www.what2do.co.il

פסקי דין אחרונים - תאונות דרכים

פגיעה בהולכת רגל במעבר חצייה - מה העונש?

הנאשמת כבת 55 שנים, ללא עבר פלילי, נהגה סמוך למקום מגוריה בקרית אתא. היא לא האטה את הרכב לפני מעבר חצייה, ופגעה בהולכת רגל שחצתה את הכביש.


הפקרה לאחר פגיעה בתאונה שנגרמה תחת השפעת משקאות משכרים

הנאשם נהג ברכב תחת השפעת משקאות משכרים, ועקב כך שלא שמר על מרחק גרם לתאונת דרכים עם נפגעים ועזב את מקום התאונה מבלי להושיט עזרה.  


נהג משאית לא האט את רכבו בפקק וגרם לתאונת דרכים קטלנית

נהג משאית נסע במהירות של 90 קמ"ש לתוך פקק תנועה והתנגש בשלושה רכבים, עקב כך הנהג המעורב בתאונת השרשרת נהרג במקום ונהג נוסף נפגע באורח קשה.  


מה עונשו של נהג שחצה צומת באור אדום וגרם לתאונת דרכים קשה?

נהג שחצה צומת באור אדום גרם לתאונת דרכים קשה, כאשר הוא הנפגע העיקרי בתאונה וגם הנוסעים ברכב המעורב נפגעו. בית משפט השלום לתעבורה בירושלים נדרש לקבוע עונש בהתאם לנסיבות התאונה. 


הנאשם פגע בהולכת רגל והפקיר אותה על הכביש

לאחר שפגע בהולכת רגל שעמדה במתחם מעבר החצייה בצומת, הנהג המשיך בנסיעה רצופה תוך שהוא מותיר את הפצועה שוכבת על הכביש, ולא עצר כדי להזעיק עזרה וכעבור מספר שעות היא נפטרה. 


גרימת תאונת דרכים תוך חציית קו הפרדה לבן רצוף

הנאשם סטה מקו הפרדה רצוף במהלך נהיגה על אופנוע כאשר הרכיב את חברו, ועקב כך התנגש ברכב שנסע בנתיב הנגדי וגרם חבלות של ממש לו ולחברו.  


מהו עונשה של נהגת שפגעה בהולך רגל שחצה במעבר החצייה?

אשה שנוהגת למעלה מ- 25 שנה, פגעה בהולך רגל קשיש בעת שחצה את הכביש במעבר החצייה, וגרמה לו לחבלות בפנים ובראש והודתה כי התאונה אירעה עקב שיקול דעת מוטעה.  


מהו עונשו של נהג שלא ציית לאור אדום וגרם לתאונת דרכים?

הנאשם שנהג בקלות ראש, פנה שמאלה בצומת ולא ציית לאור האדום שדלק ברמזור בכיוון נסיעתו, עקב כך הוא התנגש בקטנוע שנסע מולו, וגרם לרוכב חבלות של ממש.  


הנהג שהשתמש בקוקאין פגע ברוכב אופנוע ונמלט מהמקום

הנאשם בתאונת פגע וברח נהג ברכב ללא רישיון נהיגה בתוקף, כשבדמו שרידי קוקאין, ובמהלך הנסיעה לא נתן זכות קדימה לאופנוע וגרם לרוכב לחבלה קשה.  


הנהג גרם למותו של חברו הטוב עקב נהיגה בשכרות

הנאשם נהג בשעת לילה בכביש ראשי בבאר שבע, לאחר ששתה אלכוהול. לפתע נכנס כלב לכביש, והנהג שסטה מהנתיב עלה על אי תנועה והתנגש בקוביית בטון, עקב כך נהרג חברו שיש לצידו ברכב.  


בעלה של הנהגת הורשע כמסייע לביצוע עבירה של הפקרה אחרי פגיעה

בעלה של הנהגת הורשע בסיוע לביצוע עבירה של הפקרה אחרי פגיעה, מאחר והורה לאשתו להמשיך בנסיעה לאחר שפגעה בהולך רגל, ולא ביקש לעצור את הרכב.  


נהג אוטובוס הסית מבטו מהדרך וגרם לתאונת דרכים קשה

נהג באוטובוס ציבורי נהג בקלות ראש, ולא הפסיק לבלום בזמן. הרכב שנסע לפניו, ניסה למנוע את ההתנגשות, אולם התנגש ברכב אחר. כתוצאה מתאונת הדרכים, נגרמו למעורבים חבלות קשות.  


נהג אחורנית ברשלנות ופגע בהולכת רגל, מה העונש?

גבר בשנות החמישים לחייו, העוסק בשיקום אורתופדי, היה מעורב בתאונת דרכים, ופגע בהולכת רגל, כאשר נסע אחורנית במהירות בכביש עירוני, ולא נקט באמצעי הזהירות הנדרשים. 


האם הנהג פגע בהולכת רגל מבלי שחש בכל פגיעה?

נהג רכב פרטי הואשם בגרימת תאונת דרכים, בכך שפגע בקשישה בעת שחצתה את הכביש במעבר חצייה. הנהג עמד על כך שלא פגע בהולכת הרגל ולא חש בכל פגיעה, ואף זהותו של העד היחיד לאירוע לא אותרה.  


הנאשם עלה על אי תנועה והתנגש ברוכב אופנוע

הנאשם לא ציית לתמרורי הדרך, נהג באופן מסוכן ורשלני ועלה על אי תנועה, ובשל כך גרם לתאונת דרכים ולפציעתו הקשה של רוכב אופנוע שנסע בכביש הנגדי.  


מהו עונשו של נהג שהפקיר פצוע לאחר תאונת דרכים?

הנאשם פגע באדם שעמד בקטע כביש חשוך בצד הדרך, וגרם לו לחבלות קשות. למרות האירוע, הנאשם המשיך בנסיעה, ולא הושיט עזרה לנפגע, כפי שמחייב החוק.  


נהג שהפקיר פצוע ביקש להתחשב במצבו הנפשי ולהקל בעונשו

נהג הסובל ממחלת נפש, טען כי הפקיר את הפצוע עקב חרדה ממשית, וביקש להתחשב בו ולהימנע מעונש של מאסר בפועל.  


האם תאונת הדרכים נגרמה בשל רכב שעמד בצד הדרך?

נהג שהורשע בביצוע עבירות של נהיגה רשלנית עקב סטייה מנתיב הנסיעה, הגיש ערעור בטענה כי הסטייה מהנתיב היתה הכרחית למניעת תאונת דרכים אחרת. 


נהג אוטובוס סטה ממסלולו ומחץ נהג שהמתין מחוץ לרכב

בשעה שביצע פנייה בצומת מרכזי בתל אביב, נהג אוטובוס סטה ממסלולו, ומחץ נהג שעמד מחוץ לרכב עם דופן האוטובוס. והורשע בעבירות של נהיגה בקלות ראש, גרימת חבלה של ממש וגרימת נזק.  


האם רוכב האופנוע חצה את הצומת באור אדום?

רוכב אופנוע שהיה מעורב בתאונת דרכים בכסיש עירוני, טען כי הוא נכנס לצומת באור אדום, מכיוון שהחליק על הכביש בשל ליקויים. האם בית המשפט יתחשב בנאשם וימנע מהרשעתו?  


1  2  3  4  5  6  7  8  לעמוד הבא    >>