www.what2do.co.il

נהג משאית לא האט את רכבו בפקק וגרם לתאונת דרכים קטלנית

דרגו את המאמר

נהג משאית לא האט את רכבו בפקק וגרם לתאונת דרכים קטלנית

נהג משאית נסע במהירות של 90 קמ"ש לתוך פקק תנועה, ועקב כך פגע בארבעה רכבים, וגרם למותו של אחד הנהגים ולפציעתו הקשה של נהג אחר. הנהג הורשע בגרימת מוות ברשלנות, ובית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה נדרש לקבוע את עונשו.

 

ביום האירוע הנאשם נהג במשאית בכביש 6, ובעקבות תאונת דרכים עם נפגעים שהתרחשה במקום החלו הרכבים להאט את מהירות הנסיעה ולהיעצר, אולם הנאשם המשיך בנסיעה רצופה במהירות של 90 קמ"ש לתוך פקק תנועה, מבלי להאט או לבלום. עקב כך התנגש ברכב שנסע מולו. וגרם לתאונת שרשרת. לכל כלי הרכב המעורבים נגרמו נזקים קשים והנהג של הרכב הראשון נהרג במקום.

 

הנאשם לקח אחריות מלאה על מעשיו, הודה במיוחס לו והורשע בעבירה של גרימת מוות ברשלנות. המאשימה טענה כי מדובר בעבירה ברמת רשלנות גבוהה, מכיוון שעל אף ההאטה בכביש, הוא המשיך בנסיעה מהירה ופגע במנוח וביתר הרכבים הנפגעים.

 

מתחם הענישה ההולם נע בין 8 עד 24 חודשי מאסר

 

המאשימה ציינה כי לנאשם הרשעות פליליות על פי חוק הבנייה, ולחובתו 18 הרשעות תעבורתיות. עקב חומרת העבירות, תוצאותיה הטראגיות של התאונה הקטלנית ופגיעה בערך קדושת החיים הנעלה ביותר, עתרה לעונש של 20 חודשי מאסר לריצוי בפועל מאחורי סורג ובריח. בנוסף טענה לפסילת רישיון ממושכת, מאסר על תנאי והטלת פיצויים לטובת משפחת המנוח ולנפגע.

 

הסנגור טען כי לא ניתן לטעון על רשלנות, מאחר שהסיבה לתאונת הדרכים אינה ידועה, הוא ביקש מבוחן התנועה כי הרכבים המעורבים באירוע לא ישוחררו אלא יעברו בדיקה אצל מומחה מטעם ההגנה, אולם המשטרה לא עשתה כן. חרף זאת הנאשם בחר לקבל את אחריות מלאה על גרימת התאונה.

 

הסנגור ציין כי מדובר בעבירה ללא כוונה פלילית וכי הנאשם מנהל אורח חיים נורמטיבי. הוא גרוש ואב לארבעה ילדים, ולאחרונה בתו בת ה 15 עברה למשמרתו, לכן מאסר בפועל לתקופה ממושכת יכול להשליך רבות על המשך חייה. עוד הוסיף כי בשל פסילת רישיון נהיגתו עקב התאונה הקטלנית, הוא פוטר מעבודתו כנהג משאית והחל לעבוד בניקוי אניות משא.

 

הנאשם ירצה 10 חודשי מאסר בפועל ורישיונו ייפסל ל 12 שנים

 

לאחר שמיעת טיעוני הצדדים, קבע בית המשפט כי הנאשם נהג במשאית במהירות של 90 קמ"ש לתוך פקק תנועה מבלי להאט או לעצור, ועקב כך התנגש בשלושה כלי רכב וגרם לפגיעה ברכב נוסף. בית המשפט סבר כי אין מדובר ברשלנות רגעית, מכיוון שהנאשם לא נתן את תשומת ליבו לדרך חרף הסיכון הפוטנציאלי הנשקף ממשאית וגרם לתוצאה הטרגית.

 

בסופו של דבר גזר בית המשפט על הנאשם מאסר בפועל למשך עשרה חודשים, מאסר על תנאי לתקופה של 15 חודשים, פסילת רישיון נהיגה למשך 12 שנים, תשלום פיצויים לעיזבון המנוח בסך של 25,000 שקלים ופיצויים לנפגע בסך של 5,000 שקלים.

 

גמ"ר 5889-06-14 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים קטלנית

כיצד מתמודדים עם גרימת תאונת דרכים קטלנית? האם ניתן להגיע לזיכוי בבית המשפט? מהו העונש אשר יוטל על נהג שמעורב בתאונת דרכים קטלנית? 

גרימת מוות ברשלנות, מה הדין?

מה העונש במקרה של עבירת גרימת מוות ברשלנות ע"פ סעיף 64 לפקודת התעבורה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין לתעבורה ... 

זיכוי בבית המשפט: תאונת פגע וברח

בית המשפט קבע כי יש לזכות אדם אשר הוגש כנגדו כתב אישום בגין מעורבות בתאונת פגע וברח, וזאת משום שלא הוכח כנדרש שאכן רכבו היה מעורב בתאונה... 

זיכוי נהג מפגיעה בהולך רגל במעבר חציה בגין רשלנות הולך הרגל

הולך רגל אשר נכנס למעבר חציה באופן רשלני הביא לכך כי הנהג אשר פגע בו לא הורשע בבית המשפט לתעבורה... 

דריסה למוות של הולכי רגל - הרשעה בהריגה ומאסר בפועל

נהג דרס למוות שני הולכי רגל במעבר חצייה. בית המשפט הרשיע את הנהג בעבירת הריגה ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר בפועל. כמו כן, רישיון הנהיגה שלו נשלל ל-15 שנה... 

גרימת מוות בתאונה - גזר דין לנהג נורמיטבי אשר גרם למוות בתאונה

מהם השיקולים אשר מנחים את בית המשפט בבואו לגזור עונש על אישה נורמיטיבית בעלת עבר של נהיגה זהירה, אשר ברגע אחד של רשלנות גרם למוות בתאונה? 

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? 

פסילת רישיון נהיגה לאחר תאונת דרכים קטלנית - תיקון 78 לפקודת התעבורה

האם רישיון נהיגה ייפסל עד תום ההליכים כאשר הנהג הנאשם היה מעורב בתאונה קטלנית בה קיפח אדם את חייו? 

תאונת דרכים קטלנית - הרשעה בהריגה בעקבות נהיגה בשכרות וחציית רמזור אדום

בתאונת דרכים קטלנית ברעננה נהרג נהג אשר התנגש בו רכב שחצה באדום. האם חצייה באדום, בצירוף עם נהיגה בשכרות, מהווה עילה להרשעה בעבירת הריגה? 

שלילת רישיון של נהג משאית לאחר תאונה קטלנית

תאונת הדרכים בערבה - בית המשפט הורה על שלילת רישיונו של נהג המשאית הבדואי... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.