www.what2do.co.il

מהו עונשו של נהג שלא ציית לאור אדום וגרם לתאונת דרכים?

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

מהו עונשו של נהג שלא ציית לאור אדום וגרם לתאונת דרכים?

אב לשני ילדים קטינים, המכהן כמנכ"ל של חברת ייצור גדולה, גרם לתאונת דרכים עם נפגעים, מאחר שלא ציית לאור אדום ברמזור, נהג בקלות ראש ופגע ברוכב קטנוע. הנאשם ביקש מבית משפט השלום לתעבורה בתל אביב - יפו להתחשב בנסיבותיו האישיות ובפגיעה במשפחתו ובחברה אותה הוא מנהל, ולהימנע מהטלת עונש מאסר בפועל.

 

בחודש נובמבר 2013, בשעת הערב, הנאשם נהג ברכב בתל אביב, וכאשר הגיע לצומת, פנה שמאלה, מבלי לציית לאור האדום שדלק ברמזור בכיוון נסיעתו. בשל כך הוא חסם את דרכו של רוכב קטנוע שנסע בנתיב הנגדי, ושני כלי הרכב התנגשו.

 

רוכב הקטנוע אושפז במחלקת טיפול נמרץ למשך שלושה ימים, כשהוא מונשם ומורדם, ובהמשך אושפז כשלושה שבועות במחלקה האורטופדית ונזקק לניתוחים רבים, להשתלת פלטינות וברגים ולתקופת אשפוז ושיקום. כשנה וחצי לאחר תאונת הדרכים הוא עדיין עובר טיפולי שיקום ואינו עובד במשרה מלאה.

 

המדינה ביקשה להשית על הנאשם 6 חודשי עבודות שירות

 

המאשימה הדגישה את חומרת הנסיבות והתוצאות הקשות של התאונה, ופירטה את עברו התעבורתי של הנאשם, הכולל 30 הרשעות קודמות, הכוללות בין היתר: נהיגה במהירות מופרזת, אי ציות לתמרורים, שימוש בטלפון נייד, ועוד. על כן ביקשה להטיל עליו עונש מאסר בפועל, לתקופה שלא תעלה על 6 חודשים, לריצוי בעבודות שירות, פסילת רישיון נהיגה לתקופה שלא תפחת משנתיים, מאסר מותנה, פסילה מותנית וקנס כספי.

 

מנגד טען הסנגור כי ייתכן והיה בלבול במערכת הרמזורים, אשר בגינו נכנס הנאשם לצומת. עוד ציין כי מדובר באדם שומר חוק, המשמש כמנכ"ל של חברה, אב לשני ילדים, שעברו התעבורתי אינו מכביד. הסנגור ביקש להימנע מהטלת מאסר בפועל ולו בדרך של עבודות שירות.

 

הנאשם טען כי הוא אינו אחראי לנסיבות התאונה

 

הנאשם לא הודה באחריותו לגרימת התאונה ולא הביע חרטה בפני בית המשפט, ואף העיד שמתוקף תפקידו כמנהל בכיר, הוא מרצה על נהיגה בטוחה לעובדיו, ומהווה דוגמה אישית לעובדים ולילדיו. עוד טען כי הוא מבין את הצורך בענישה מחמירה, אך סבר כי המקרה שלו שונה ממקרים אחרים, ואף ציין את פגיעה במשפחתו ובחברה אותה הוא מנהל.

 

בית המשפט קבע כי מדובר ברשלנות ברמה גבוהה, מאחר שהנאשם נכנס לצומת, מבלי לציית לאור האדום שדלק ברמזור וגרם לתאונת דרכים, שבה נגרמו לרוכב הקטנוע חבלות של ממש. לפיכך קבע כי בנסיבות המקרה אין מנוס מעונש מאסר אשר ירוצה בדרך של עבודות שירות.

 

הנאשם ירצה 60 ימי עבודות שירות ורישיונו יישלל ל- 20 חודשים

 

בסופו של דבר גזר בית המשפט על הנאשם 60 ימי מאסר, אשר ירוצו בעבודות שירות, פסילה למשך 20 חודשים, 6 חודשי פסילה על תנאי למשך 3 שנים, 6 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים, כאשר התנאי על עבירות של נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון נהיגה תקף מעל לשנה וגרימת תאונת דרכים עם חבלות של ממש.

 

ת"ד 1990-08-13 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים קטלנית

כיצד מתמודדים עם גרימת תאונת דרכים קטלנית? האם ניתן להגיע לזיכוי בבית המשפט? מהו העונש אשר יוטל על נהג שמעורב בתאונת דרכים קטלנית? 

גרימת מוות ברשלנות, מה הדין?

מה העונש במקרה של עבירת גרימת מוות ברשלנות ע"פ סעיף 64 לפקודת התעבורה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין לתעבורה ... 

זיכוי בבית המשפט: תאונת פגע וברח

בית המשפט קבע כי יש לזכות אדם אשר הוגש כנגדו כתב אישום בגין מעורבות בתאונת פגע וברח, וזאת משום שלא הוכח כנדרש שאכן רכבו היה מעורב בתאונה... 

זיכוי נהג מפגיעה בהולך רגל במעבר חציה בגין רשלנות הולך הרגל

הולך רגל אשר נכנס למעבר חציה באופן רשלני הביא לכך כי הנהג אשר פגע בו לא הורשע בבית המשפט לתעבורה... 

דריסה למוות של הולכי רגל - הרשעה בהריגה ומאסר בפועל

נהג דרס למוות שני הולכי רגל במעבר חצייה. בית המשפט הרשיע את הנהג בעבירת הריגה ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר בפועל. כמו כן, רישיון הנהיגה שלו נשלל ל-15 שנה... 

גרימת מוות בתאונה - גזר דין לנהג נורמיטבי אשר גרם למוות בתאונה

מהם השיקולים אשר מנחים את בית המשפט בבואו לגזור עונש על אישה נורמיטיבית בעלת עבר של נהיגה זהירה, אשר ברגע אחד של רשלנות גרם למוות בתאונה? 

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? 

פסילת רישיון נהיגה לאחר תאונת דרכים קטלנית - תיקון 78 לפקודת התעבורה

האם רישיון נהיגה ייפסל עד תום ההליכים כאשר הנהג הנאשם היה מעורב בתאונה קטלנית בה קיפח אדם את חייו? 

תאונת דרכים קטלנית - הרשעה בהריגה בעקבות נהיגה בשכרות וחציית רמזור אדום

בתאונת דרכים קטלנית ברעננה נהרג נהג אשר התנגש בו רכב שחצה באדום. האם חצייה באדום, בצירוף עם נהיגה בשכרות, מהווה עילה להרשעה בעבירת הריגה? 

שלילת רישיון של נהג משאית לאחר תאונה קטלנית

תאונת הדרכים בערבה - בית המשפט הורה על שלילת רישיונו של נהג המשאית הבדואי... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.