www.what2do.co.il

הנהג שהשתמש בקוקאין פגע ברוכב אופנוע ונמלט מהמקום

דרגו את המאמר

הנהג שהשתמש בקוקאין פגע ברוכב אופנוע ונמלט מהמקום

בתחילת שנת 2014, הנאשם נהג ברכב כאשר רישיונו לא בתוקף, וכשבדמו נמצאו שרידי קוקאין. סמוך לשעה שתיים בצהריים, בעת שיצא מתחנת דלק בצומת מסובים, הוא חצה בבת אחת שני נתיבי נסיעה, מבלי שנתן זכות קדימה לאופנוע ופגע ברוכב.

 

מיד לאחר תאונת הדרכים, הנאשם נמלט מהמקום באופן נמהר ורשלני. הרוכב הועף מהאופנוע ונגרמה לו חבלה חמורה, הכוללת בין היתר קטיעה חלקית ברגל ימין שבאה לידי ביטוי בברך מרוסקת ונזקק לעבור ניתוח לאיחוי השברים.

 

במסגרת הסדר טיעון הנאשם הורשע על פי הודאתו בעבירות של הפקרה לאחר גרם חבלה חמורה, נהיגה בקלות ראש, נהיגה בשכרות, נהיגת רכב ללא רישיון רכב תקף ונהיגה פוחזת ורשלנית שיש בה כדי לסכן חיי אדם.

 

הנאשם טען כי נבהל והתבלבל לכן נמלט ממקום התאונה

 

מתסקיר שירות המבחן עלה כי הנאשם כבן 40, גרוש ואב לשני ילדים הנמצאים תחת משמורתו. הוא הורשע במהלך שירותו הצבאי בשימוש בסמים, ולעתים הוא משתמש בחשיש וצורך אלכוהול, עקב הליך גירושין קשה וקשיים כלכליים. עם זאת הוא הכחיש נזקקות טיפולית בתחום כלשהו, לכן לא ניתנה המלצה לענישה שיקומית.

 

הנאשם הביע חרטה על מעשיו וצער עמוק על תוצאות המקרה וביקש להתחשב בנסיבותיו האישיות. הוא טען כי נמלט ממקום התאונה, כיוון שנבהל והיה מבולבל, אולם עם הגיעו הביתה התקשר לעורך דין ופנה לתחנת המשטרה והודה במעשיו.

 

המאשימה ביקשה להשית עונש ברף העליון של המתחם

 

המדינה הדגישה את חומרת מעשיו של הנאשם, אשר תוך זלזול בחיי אדם, הפקיר פצוע על הכביש ונמלט מהמקום תוך סיכון חיי אדם. על כן ביקשה לקבוע את מתחם הענישה בין שנתיים לחמש שנות מאסר בפועל, וטענה כי עונשו צריך להיות ברף העליון של המתחם. המדינה הוסיפה כי לחובתו עבירות תנועה, המתייחסות בעיקר לנהיגה ללא רישיון רכב, דיבור בטלפון בעת נסיעה ונהיגה ברכב לא תקין.

 

הסנגור ציין כי הנאשם הוא אב משמורן לשני ילדים בגיל 13 ו- 14, ומשמש כמשענת היחידה של גרושתו בשל מצבה הנפשי הקשה. עוד הוסיף כי הוא בחר להודות מיד בחקירתו במשטרה במעשיו ויש לראות בכך הבעת חרטה וקבלת אחריות.

 

בית המשפט קבע כי יש לנקוט בעונש משמעותי ומרתיע

 

בית המשפט הדגיש כי הפקרת פצוע כשהוא מוטל על הכביש חסר אונים, מבלי להזעיק סיוע ומבלי להושיט לו עזרה, תוך התעלמות מהסיכון לו הוא נתון בשל ההפקרה, היא התנהגות המחייבת הטלת עונש מרתיע לכלל ציבור האוחזים בהגה.

 

במקרה זה הנאשם נהג ברכב שפג תוקף רישיון הרכב שלו ובדמו נמצאו שרידי סם קוקאין, הוא עבר שני נתיבים בכביש ופגע ברוכב האופנוע. הנאשם נמלט מזירת התאונה בנהיגה רשלנית, שהיה בה כדי לסכן את העוברים בדרך, גם בשל מצב הרכב שניזוק כתוצאה מהתאונה.

 

בסופו של דבר גזר בית המשפט על הנאשם מאסר של 24 חודשים לריצוי בפועל, ופסילת רישיון נהיגה למשך 11 שנים מיום גזר הדין. בנוסף הוא יפצה את הנפגע בסכום של 35,000 שקלים.

 

ת"פ 17778-01-14 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים קטלנית

כיצד מתמודדים עם גרימת תאונת דרכים קטלנית? האם ניתן להגיע לזיכוי בבית המשפט? מהו העונש אשר יוטל על נהג שמעורב בתאונת דרכים קטלנית? 

גרימת מוות ברשלנות, מה הדין?

מה העונש במקרה של עבירת גרימת מוות ברשלנות ע"פ סעיף 64 לפקודת התעבורה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין לתעבורה ... 

זיכוי בבית המשפט: תאונת פגע וברח

בית המשפט קבע כי יש לזכות אדם אשר הוגש כנגדו כתב אישום בגין מעורבות בתאונת פגע וברח, וזאת משום שלא הוכח כנדרש שאכן רכבו היה מעורב בתאונה... 

זיכוי נהג מפגיעה בהולך רגל במעבר חציה בגין רשלנות הולך הרגל

הולך רגל אשר נכנס למעבר חציה באופן רשלני הביא לכך כי הנהג אשר פגע בו לא הורשע בבית המשפט לתעבורה... 

דריסה למוות של הולכי רגל - הרשעה בהריגה ומאסר בפועל

נהג דרס למוות שני הולכי רגל במעבר חצייה. בית המשפט הרשיע את הנהג בעבירת הריגה ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר בפועל. כמו כן, רישיון הנהיגה שלו נשלל ל-15 שנה... 

גרימת מוות בתאונה - גזר דין לנהג נורמיטבי אשר גרם למוות בתאונה

מהם השיקולים אשר מנחים את בית המשפט בבואו לגזור עונש על אישה נורמיטיבית בעלת עבר של נהיגה זהירה, אשר ברגע אחד של רשלנות גרם למוות בתאונה? 

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? 

פסילת רישיון נהיגה לאחר תאונת דרכים קטלנית - תיקון 78 לפקודת התעבורה

האם רישיון נהיגה ייפסל עד תום ההליכים כאשר הנהג הנאשם היה מעורב בתאונה קטלנית בה קיפח אדם את חייו? 

תאונת דרכים קטלנית - הרשעה בהריגה בעקבות נהיגה בשכרות וחציית רמזור אדום

בתאונת דרכים קטלנית ברעננה נהרג נהג אשר התנגש בו רכב שחצה באדום. האם חצייה באדום, בצירוף עם נהיגה בשכרות, מהווה עילה להרשעה בעבירת הריגה? 

שלילת רישיון של נהג משאית לאחר תאונה קטלנית

תאונת הדרכים בערבה - בית המשפט הורה על שלילת רישיונו של נהג המשאית הבדואי... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.