www.what2do.co.il

פסילה רישיון נהיגה לנהג חדש בשל נהיגה במהירות מופרזת

דרגו את המאמר

פסילה רישיון נהיגה לנהג חדש בשל נהיגה במהירות מופרזת

פסילה לעשר שנים לנהגת חדשה – מהירות מופרזת


נהג חדש, אשר בית המשפט מרשיע אותו בביצוע עבירות תעבורה חמורות, עלול למצוא עצמו מרצה סנקציות קשות במיוחד. סנקציות אלו יכולות להיות פסילה ארוכת שנים, דרישה לעמידה מחדש בטסט (מבחן נהיגה מעשי), דרישה לעמידה נוספת במבחן תיאוריה (מבחן נהיגה עיוני), בדיקה רפואית ועוד. כמו כן, במידה ונהג חדש צריך לעבור כל אחד מאלה, ייתכן והוא ייחשב שוב כנהג חדש למשך שנתיים נוספות.

  

בין העבירות החמורות המדוברות ניתן למנות שימוש ברכב לשם ביצוע עבירה, אי מתן זכות קדימה, עקיפה שלא כחוק, אי דיווח על תאונת דרכים, אי עצירה לפני מסילת ברזל, נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול, נהיגה במהירות מופרזת וכדומה.

 

100 קמ"ש מעל המותר

 

"לא בכל יום מגיע לבית המשפט תיק של נהג חדש אשר במסגרתו מיוחסת לנאשם נהיגה במהירות כה חריגה של יותר ממאה קמ"ש ביחס למהירות המותרת". במילים אלו בחר השופט, אלון אופיר, לפתוח את הכרעת הדין בעניינה של נהגת חדשה אשר כתב אישום חמור הוגש כנגדה.

 

יצוין כי הדיון בעניינה של הנהגת נעשה שלא במעמדה, וזאת לאחר שהאחרונה לא הופיעה לבית המשפט. מדובר בנהגת אשר "נתפסה" נוהגת במהירות של 191 קמ"ש, בכביש בו המהירות המותרת נמוכה ביותר ממאה קמ"ש. כמו כן, הנהגת אף חצתה קו הפרדה רצוף, וכל זאת כאשר היא עדיין מוגדרת נהגת חדשה. זאת ועוד, למרות הוותק הקצר ביותר שיש לנאשמת על הכביש, היא צברה כבר בעבר עבירת מהירות בגינה הורשעה.

 

בית המשפט ציין כי הוא חייב לעשות כל אשר ביכולתו על מנת להרתיע נהגים, קל וחומר חדשים, מפני ביצוע עבירות תנועה כה חמורות. מהירות מופרזת, במדדים המדוברים בכתב אישום זה, מהווה סכנה של ממש הן לנהג, הן לנוסעים והן לרכבים האחרים בכביש. השופט הוסיף כי כל נסיבה מקלה אשר ניתן יהיה להציג בפני בית המשפט לא תוכל למנוע פסילה ארוכת שנים. לסיכום, בית המשפט גזר על הנאשמת עונש קנס של 3,000 שקלים ופסילת רישיון נהיגה לעשר שנים.

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

נסיעה ללא מלווה של נהג חדש אשר החזיק בעבר רישיון לטרקטור

בית המשפט לתעבורה נדרש לדון בסוגיה משפטית מעניינת העוסקת בהגדרת "נהג חדש" לאדם אשר בטרם קיבל רישיון רכב פרטי, היה בעל רישיון לנהוג על טרקטור... 

בית המשפט לתעבורה קבע - מלווה לנהג חדש אינו יכול לשבת בספסל האחורי

האם מלווה לנהג חדש רשאי לשבת בספסל האחורי? האם מדובר בעבירת תעבורה? 

פסילה רישיון נהיגה לנהג חדש בשל נהיגה במהירות מופרזת

בית המשפט לתעבורה הורה על פסילת רישיון נהיגה של נהגת חדשה, למשך 10 שנים, וזאת בגין נהיגה במהירות מופרזת (100 קמ"ש מעל המותר)... 

תאונת דרכים קטלנית - הנהג הורשע בשתי עבירות הריגה

האם תאונת דרכים קטלנית יכולה להביא להרשעת הנהג בהריגה? נהג צעיר בן 19 מחיפה הורשע בבית המשפט המחוזי בגין שתי עבירות הריגה לאחר תאונה קטלנית בה נהרגו שניים מחבריו...  

מאסר בפועל לנהג צעיר לאחר תאונה קטלנית - נהיגה ללא מלווה

מהו העונש אשר יש להטיל על נהג צעיר אשר נהג ללא מלווה והיה מעורב בתאונת דרכים קטלנית?  

נהיגת קטינים ללא רישיון

מהי נהיגת קטינים ללא רישיון? האם פסילה לשנים רבות? האם עבירה פלילית? מהי אחריות ההורים מבחינה פלילית? מה קורה במצב של תאונת דרכים? 

שיטת הניקוד החדשה

שיטת הניקוד החדשה - שיטת הניקוד בעבירות תעבורה ...כמה נקודות תקבלו בגין כל עבירה ? 

אי מתן זכות קדימה

אי מתן זכות קדימה

האם עבירת אי מתן זכות קדימה הינה עבירה נפוצה? מהו העונש בגינה? האם ניתן לקבל זיכוי? 

עבירת תנועה ראשונה: האם ניתן לבטל עונש על עבירת תנועה ראשונה?

לאחר שבוצעה עבירה ראשונה נרשמות לחובתו של הנהג נקודות בגין ביצוע עבירת התנועה. זאת במטרה להחמיר עם הנהגים ולהרתיעם מלבצע עבירות נוספות. בעבירות קלות ובודדות קיימת אפשרויות להקל בענישה. 

שלילת רישיון לנהג חדש: מה ההשלכות?

נהג חדש שהורשע בעבירת תנועה חמורה עלול להידרש לעמוד מחדש במבחן נהיגה עיוני ומעשי ולעבור בדיקה רפואית בהתאם להחלטת משרד הרישוי. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.