www.what2do.co.il

זיכוי בבית המשפט: תאונת פגע וברח

דרגו את המאמר

זיכוי בבית המשפט: תאונת פגע וברח

זיכוי מתאונת דרכים פגע וברח - עו"ד אלעד שור


בית המשפט קבע כי יש לזכות אדם אשר הוגש כנגדו כתב אישום בגין מעורבות בתאונת פגע וברח, וזאת משום שלא הוכח כנדרש שאכן רכבו היה מעורב בתאונה. ב"כ הנאשם, עו"ד אלעד שור, עמד על הסתירות בגרסאות התביעה לגבי צבעו של הרכב וצבע הרכב הפוגע. כמו כן, עו"ד אלעד שור הפנה את בית המשפט לכך כי ייתכן ומספר הרכב שנרשם היה שגוי, זאת בהתחשב בנסיעתו המהירה של הרכב הפוגע מהמקום ובתנאי הראות ביום האירוע.

 

כנגד הנאשם הוגד כתב אישום ובמסגרתו נטען כי ב-5.7.07, בשעה חמש וחצי, הוא נהג ברכבו בכביש השירות מקניון עזריאלי בתל אביב לצומת הרחובות יגאל אלון. על פי כתב האישום, הנאשם פגע ברכב אחר, אשר עצר באור אדום לפניו, ובמקום למסור פרטיו לנהגת שרכבה נפגע, ברח מהמקום.

 

הנאשם, אשר יוצג על ידי עו"ד אלעד שור, כפר באשמה ולטענתו, הוא לא פגע ברכבה של המתלוננת. הנאשם טען כי הוא אינו זכור כלל סיטואציה ממנה ניתן להסיק כי הוא היה מעורב בתאונה עם רכבה של המתלוננת. זאת ועוד, הנאשם ציין כי הוא מבוטח ועל כן לא ניתן להבין מדוע זה יברח מהמקום.

 

שלוש העדות טוענות - הרכב הפוגע היה בצבע ירוק כהה

 

מטעם התביעה העידו שלוש עדות. העדה הראשונה הייתה הנהגת ברכב אשר נפגע בתאונה. לפי עדה זו, הרכב פגע בה מאחור בעומדה ברמזור אדום ונמלט מהמקום בנסיעה מהירה. עדה זו תיארה את הרכב הפוגע - ג'יפ בצבע ירוק כהה. לטענתה, היא המתינה עד שהרמזור יתחלף לירוק והמשיכה בנסיעה. עדה נוספת הייתה חברתה של הנהגת, אשר ישבה ברכב במועד האירוע הנטען.

 

החברה טענה כי היא רשמה את מספר הרכב הפוגע בטלפון הסלולארי. העדה הוסיפה כי בעת האירוע ירד גשם, הראות הייתה לקויה וערפל כיסה את האזור. בהמשך, טענה העדה כי היא אינה בטוחה לגבי צבעו של הרכב הפוגע - ירוק כהה או כחול ירוק.

 

כאשר נאמר לעדה כי רכבו של הנאשם שחור, ענתה האחרונה כי ייתכן וזה היה צבעו של הרכב הפוגע. עדה נוספת מטעם התביעה הייתה נוסעת אשר ישבה במושב האחורי ברכב. לפי גרסתה של נוסעת זו, צבע הרכב הפוגע היה ירוק כהה ופרטי המעשה האחרים זהים לגרסת חברותיה.

 

הנאשם זומן למשטרה וכבר מהודעתו בתחנת המשטרה הכחיש כל קשר לאירוע. כמו כן, הנאשם הציג את רישיון הרכב שלו ובו נכתב כי צבע המכונית שחור.

 

צבעו של רכב הנאשם - שחור

 

בית המשפט קבע כי יש לזכות את הנאשם. לטענת השופטת, נותרה בליבה ספק האם אכן הקלידה חברתה של הנהגת את מספר הרכב הפוגע כנטען, והאם היא הצליחה לזהות, מבחינת תנאי הריאות והמרחק, את המספר בוודאות. זאת ועוד, מספר הרכב לא נרשם ולא הוצג הטלפון הסלולארי בבית המשפט.

 

"אין זה מן הנמנע שנפלה טעות ברישום מספר הרכב. העדות העידו על רכב בצבע שונה מרכבו של הנאשם וגם על כך לא היתה אחידות דעים ביניהן", נכתב בהכרעת הדין, "לכך הצטרפו הסתירות בנוגע לצבעו של רכב הנאשם".

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים קטלנית

כיצד מתמודדים עם גרימת תאונת דרכים קטלנית? האם ניתן להגיע לזיכוי בבית המשפט? מהו העונש אשר יוטל על נהג שמעורב בתאונת דרכים קטלנית? 

גרימת מוות ברשלנות, מה הדין?

מה העונש במקרה של עבירת גרימת מוות ברשלנות ע"פ סעיף 64 לפקודת התעבורה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין לתעבורה ... 

זיכוי בבית המשפט: תאונת פגע וברח

בית המשפט קבע כי יש לזכות אדם אשר הוגש כנגדו כתב אישום בגין מעורבות בתאונת פגע וברח, וזאת משום שלא הוכח כנדרש שאכן רכבו היה מעורב בתאונה... 

זיכוי נהג מפגיעה בהולך רגל במעבר חציה בגין רשלנות הולך הרגל

הולך רגל אשר נכנס למעבר חציה באופן רשלני הביא לכך כי הנהג אשר פגע בו לא הורשע בבית המשפט לתעבורה... 

דריסה למוות של הולכי רגל - הרשעה בהריגה ומאסר בפועל

נהג דרס למוות שני הולכי רגל במעבר חצייה. בית המשפט הרשיע את הנהג בעבירת הריגה ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר בפועל. כמו כן, רישיון הנהיגה שלו נשלל ל-15 שנה... 

גרימת מוות בתאונה - גזר דין לנהג נורמיטבי אשר גרם למוות בתאונה

מהם השיקולים אשר מנחים את בית המשפט בבואו לגזור עונש על אישה נורמיטיבית בעלת עבר של נהיגה זהירה, אשר ברגע אחד של רשלנות גרם למוות בתאונה? 

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? 

פסילת רישיון נהיגה לאחר תאונת דרכים קטלנית - תיקון 78 לפקודת התעבורה

האם רישיון נהיגה ייפסל עד תום ההליכים כאשר הנהג הנאשם היה מעורב בתאונה קטלנית בה קיפח אדם את חייו? 

תאונת דרכים קטלנית - הרשעה בהריגה בעקבות נהיגה בשכרות וחציית רמזור אדום

בתאונת דרכים קטלנית ברעננה נהרג נהג אשר התנגש בו רכב שחצה באדום. האם חצייה באדום, בצירוף עם נהיגה בשכרות, מהווה עילה להרשעה בעבירת הריגה? 

שלילת רישיון של נהג משאית לאחר תאונה קטלנית

תאונת הדרכים בערבה - בית המשפט הורה על שלילת רישיונו של נהג המשאית הבדואי... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.