www.what2do.co.il

מה עונשו של נהג שחצה צומת באור אדום וגרם לתאונת דרכים קשה?

דרגו את המאמר

מה עונשו של נהג שחצה צומת באור אדום וגרם לתאונת דרכים קשה?

נהג שחצה צומת באור אדום גרם לתאונת דרכים קשה, וכתוצאה מכך הוא נפגע באורח אנוש ונפגעו גם הנוסעת שישבה לצדו ושני הנוסעים ברכב המעורב. הנאשם הודה במיוחס לו והורשע בעבירות של נהיגה באור אדום, אי עצירה בקו עצירה, נהיגה בקלות ראש ועבירה של חבלה של ממש. בית משפט השלום לתעבורה בירושלים נדרש לקבוע עונש הולם בהתאם לנסיבות התאונה ולנסיבותיו האישיות של הנאשם.

 

על פי עובדות כתב האישום, בסוף שנת 2012, בשעת ערב מוקדמת, נהג הנאשם ברכבו הפרטי בכביש 443 לכיוון הצומת עם כביש מספר 45. בעת שנכנס לצומת הנאשם חצה את קו העצירה כאשר האור ברמזור בכיוון נסיעתו היה אדום.

 

הנאשם סבל מבצקת מוחית ושברים בצלעות ובאגן

 

כתוצאה מנסיעה באור אדום, הנאשם פגע ברכב שנכנס לצומת מימין לכיוון נסיעתו באור ירוק. עקב כך הנוסעת שישבה ליד מושב הנהג נחבלה בצלעות, והנאשם הובא לטיפול נמרץ כשהוא מורדם ומונשם עם חתך בקרקפת, בצקת מוחית, ושברים בצלעות ובאגן ואושפז למשך שלושה שבועות. הנהג והנוסע ברכב המעורב נפצעו ושני כלי הרכב המעורבים ניזוקו.

 

המדינה טענה כי הנאשם התרשל בכך שנכנס לצומת כשאור בכיוון נסיעתו הורה אדום, לא נתן זכות קדימה לרכב המעורב, ובכך גרם לתאונת דרכים עם נפגעים, שבה נחבלו הנוסעים בגופם חבלה של ממש. המאשימה ביקשה להשית על הנאשם פסילת רישיון נהיגה למשך שנתיים ופסילה על תנאי, וציינה כי לנוכח תוצאות התאונה הקשה לנאשם, אין לה התנגדות לאזן את רכיב הפסילה עם עונש לריצוי בשירות לתועלת הציבור.

 

הסנגור ביקש להתחשב בנסיבותיו האישיות של הנאשם והפגיעות החמורות שגרמה לו התאונה. הסנגור טען כי מדובר באב לששה ילדים, שהוא המפרנס העיקרי בבית, ועקב פציעתו הקשה צומצם היקף משרתו והוא אינו נוהג מסיבות בריאותיות. עוד הוסיף כי לנאשם המחזיק ברישיון נהיגה 22 שנים אין כל עבר תעבורתי, וביקש שלא לפסול את רישיונו לתקופה ארוכה, כדי לא לפגוע בפרנסת המשפחה, שמצבה הכלכלי אינו קל מאז התאונה.

 

בית המשפט גזר על הנאשם 11 חודשי פסילה

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים, הדגיש בית המשפט כי הסיכון שיצר הנאשם בנהיגתו באור אדום בדרך היה גבוה ביותר ובדרך נס תאונת הדרכים הקשה לא גרמה לאבדות בנפש. יחד עם זאת התחשב בעובדה כי הנפגע העיקרי בתאונה הוא הנאשם והוא יישא את תוצאותיה עד אחרית ימיו. וגם בעובדה כי מדובר בנאשם ללא עבר תעבורתי וללא עבר פלילי, לפיכך האינטרס הציבורי להמשיך את שיקומו הוא הגובר במקרה זה.

 

בסופו של דבר התחשב בית המשפט בנסיבותיו האישיות של הנאשם וגזר עליו פסילה מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 11 חודשים, שלושה חודשי פסילה על תנאי לתקופה של שלוש שנים ובנסיבות העניין לא מצא להשית עליו רכיבי ענישה נוספים.

 

ת"ד 6629-08-14 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים קטלנית

כיצד מתמודדים עם גרימת תאונת דרכים קטלנית? האם ניתן להגיע לזיכוי בבית המשפט? מהו העונש אשר יוטל על נהג שמעורב בתאונת דרכים קטלנית? 

גרימת מוות ברשלנות, מה הדין?

מה העונש במקרה של עבירת גרימת מוות ברשלנות ע"פ סעיף 64 לפקודת התעבורה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין לתעבורה ... 

זיכוי בבית המשפט: תאונת פגע וברח

בית המשפט קבע כי יש לזכות אדם אשר הוגש כנגדו כתב אישום בגין מעורבות בתאונת פגע וברח, וזאת משום שלא הוכח כנדרש שאכן רכבו היה מעורב בתאונה... 

זיכוי נהג מפגיעה בהולך רגל במעבר חציה בגין רשלנות הולך הרגל

הולך רגל אשר נכנס למעבר חציה באופן רשלני הביא לכך כי הנהג אשר פגע בו לא הורשע בבית המשפט לתעבורה... 

דריסה למוות של הולכי רגל - הרשעה בהריגה ומאסר בפועל

נהג דרס למוות שני הולכי רגל במעבר חצייה. בית המשפט הרשיע את הנהג בעבירת הריגה ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר בפועל. כמו כן, רישיון הנהיגה שלו נשלל ל-15 שנה... 

גרימת מוות בתאונה - גזר דין לנהג נורמיטבי אשר גרם למוות בתאונה

מהם השיקולים אשר מנחים את בית המשפט בבואו לגזור עונש על אישה נורמיטיבית בעלת עבר של נהיגה זהירה, אשר ברגע אחד של רשלנות גרם למוות בתאונה? 

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? 

פסילת רישיון נהיגה לאחר תאונת דרכים קטלנית - תיקון 78 לפקודת התעבורה

האם רישיון נהיגה ייפסל עד תום ההליכים כאשר הנהג הנאשם היה מעורב בתאונה קטלנית בה קיפח אדם את חייו? 

תאונת דרכים קטלנית - הרשעה בהריגה בעקבות נהיגה בשכרות וחציית רמזור אדום

בתאונת דרכים קטלנית ברעננה נהרג נהג אשר התנגש בו רכב שחצה באדום. האם חצייה באדום, בצירוף עם נהיגה בשכרות, מהווה עילה להרשעה בעבירת הריגה? 

שלילת רישיון של נהג משאית לאחר תאונה קטלנית

תאונת הדרכים בערבה - בית המשפט הורה על שלילת רישיונו של נהג המשאית הבדואי... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.