www.what2do.co.il

רישיון נהיגה נפסל לצמיתות לאחר נהיגה בשכרות

דרגו את המאמר

רישיון נהיגה נפסל לצמיתות לאחר נהיגה בשכרות

פסילת רישיון נהיגה לצמיתות לאחר נהיגה בשכרות


נהיגה בשכרות הינה עבירה חמורה ביותר אשר מסכנת גם את הנהג השיכור, גם את הנוסעים עימו ברכב וגם את המשתמשים בדרכים. מתוך חומרתה של עבירה זו, דחה בית המשפט המחוזי את ערעורו של נהג אשר הוטל עליו עונש מאסר בפועל לשנה ופסילת רישיון נהיגה לצמיתות.

 

על פי רוב, רישיון הנהיגה לא ייפסל לצמיתות בגין עבירה של נהיגה בשכרות. עם זאת, במקרים בהם הנהג השיכור גרם לנזקי גוף קשים, או שמאחוריו עבר תעבורתי קשה, ייתכן ובית המשפט יורה על הורדתו מהכביש לתמיד.


במקרה דנן מדובר באדם אשר נהג שיכור וגרם לפגיעה בתינוקת רכה. כתוצאה מהתאונה נגרמו לתינוקת נזקים קשים במוחה ואפשרויות שיקום עבורה אינן נראות באופק. דבריה של אמה של התינוקת פצעו את לבבות היושבים באולם בית המשפט.

  

"היו לי את החיים הכי טובים שיש, התחתנתי, נולדה לי ילדה בריאה, בעלי קודם בעבודה, הכל היה מושלם. הוא קיבל העלאה במשכורת וברגע אחד הקידום שלו ירד מהפרק, העבודה שלו בסימן שאלה", אמרה האם, "היום, הלילות לא לילות, אני לא יודעת מה יהיה בעתיד. בתי נולדה ילדה בריאה, היא ילדה בת חודש וחצי אשר לא הספיקה דבר בחיים. אין לנו לילות, אין לנו שמחה, בעלי לא הולך לעבודה כי אני לא יכולה לקום לילדה בלילה, יש לי מרשם מנוירולוג, תרופה נגד דיכאון, אני לוקחת את התרופות בלילה, אז אני לא יכולה לקום לילדה בלילה יש לנו רק דאגה".

 

הנהג היה מעורב לפני 20 שנה בגרימת מוות ברשלנות בגין שכרות


אחד השיקולים לחומרה אשר עמדו כנגד הנהג במקרה זה היה העובדה שלפני כ-20 שנה הוא הורשע בגרימת מוות ברשלנות לאחר נהיגה בשכרות ואף ריצה עונש מאסר בפועל. כאשר השתחרר מבית הסוהר, עזב הנאשם את הארץ וחזר בחלוף שנים רבות.

 

הנאשם ניסה לטעון כי מאז שחרורו לא ביצע עבירת תנועה אחת. עם זאת, בית המשפט ציין ראשית כי שנים רבות היה האחרון בחו"ל ואין כל מידע בנוגע לאופי נהיגתו שם. כמו כן, לא ייתכן שאדם אשר בעבר כבר "הרס" משפחה אחת, וכיום "הרס" משפחה נוספת, יחזור ויעלה על ההגה בישראל.

 

הנאשם הוסיף כי לא מדובר בעבירה דומה שכן התינוקת דכאן נפצעה ואילו לפני כ-20 שנה מדובר היה בעבירה של גרימת מוות ברשלנות. בית המשפט דחה טענה זו מכל וכל. אכן, נכתב בפסק הדין, לא מדובר בעבירה שתוצאותיה קטילת חיי אדם. עם זאת, השופט ציין כי לא ניתן להתעלם מהפגיעה הקשה והנוראית בפעוטה, אשר ביום התאונה הייתה בת שבעה שבועות בלבד.

