www.what2do.co.il

מאסר בפועל לנהג צעיר לאחר תאונה קטלנית - נהיגה ללא מלווה

דרגו את המאמר

מאסר בפועל לנהג צעיר לאחר תאונה קטלנית - נהיגה ללא מלווה

20 חודשי מאסר בפועל לנהג חדש אשר נהג ללא מלווה וגרם לתאונה קטלנית 

 

בית המשפט לתעבורה במחוז מרכז גזר עונש מאסר בפועל של 20 חודשי מאסר על צעיר בן 19 אשר היה מעורב בתאונת דרכים קטלנית. מדובר באירוע מצער בו מצא את מותו בן דודו של הנאשם.

  

הנאשם, נהג חדש אשר החזיק ברישיון נהיגה במשך חודשיים בלבד, לקח עימו ברכב שלושה נוסעים נוספים ומסיבה לא ברורה סטתה המכונית לנתיב הימני, התנגשה במעקה הבטיחות ופגעה ברמזור. בעקבות האירוע, מצא את מותו בן דודו של הנאשם ושני הנוסעים האחרים נפצעו.

 

שירות המבחן הכין בעבור בית המשפט תסקיר לגבי מצבו של הנאשם. בתסקיר תואר הנאשם כסובל מפוסט טראומה אשר נמצא במעקב פסיכיאטרי צמוד. כמו כן, הנאשם נפגש לעיתים עם רופא ומקבל טיפול תרופתי למצוקותיו. חוות הדעת הפסיכיאטרית בעניינו של הנאשם העידה כי חל שיפור קל במצבו בעקבות הטיפול.

 

"טרם יבש הדיו מעל רישיון הנהיגה"

 

השופטת ציינה כי אין ספק שהנאשם מתייסר על החיים אשר נגדעו בעטייה של התנהגותו הרשלנית וחסרת האחריות. עם זאת, תאונת דרכים קטלנית זו, אשר מקורה בעבירה חמורה של נהיגה ללא מלווה וכנגד החוק, מהווה רף עליון מבחינת רשלנותו של הנאשם.

 

השופטת ציינה כי מדובר בנהג אשר טרם יבש הדיו מעל רישיון נהיגתו וחרף כך ראה הוא את עצמו חופשי להעלות על רכבו נוספים במספר העולה על המותר. כמו כן, הנאשם אף "הרהיב עוז בנפשו ויצא לנהיגת רכב ללא מלווה". בגזר הדין צוין עוד כי מבוגר אחראי אשר היה יושב לצידו של הנהג יכול היה בסבירות גבוהה למנוע את התאונה וכתוצאה ממנה את תוצאותיה הקטלניות.

 

שיקול נוסף אשר הביא לגזירת עונשו של הנאשם לחומרה היה פסק דין בית המשפט לנוער אשר הוצג בפני בית המשפט. על פי פסק דין זה, עוד בהיותו קטין, נכשל הנאשם בעבירה של שימוש ברכב ללא רשות ונהיגה ללא רישיון. אי לכך, השופטת קבעה כי תמוהה גרסתה של הסנגורית בכך שמדובר באדם נורמטיבי מן היישוב.

 

אימו של המנוח מבקשת מבית המשפט להתחשב בכאב המשפחה

 

דודתו של הנאשם, אימו של המנוח, ביקשה מהשופטת כי תקל בעונשו של אחיינה וזאת משום שלדבריה – סלחה לו והיא רואה אותו כאחד מילדיה. השופטת קבעה כי יש לייחס משקל מסוים לאצילותה של הדודה אך אין לדבריה משקל מכריע.

 

"יש להעיר כי תוצאת התאונה הינה מקרית וכמתואר לעיל, היו עלולים עוברי דרך תמימים אחרים, ליפול קורבן לחטאי הנאשם", נכתב בפסק הדין, "אם המנוח רשאית לסלוח לנאשם על העוול אשר גרם לה, התנהגותה הינה התנהגות אצילית הראויה להערכה, אך אין אם זו, יכולה להיות לפה לשאר האמהות של עוברי דרך. לציבור, זכות נפרדת ועצמאית להגנה מפני הנאשם ומעשיו ולהרתעת הרבים".

 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

נסיעה ללא מלווה של נהג חדש אשר החזיק בעבר רישיון לטרקטור

בית המשפט לתעבורה נדרש לדון בסוגיה משפטית מעניינת העוסקת בהגדרת "נהג חדש" לאדם אשר בטרם קיבל רישיון רכב פרטי, היה בעל רישיון לנהוג על טרקטור... 

בית המשפט לתעבורה קבע - מלווה לנהג חדש אינו יכול לשבת בספסל האחורי

האם מלווה לנהג חדש רשאי לשבת בספסל האחורי? האם מדובר בעבירת תעבורה? 

פסילה רישיון נהיגה לנהג חדש בשל נהיגה במהירות מופרזת

בית המשפט לתעבורה הורה על פסילת רישיון נהיגה של נהגת חדשה, למשך 10 שנים, וזאת בגין נהיגה במהירות מופרזת (100 קמ"ש מעל המותר)... 

תאונת דרכים קטלנית - הנהג הורשע בשתי עבירות הריגה

האם תאונת דרכים קטלנית יכולה להביא להרשעת הנהג בהריגה? נהג צעיר בן 19 מחיפה הורשע בבית המשפט המחוזי בגין שתי עבירות הריגה לאחר תאונה קטלנית בה נהרגו שניים מחבריו...  

מאסר בפועל לנהג צעיר לאחר תאונה קטלנית - נהיגה ללא מלווה

מהו העונש אשר יש להטיל על נהג צעיר אשר נהג ללא מלווה והיה מעורב בתאונת דרכים קטלנית?  

נהיגת קטינים ללא רישיון

מהי נהיגת קטינים ללא רישיון? האם פסילה לשנים רבות? האם עבירה פלילית? מהי אחריות ההורים מבחינה פלילית? מה קורה במצב של תאונת דרכים? 

שיטת הניקוד החדשה

שיטת הניקוד החדשה - שיטת הניקוד בעבירות תעבורה ...כמה נקודות תקבלו בגין כל עבירה ? 

אי מתן זכות קדימה

אי מתן זכות קדימה

האם עבירת אי מתן זכות קדימה הינה עבירה נפוצה? מהו העונש בגינה? האם ניתן לקבל זיכוי? 

עבירת תנועה ראשונה: האם ניתן לבטל עונש על עבירת תנועה ראשונה?

לאחר שבוצעה עבירה ראשונה נרשמות לחובתו של הנהג נקודות בגין ביצוע עבירת התנועה. זאת במטרה להחמיר עם הנהגים ולהרתיעם מלבצע עבירות נוספות. בעבירות קלות ובודדות קיימת אפשרויות להקל בענישה. 

שלילת רישיון לנהג חדש: מה ההשלכות?

נהג חדש שהורשע בעבירת תנועה חמורה עלול להידרש לעמוד מחדש במבחן נהיגה עיוני ומעשי ולעבור בדיקה רפואית בהתאם להחלטת משרד הרישוי. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.