www.what2do.co.il

פסקי דין אחרונים - נהיגה בשכרות

נהיגה תחת השפעת אלכוהול בזמן פסילה, מה העונש?

תקנה 26(2) בתקנות התעבורה קובעת עונש מינימום שנע בין שלושה חודשי פסילה בפועל מלקבל או מלהחזיק רישיון נהיגה עד לשנה של פסילה בפועל לנהג שביצע עבירת נהיגה תחת השפעת אלכוהול.  


נהיגה בשכרות בפעם שלישית מכוח סירוב להיבדק

הנאשם הורשע בעבירה של נהיגה בשכרות, בפעם שלישית כאשר ההרשעה האחרונה היא מכוח החזקה הקבועה בחוק למסרב להיבדק וממצאי התנהגות של השפעת משקאות משכרים וראיות נוספות.  


נהגת בהריון הורשעה בפעם שנייה בנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים

אשה כבת 34 ללא עבר פלילי הורשעה בפעם שנייה בביצוע עבירה של נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים. בית המשפט נדרש לקבוע את עונשה, תוך התחשבות בעובדה כי היא בהריון. 


נהיגה תחת השפעת סמים בשלושה אירועים שונים

הנאשם נהג בשכרות בשלושה מקרים תחת השפעת סם מסוכן מסוג חשיש. בשני אירועים הוא הורשע לאחר בדיקת שתן ובאירוע השלישי הורשע מכוח חזקת סירוב להיבדק. 


נהג שסירב לעבור בדיקת שתן הורשע בעבירה של נהיגה בשכרות

צעיר שנתפס מעשן ג'וינט ברכב, סירב לעבור בדיקת שתן. במהלך המשפט התברר כי זו הפעם השלישית שבה הורשע בעבירת נהיגת רכב בשכרות.


נהג בשכרות ולא ציית לאור אדום, מה העונש?

הנאשם נהג בשעת ערב תחת השפעת אלכוהול ולא ציית לאור אדום, במצב שבו לא היה כשיר לנהיגה על פי מאפייני ההתנהגות. בית משפט השלום לתעבורה בתל אביב - יפו גזר את עונשו. 


האם נהג שהורשע בפעם השלישית בגין נהיגה בשכרות ישלח למאסר?

נהג שהורשע פעמיים בעבירה של נהיגה בשכרות ושני מאסרים מותנים תלויים ועומדים נגדו, הורשע בפעם השלישית בנהיגה לאחר צריכת אלכוהול.  


נהג בשכרות בפעם השנייה וגרם לתאונת דרכים

הנאשם שנהג בשכרות עם ריכוז אלכוהול גבוה פי ארבע מהכמות המותרת, איבד שליטה על הרכב והתהפך לתוך תעלה בצד הדרך. הוא הורשע בעבר בעבירה של נהיגה בשכרות וזו לא עבירה ראשונה שביצע מסוג זה. 


זיכוי מחמת הספק של נהיגה בשכרות למרות הימצאות שרידי סם

נכה המחזיק ברישיון לשימוש בקנביס רפואי נתפס כשהוא נוהג במהירות מופרזת ובמהלך חיפוש בביתו נערכה לו בדיקת שתן שבה נמצאו שאריות של סם בגופו. הנאשם טען כי לא נהג תחת השפעת סם, אלא עישן לאחר הנהיגה במהלך החיפוש.  


הנהג שסירב לבצע בדיקת נשיפה הורשע בנהיגה בשכרות

הנאשם אשר התנגש עם רכבו בגדר בטחון, הורשע בעבירות של נהיגה בשכרות, זאת לאחר שסירב לעבור בדיקת נשיפה וכשלצידו נמצא בקבוק וודקה פתוח.  


נהיגה פוחזת תחת השפעת משקה משכר, מה העונש?

הנאשם נהג ברחבי העיר אשקלון בנהיגה פוחזת תוך סטייה בין נתיבים ועלייה על אי תנועה. כאשר נעצר לאחר מרדף משטרתי, איים בסכין על השוטרים.  


מהו עונשו של נהג שהודה בעבירה של נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים?

הנאשם יצא לבלות עם חבריו, ובדרך חזרה מהבילוי נתפס בגין ביצוע עבירה של נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים. הנאשם הודה בעשיו והביע על כך חרטה עמוקה.  


נהג הורשע בגין נהיגה בשכרות ולא התייצב לדיון מחמת מוות במשפחה

נהג שהורשע בנהיגה בשכרות לא התייצב לדיון שנקבע, ובית המשפט גזר את העונש שלא בנוכחותו. הנאשם הגיש ערעור בטענה כי הוא היה שרוי באבל, ושכח את מועד הדיון.  


האם האשה ההרה נהגה תחת השפעת אלכוהול?

אשה בהריון עברה בדיקת ינשוף לפיה נמצא כי היא נהגה בשכרות. הנאשמת כפרה במיוחס לה וטענה כי המכשיר לא היה תקין.  


הנהג השיכור הפקיר פצוע ומסר למשטרה ידיעה כוזבת בנוגע לרכבו

נהג שיכור פגע בהולך רגל והותיר את הפצוע לשכב על הכביש, מבלי להזעיק עזרה. לאחר שנגזר עונשו, המדינה ערערה וביקשה להחמיר עם העונש ולהוסיף עוד חודשים של מאסר בפועל. 


הנאשם נהג ברכבו שיכור וגרם למותם של שני צעירים

צעיר כבן 32 בילה בפסטיבל מוזיקה בדרום הארץ , שם שתה כמות רבה של אלכוהול. בדרך חזרה הביתה על כביש 40 הוא פגע ברכב שנסע מולו והסיט אותו לעבר הנתיב הנגדי, באותו רגע הגיעה ממול משאית ופגעה ברכב בעוצמה. 


מכשיר הינשוף לא היה תקין, האם הנאשם יורשע בעבירות שכרות?

לנאשם בנהיגה בשכרות בוצעו שלוש בדיקות ינשוף. שתי הבדיקות הראשונות העלו את התוצאה הנדירה "הפרעות", שלא היתה מוכרת למפעיל המכשיר, ובתוצאה השלישית נמצאה כמות אלכוהול בשיעור גבוה.  


האם הנהג שישב שיכור מאחורי ההגה ברכב חונה אך ממונע, נהג בשכרות?

הנאשם כפר בעבירה של נהיגה בשכרות, וטען כי הוא לא נהג ברכב, אלא נרדם בו לאחר שתיית אלכוהול מרובה. לדבריו, המנוע של הרכב פעל, על מנת להצטנן מהמזגן. האם מדובר בנהיגה בשכרות?


האם הנהג הכשיל בכוונה את בדיקת הינשוף?

לאחר שעלה החשד כי הנהג שיכור, הוא התבקש לבצע בדיקת ינשוף. הנהג שהיה חולה באותה עת, לא הצליח לנשוף כמות מספקת של אוויר והואשם בנהיגה בשכרות, בשל התנהגות מכשילה בבדיקה.


נהג הורשע בשכרות ללא בדיקת אלכוהול וסמים

בית המשפט לתעבורה, הרשיע אדם בנהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול, בלי בדיקה רלוונטית, אלא על סמך התנהגות קיצונית ביום האירוע, 


1  2  3  4  5  6  לעמוד הבא    >>