www.what2do.co.il

תאונת דרכים קטלנית - הנהג הורשע בשתי עבירות הריגה

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

תאונת דרכים קטלנית - הנהג הורשע בשתי עבירות הריגה

הרשעת נהג בגין תאונת דרכים בה נהרגו שניים מחבריו

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע נהג צעיר בשתי עבירות של הריגה, נהיגה בהפרת חגירת חגורת בטיחות, נהיגה במהירות לא סבירה ומופרזת, והפרת הגבלת מספר נוסעים לנהג חדש. הרשעתו של הנהג בן ה-19 הגיעה בעקבות תאונת דרכים בה היה מעורב ואשר כתוצאה ממנה נהרגו שניים מחבריו. 
 
התאונה ארעה לפני כשנתיים בכביש 2 בין עתלית לחיפה, בשעה 23:00 בלילה בעוד הנהג הצעיר נוהג ללא מלווה (בניגוד לחוק) ושלושה מחבריו נוסעים עימו באוטו כאשר שני הצעירים בספסל האחורי אינם חגורים. הנהג איבד את השליטה על הרכב כאשר עלה על קטע כביש משובש בסמוך לכניסה לחיפה.

 

את הקטע חצה הנהג במהירות של למעלה מ-90 קמ"ש למרות הגבלת מהירות ברורה של 60 קמ"ש. במהלך ניסיונו של הנהג הצעיר להשתלב בין שני רכבים, אשר המרחק ביניהם לא היה רב, איבד הוא את השליטה על הרכב והמכונית התנגשה במעקה.

לא משתף פעולה עם המשטרה, מציג גרסת שקר בבית המשפט

 

לדבריו של השופט, הצעיר הציג בבית המשפט גרסת שקר לאירועים. השופט אף ציין את אי שיתוף הפעולה של הנאשם עם חוקרי המשטרה. סירוב זה בא לידי ביטוי גם בהתנהלותו במהלך החקירה וגם בסירוב לבדיקת שכרות (כאשר הנהג מסרב לעבור בדיקת דם). הנאשם סירב למעשה לשתף פעולה עם המשטרה, עד אשר הגיע אביו לזירת האירוע.

שופט בית המשפט המחוזי קבע כי התנהגותו מהווה זלזול חמור על החוק ואין להקל ראש בנהג צעיר וחסר ניסיון המבצע עבירות תעבורה כה חמורות אשר גורמות לתאונה קטלנית. השופט כתב בפסק הדין כי התנהגותו של הנהג במהלך הנסיעה, הביאה אותו למצב בו לא יכול היה להתחמק מהתנגשות ולמנוע את קרות התאונה. אי לך, הגדיר השופט את נהיגתו כ"התנהגות רשלנית ברמה גבוהה".


כמו כן, נקבע כי הנאשם התריס, בנהיגתו הפרועה, שהוא היה מודע באופן מלא לסכנה הנשקפת מהתנהגותו אך חרף כך הוא המשיך לנהוג תוך אמונה מבוססת כי "לי זה לא יקרה". השופט אף ציין את העובדה כי הנוסעים אשר היו חגורים בחגורת הבטיחות לא נפגעו כמעט כלל מן התאונה, בעוד הנוסעים מאחור אשר לא היו חגורים, קיפחו חייהם באירוע המצער.
 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

נסיעה ללא מלווה של נהג חדש אשר החזיק בעבר רישיון לטרקטור

בית המשפט לתעבורה נדרש לדון בסוגיה משפטית מעניינת העוסקת בהגדרת "נהג חדש" לאדם אשר בטרם קיבל רישיון רכב פרטי, היה בעל רישיון לנהוג על טרקטור... 

בית המשפט לתעבורה קבע - מלווה לנהג חדש אינו יכול לשבת בספסל האחורי

האם מלווה לנהג חדש רשאי לשבת בספסל האחורי? האם מדובר בעבירת תעבורה? 

פסילה רישיון נהיגה לנהג חדש בשל נהיגה במהירות מופרזת

בית המשפט לתעבורה הורה על פסילת רישיון נהיגה של נהגת חדשה, למשך 10 שנים, וזאת בגין נהיגה במהירות מופרזת (100 קמ"ש מעל המותר)... 

תאונת דרכים קטלנית - הנהג הורשע בשתי עבירות הריגה

האם תאונת דרכים קטלנית יכולה להביא להרשעת הנהג בהריגה? נהג צעיר בן 19 מחיפה הורשע בבית המשפט המחוזי בגין שתי עבירות הריגה לאחר תאונה קטלנית בה נהרגו שניים מחבריו...  

מאסר בפועל לנהג צעיר לאחר תאונה קטלנית - נהיגה ללא מלווה

מהו העונש אשר יש להטיל על נהג צעיר אשר נהג ללא מלווה והיה מעורב בתאונת דרכים קטלנית?  

נהיגת קטינים ללא רישיון

מהי נהיגת קטינים ללא רישיון? האם פסילה לשנים רבות? האם עבירה פלילית? מהי אחריות ההורים מבחינה פלילית? מה קורה במצב של תאונת דרכים? 

שיטת הניקוד החדשה

שיטת הניקוד החדשה - שיטת הניקוד בעבירות תעבורה ...כמה נקודות תקבלו בגין כל עבירה ? 

אי מתן זכות קדימה

אי מתן זכות קדימה

האם עבירת אי מתן זכות קדימה הינה עבירה נפוצה? מהו העונש בגינה? האם ניתן לקבל זיכוי? 

עבירת תנועה ראשונה: האם ניתן לבטל עונש על עבירת תנועה ראשונה?

לאחר שבוצעה עבירה ראשונה נרשמות לחובתו של הנהג נקודות בגין ביצוע עבירת התנועה. זאת במטרה להחמיר עם הנהגים ולהרתיעם מלבצע עבירות נוספות. בעבירות קלות ובודדות קיימת אפשרויות להקל בענישה. 

שלילת רישיון לנהג חדש: מה ההשלכות?

נהג חדש שהורשע בעבירת תנועה חמורה עלול להידרש לעמוד מחדש במבחן נהיגה עיוני ומעשי ולעבור בדיקה רפואית בהתאם להחלטת משרד הרישוי. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.