www.what2do.co.il

הנאשם פגע בהולכת רגל והפקיר אותה על הכביש

דרגו את המאמר

הנאשם פגע בהולכת רגל והפקיר אותה על הכביש

הנאשם, אשר פגע באשה שעמדה במתחם מעבר החצייה וגרם למותה, הורשע על פי הודאתו בעבירות של הפקרה לאחר פגיעה שבה נהרג אדם, נהיגה ללא רישיון נהיגה תקף ונהיגה ללא ביטוח. בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו נדרש לגזור את עונשו.

 

בחודש יוני 2014, סמוך לשעת חצות הנאשם נהג ברכב ללא רישיון נהיגה תקף ברחוב מרכזי בתל אביב, והתקרב למעבר חצייה. הנהג עבר את הצומת באור ירוק ולא האט את מהירות נסיעתו ועקב כך פגע באשה שעמדה במתחם מעבר החצייה שבצומת.

 

הנאשם פגע וברח, ומיד לאחר הפגיעה לא עצר את רכבו, והמשיך בנסיעה תוך שהוא מותיר את הנפגעת שוכבת על הכביש, ולא עצר כדי להזעיק עזרה. כתוצאה מתאונת הדרכים האשה הועפה אל הכביש, ונגרמו לה שברים בראש, באגן ובצלעות, וחבלות פנימיות רבות, היא הובאה לבית חולים, וכעבור מספר שעות נפטרה.

 

אין ספק שהנאשם היה מודע לכך שפגע במנוחה בצורה קשה ביותר

 

מעוצמת הפגיעות שנגרמו למנוחה ברור כי מדובר בפגיעה קשה, ומהראיות עלה שגם הרכב שבו נהג הנאשם ניזוק. לפיכך אין ספק כי הנהג היה מודע לכך שפגע באשה, ולאור עוצמת הפגיעה, היה מודע לכך שהיא נהרגה או נפגעה בצורה קשה ביותר. עם זאת הוא עזב את מקום התאונה והפקיר את הנפגעת מוטלת על הכביש.

 

הנאשם, נשוי ואב לשלושה ילדים, הסגיר את עצמו לידי המשטרה והודה באחריותו לאחר ימים לא מעטים, והביע חרטה כנה על המעשים. בנוסף לעבירה של הפקרה לאחר תאונה, לא היה בידו רישיון נהיגה תקף, אחרי שבעבר נפסל מלהחזיק אותו, על כן לא היתה כל סיבה שינהג מלכתחילה ברכב כאשר אין לו רישיון נהיגה בתוקף, וגם פוליסת הביטוח לא היתה בתוקף.

 

המאשימה ציינה כי לנאשם הרשעות מרובות בעבירות תעבורה, והוסיפה כי בגופה של המנוחה נמצאו שאריות קוקאין וסם נרקוטי ויש בכך כדי להאיץ את המוות, אולם ברור שהנזקים של פגיעת הרכב הם שגרמו למוות. המאשימה הדגישה כי העבירה של הפקרה אחרי פגיעה היא עבירה חמורה ביותר ומתחם הענישה הראוי נע בין 20 עד 40 חודשי מאסר בפועל.

 

הסנגור ציין כי בעקבות האירוע נעצר הנאשם למשך 22 ימים, ושהה במעצר בית תשעה חודשים, דבר שהביא להרס עסקיו כבעלים של חברה להשכרת מכוניות. ואף טען שרוב עבירות תנועה מיוחסות לעבירות שבוצעו בכלי רכב השייכים לו, כאשר הנהג שביצע בפועל את העבירות לא אותר ואין לו הרשעות פליליות קודמות.

 

הנאשם ירצה 26 חודשי מאסר בפועל ורישיונו ייפסל לשש שנים

 

השופט התייחס לעניין האחריות לגרימת תאונת הדרכים, וקבע כי האשם הוא בעל חשיבות משנית כשהדבר מתייחס לחומרת העבירה של הפקרה אחרי פגיעה, וכי כובד המשקל הוא על נסיבות שבהן הנהג מבצע מעשה הפקרה, תוך מודעות לכך שבתאונה נהרג אדם או נפצע באורח קשה.

 

בנסיבות אלו בית המשפט גזר על הנאשם 26 חודשי מאסר בפועל, שנת מאסר על תנאי שלא יעבור תוך שלוש שנים עבירות של הפקרה לאחר פגיעה או נהיגה ללא רישיון נהיגה תקף, ופסילת רישיון נהיגה למשך שש שנים.

 

ת"פ 17624-07-14 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים קטלנית

כיצד מתמודדים עם גרימת תאונת דרכים קטלנית? האם ניתן להגיע לזיכוי בבית המשפט? מהו העונש אשר יוטל על נהג שמעורב בתאונת דרכים קטלנית? 

גרימת מוות ברשלנות, מה הדין?

מה העונש במקרה של עבירת גרימת מוות ברשלנות ע"פ סעיף 64 לפקודת התעבורה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין לתעבורה ... 

זיכוי בבית המשפט: תאונת פגע וברח

בית המשפט קבע כי יש לזכות אדם אשר הוגש כנגדו כתב אישום בגין מעורבות בתאונת פגע וברח, וזאת משום שלא הוכח כנדרש שאכן רכבו היה מעורב בתאונה... 

זיכוי נהג מפגיעה בהולך רגל במעבר חציה בגין רשלנות הולך הרגל

הולך רגל אשר נכנס למעבר חציה באופן רשלני הביא לכך כי הנהג אשר פגע בו לא הורשע בבית המשפט לתעבורה... 

דריסה למוות של הולכי רגל - הרשעה בהריגה ומאסר בפועל

נהג דרס למוות שני הולכי רגל במעבר חצייה. בית המשפט הרשיע את הנהג בעבירת הריגה ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר בפועל. כמו כן, רישיון הנהיגה שלו נשלל ל-15 שנה... 

גרימת מוות בתאונה - גזר דין לנהג נורמיטבי אשר גרם למוות בתאונה

מהם השיקולים אשר מנחים את בית המשפט בבואו לגזור עונש על אישה נורמיטיבית בעלת עבר של נהיגה זהירה, אשר ברגע אחד של רשלנות גרם למוות בתאונה? 

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? 

פסילת רישיון נהיגה לאחר תאונת דרכים קטלנית - תיקון 78 לפקודת התעבורה

האם רישיון נהיגה ייפסל עד תום ההליכים כאשר הנהג הנאשם היה מעורב בתאונה קטלנית בה קיפח אדם את חייו? 

תאונת דרכים קטלנית - הרשעה בהריגה בעקבות נהיגה בשכרות וחציית רמזור אדום

בתאונת דרכים קטלנית ברעננה נהרג נהג אשר התנגש בו רכב שחצה באדום. האם חצייה באדום, בצירוף עם נהיגה בשכרות, מהווה עילה להרשעה בעבירת הריגה? 

שלילת רישיון של נהג משאית לאחר תאונה קטלנית

תאונת הדרכים בערבה - בית המשפט הורה על שלילת רישיונו של נהג המשאית הבדואי... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.