 

"חייב אני להתייחס להשלכות הישירות של הפגיעה בקטינה על הוריה, ועל מצבה הבלתי הפיך של הקטינה. יש במקרה זה לתת משקל משמעותי לשיקולי הגמול וההרתעה ואין בנסיבותיו האישיות של המערער כדי לצמצם משקלו של האינטרס הציבורי. במקרים מסוג זה יש להטיל מאסר בפועל לתקופה ממושכת, ויש למנוע החזרתו של הנהג העבריין אל הכביש מעתה ועד עולם".
 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת נהיגה בשכרות, איך לקבל זיכוי?

מאחר ולא ניתן היה לשלול את גרסת הנאשם כי המאפיינים נערכו לאחר בדיקת הינשוף, זיכה כבוד השופט ש. נחשון את הנאשם מעבירת השכרות, כאשר פסל הן את בדיקת הינשוף והן את בדיקת המאפיינים לאור החריגה מהנהלים... 

בדיקת שכרות

שוטר רשאי לדרוש מנוהג רכב שהיה מעורב בתאונת דרכים או מנוהג רכב שיש לשוטר חשד סביר כי הוא שיכור, להיבדק במועדים ובמקומות שיורה, ומי שנדרש כך חייב להיבדק כאמור... 

בדיקת שכרות, האם מותר לסרב?

בדיקת שכרות, האם מותר לסרב?

נעצרתם לבדיקת שכרות? האם מותר לסרב לעבור את הבדיקה? מהי המשמעות המשפטית המקופלת בתוך הסירוב? 

נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים

הנאשם הורשע על פי הודאתו, בנהיגת רכב כשהוא נתון להשפעת משקאות משכרים. מתברר כי בבדיקה שנערכה לנאשם, נמצא בדמו ריכוז אלכוהול בשיעור, שהוא פי שלוש, מהכמות הקבועה בחוק. הנאשם נלכד בכף בעת שנהג רכב הסעות, בזיג זג.  

פסילה בשל נהיגה בשכרות

האם ניתן להימנע מפסילת מינימום של שנתיים לאחר נהיגה בשכרות? מהן הנסיבות המיוחדות אשר בגינן בית המשפט יורה על פסילה לתקופה נמוכה משנתיים? 

נהיגה בשכרות, האם ניתן לחזור מהודאה?

סקירה של פסקי דין העוסקים בהודאת נאשם בעבירה של נהיגה בשכרות וחזרה מהודאותו, באלו מקרים יתיר בית המשפט חזרה מהודאה? 

ה"ינשוף" מזהה לימונענע כמשקה אלכוהולי

במבחני המעבדה אשר נערכו במעבדת מיג"ל בע"מ בראשותו של ד"ר יגאל בר אילן, זיהה המכשיר משקאות קלים כמשקאות אלכוהוליים. הניסוי נערך במעמד קציני משטרה בכירים כגון רב פקד בני סמו ותועדו על ידי צלם משטרתי... 

מאסר בפועל בגין נהיגה בשכרות פעם שנייה

עבירת הנהיגה בשכרות הינה כאמור עבירה חמורה ומסוכנת. כאשר נהג נכנס לרכב על מנת לנהוג בזמן היותו שיכור, הוא מהווה סכנה ממשית לעצמו, לנוסעים עימו ולמשתמשים האחרים בדרך. העונש הראוי נגזר בין היתר, מגובה השכרות. ככל שמדובר בשכרות גבוהה, ראוי שהעונש יהיה גבוה יותר 

בקשה לביטול הרשעה בנהיגה בשכרות אשר ניתנה בהעדר הנאשם

האם בית המשפט יקבל את בקשתו של נאשם לבטל הכרעת דין במסגרתה הוא הורשע בהעדרו בנהיגה בשכרות? 

האם בדיקת ינשוף אשר הצביעה על 290 מ"ג בדיוק תביא להרשעת הנהג?

האם 290 מ"ג בליטר אוויר נשוף היא נהיגה בשכרות? האם הבדיקה הינה עד 290 מ"ג, כולל 290 מ"ג או למעלה מ-290 מ"ג? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.