונהגים רבים אינם מפנימים את הסכנה הכרוכה בנהיגה תחת השפעת אלכוהול. בית המשפט, ורשויות האכיפה, פועלים רבות על מנת להטיל עונשים מרתיעים על נהגים אלו, אך על פי רוב לא מדובר בעונשי מאסר. למעשה, הענישה בגין נהיגה בשכרות תלויה באופן ספציפי בנסיבות כל מקרה לגופו.

 

לדוגמא, בית המשפט לא יטיל עונש מאסר על בחור צעיר כאשר מדובר בעבירתו הראשונה ונעצר הוא על ידי שוטרים בצד הדרך לפני שנגרם נזק למשתמשים אחרים בכביש. עם זאת, לא זה הדין במידה ועסקינן באדם אשר הורשע בעבר בגרימת מוות ברשלנות והיה מעורב בתאונת דרכים עם נפגעים בעודו שיכור. דוגמא לכך ניתן לראות בגזר דין חמור יחסית אשר ניתן כנגד אדם בגין מעורבותו בתאונת דרכים בה נפגעו באורח בינוני עד קשה הורים ובתם התינוקת.

 

בית המשפט קבע כי מדובר באדם אשר היה בגילופין כאשר הוא נמצא במצב שלא מאפשר באופן גורף נהיגה ברכב. חרף כך, נטל הנאשם את מפתחות מכוניתו ויצא לדרכים. הנאשם פגע ברכב המעורב כאשר הוא חוצה צומת באור אדום ובמהירות.

 

שיכור ברמה גבוהה ביותר

 

המשטרה הציגה בפני בית המשפט ראיות לכך שהנאשם היה שיכור ברמה גבוהה ביותר. ראשית, תוצאות בדיקת הינשוף אשר נערכו לנאשם הצביעו על כ-630 מק"ג לליטר אוויר נשוף (כמעט פי שלוש מהכמות המותרת). כמו כן, הנאשם נכשל במבחן המאפיינים שנערך לו בכך שלא הצליח ללכת על קו ישר, לא הצביע עם אצבעו על אפו בעיניים עצומות, התנדנד בהליכתו ומפיו נדף ריח חריף של אלכוהול.


המאשימה ציינה, בטיעוניה לעונש, כי מדובר באדם אשר בשנת 1991 הורשע בעבירה של נהיגה בשכרות וגרם למותו של אדם.

 

"הנאשם גרם לתאונה בה נחבלו המעורבים חבלות של ממש ובמיוחד נחבלה קשה תינוקת בת מספר שבועות", נכתב בפסק הדין, "כפסע היה בין תוצאת התאונה לבין גרימת תוצאה חמורה הרבה יותר. באופן נהיגתו זה הוכיח הנאשם את מסוכנותו הרבה והמוחשית לחיי המשתמשים בדרך".


לסיכום, בית המשפט קבע כי יש להטיל על הנאשם עונש מאסר של 12 חודשים מאחורי סורג ובריח ולשלול לצמיתות את רישיון הנהיגה שלו. "אכן, חלפו קרוב לעשרים שנה בין שתי התאונות, אך קו מקשר של נהיגה בשכרות וברשלנות וזלזול בחיי אדם עובר ביניהן. הנאשם הוכיח בהתנהגותו כי לא הפנים את חומרת האירוע הקודם ולא נלמד על ידו כל לקח", סיכמו השופטים את פסק הדין.
 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים קטלנית

כיצד מתמודדים עם גרימת תאונת דרכים קטלנית? האם ניתן להגיע לזיכוי בבית המשפט? מהו העונש אשר יוטל על נהג שמעורב בתאונת דרכים קטלנית? 

גרימת מוות ברשלנות, מה הדין?

מה העונש במקרה של עבירת גרימת מוות ברשלנות ע"פ סעיף 64 לפקודת התעבורה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין לתעבורה ... 

זיכוי בבית המשפט: תאונת פגע וברח

בית המשפט קבע כי יש לזכות אדם אשר הוגש כנגדו כתב אישום בגין מעורבות בתאונת פגע וברח, וזאת משום שלא הוכח כנדרש שאכן רכבו היה מעורב בתאונה... 

זיכוי נהג מפגיעה בהולך רגל במעבר חציה בגין רשלנות הולך הרגל

הולך רגל אשר נכנס למעבר חציה באופן רשלני הביא לכך כי הנהג אשר פגע בו לא הורשע בבית המשפט לתעבורה... 

דריסה למוות של הולכי רגל - הרשעה בהריגה ומאסר בפועל

נהג דרס למוות שני הולכי רגל במעבר חצייה. בית המשפט הרשיע את הנהג בעבירת הריגה ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר בפועל. כמו כן, רישיון הנהיגה שלו נשלל ל-15 שנה... 

גרימת מוות בתאונה - גזר דין לנהג נורמיטבי אשר גרם למוות בתאונה

מהם השיקולים אשר מנחים את בית המשפט בבואו לגזור עונש על אישה נורמיטיבית בעלת עבר של נהיגה זהירה, אשר ברגע אחד של רשלנות גרם למוות בתאונה? 

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? 

פסילת רישיון נהיגה לאחר תאונת דרכים קטלנית - תיקון 78 לפקודת התעבורה

האם רישיון נהיגה ייפסל עד תום ההליכים כאשר הנהג הנאשם היה מעורב בתאונה קטלנית בה קיפח אדם את חייו? 

תאונת דרכים קטלנית - הרשעה בהריגה בעקבות נהיגה בשכרות וחציית רמזור אדום

בתאונת דרכים קטלנית ברעננה נהרג נהג אשר התנגש בו רכב שחצה באדום. האם חצייה באדום, בצירוף עם נהיגה בשכרות, מהווה עילה להרשעה בעבירת הריגה? 

שלילת רישיון של נהג משאית לאחר תאונה קטלנית

תאונת הדרכים בערבה - בית המשפט הורה על שלילת רישיונו של נהג המשאית הבדואי... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.