www.what2do.co.il

נהג חדש - נסיעה באור אדום

דרגו את המאמר

נהג חדש - נסיעה באור אדום

נסיעה באור אדום היא עבירת תנועה חמורה שהעונש המוטל על הנהג שביצע אותה הוא קנס כספי גבוה בסך של 1,000 שקלים ורישום של 10 נקודות במשרד הרישוי. תשלום הקנס מהווה הודאה בביצוע העבירה וכך מתבטלת האפשרות לבקש להישפט בגין העבירה, במקרה שהנהג חש כי הדוח אינו מוצדק.

 

כאשר מדובר בנהג חדש יש לנקוט במשנה זהירות ולהקפיד אף יותר על נהיגה בטוחה, מאחר שעל פי חוק, ישנן מספר עבירות תנועה שעלולות להוביל לשלילת הרישיון ולאלץ את הנהג החדש לעבור שוב מבחן תיאוריה ולעתים גם טסט.

 

רשימת העבירות החמורות של נהג חדש כוללת: מעבר צומת באור אדום ואי ציות לרמזור, אי מתן זכות קדימה, עקיפה שלא כחוק, נהיגה בשכרות ואי עצירה לפני מסילת ברזל. נהג חדש שעבר על אחת מעבירות אלו וגילו מתחת ל 24, עלולה להסתיים בשלילת הרישיון לנהג חדש, וגם נהיגה ללא מלווה כנדרש בחוק מהווה עבירה חמורה שעלולה להוביל לשלילה.

 

זיכוי בעבירת נסיעה ברמזור אדום

 

למשטרה אין מספיק כוח אדם כדי להעמיד שוטר בכל צומת ולוודא כי אף רכב לא חוצה רמזור באור אדום, לכן כדי לתפוס נהגים העוברים באור אדום, נעזרת המשטרה במצלמות הנמצאות בצמוד לרמזורים.

 

מדובר בקופסה בצבע כתום המוצבת בצמתים ברחבי הארץ. כאשר רכב חוצה את הצומת ברמזור אדום, מופעלת המצלמה כשנייה לאחר שהרמזור התחלף באמצעות דריכה על פס ברזל המותקן בכביש, ומצלמת רכב החוצה את הצומת באור אדום.

 

הנקודות בגין חצייה באור אדום נרשמות באופן אוטומטי על שמו של בעל הרכב והדוח נשלח לכתובת המגורים כפי שמופיעה במשרד הרישוי. במקרה שבעל הרכב אינו האדם שנהג בו בזמן ביצוע העבירה של נהיגה באור אדום, וכאשר מדובר בדוח מצלמה ניתן להסב את הדוח על שם הנהג, וכך הדוח עובר לאדם שעבר את העבירה.

 

תצהיר של הנהג שעבר באור אדום

 

כדי להימנע מהרשעה ומחיקת הנקודות יצטרך הנהג להגיש בקשה להישפט, ולהציג בפני בית המשפט תצהיר של האדם שנהג ברכב, אשר מודה כי הוא זה שנהג בו בעת ביצוע העבירה.

 

דרך נוספת לזיכוי מאשמה היא לטעון שהרמזור בצומת הועמד שלא כדין ולהוכיח את הטענה, באמצעות הצגת מסמכים ואישורים שונים, כאשר עורך דין המתמחה בתחום דיני התעבורה יכול לסייע בכך. כמו כן, קיימת אפשרות לבדוק האם ניתן לזהות בבירור את לוחית הרישוי ואת מספר הרכב בצילום וניתן לבקש הוכחה המעידה על תקינות המצלמה.

 

כאשר נהג נתפס על ידי שוטר עובר ברמזור אדום, אפשר לנסות להוכיח כי השוטר לא עמד במקום שבו ניתן לראות הן את קו העצירה של הרכב והן את הרמזור עצמו כדי לוודא שאכן הופיע בו אור אדום. כמו כן, גם אנשים שאינם שוטרים רשאים להביא לידיעת המשטרה מידע על נהגים שביצעו עבירות תנועה כמו חציית צומת באור אדום, ובמקרה כזה ניתן לנסות להוכיח כי מדובר במידע שגוי.
 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

נסיעה ללא מלווה של נהג חדש אשר החזיק בעבר רישיון לטרקטור

בית המשפט לתעבורה נדרש לדון בסוגיה משפטית מעניינת העוסקת בהגדרת "נהג חדש" לאדם אשר בטרם קיבל רישיון רכב פרטי, היה בעל רישיון לנהוג על טרקטור... 

בית המשפט לתעבורה קבע - מלווה לנהג חדש אינו יכול לשבת בספסל האחורי

האם מלווה לנהג חדש רשאי לשבת בספסל האחורי? האם מדובר בעבירת תעבורה? 

פסילה רישיון נהיגה לנהג חדש בשל נהיגה במהירות מופרזת

בית המשפט לתעבורה הורה על פסילת רישיון נהיגה של נהגת חדשה, למשך 10 שנים, וזאת בגין נהיגה במהירות מופרזת (100 קמ"ש מעל המותר)... 

תאונת דרכים קטלנית - הנהג הורשע בשתי עבירות הריגה

האם תאונת דרכים קטלנית יכולה להביא להרשעת הנהג בהריגה? נהג צעיר בן 19 מחיפה הורשע בבית המשפט המחוזי בגין שתי עבירות הריגה לאחר תאונה קטלנית בה נהרגו שניים מחבריו...  

מאסר בפועל לנהג צעיר לאחר תאונה קטלנית - נהיגה ללא מלווה

מהו העונש אשר יש להטיל על נהג צעיר אשר נהג ללא מלווה והיה מעורב בתאונת דרכים קטלנית?  

נהיגת קטינים ללא רישיון

מהי נהיגת קטינים ללא רישיון? האם פסילה לשנים רבות? האם עבירה פלילית? מהי אחריות ההורים מבחינה פלילית? מה קורה במצב של תאונת דרכים? 

שיטת הניקוד החדשה

שיטת הניקוד החדשה - שיטת הניקוד בעבירות תעבורה ...כמה נקודות תקבלו בגין כל עבירה ? 

אי מתן זכות קדימה

אי מתן זכות קדימה

האם עבירת אי מתן זכות קדימה הינה עבירה נפוצה? מהו העונש בגינה? האם ניתן לקבל זיכוי? 

עבירת תנועה ראשונה: האם ניתן לבטל עונש על עבירת תנועה ראשונה?

לאחר שבוצעה עבירה ראשונה נרשמות לחובתו של הנהג נקודות בגין ביצוע עבירת התנועה. זאת במטרה להחמיר עם הנהגים ולהרתיעם מלבצע עבירות נוספות. בעבירות קלות ובודדות קיימת אפשרויות להקל בענישה. 

שלילת רישיון לנהג חדש: מה ההשלכות?

נהג חדש שהורשע בעבירת תנועה חמורה עלול להידרש לעמוד מחדש במבחן נהיגה עיוני ומעשי ולעבור בדיקה רפואית בהתאם להחלטת משרד הרישוי. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.