www.what2do.co.il

נהג אוטובוס הסית מבטו מהדרך וגרם לתאונת דרכים קשה

דרגו את המאמר

נהג אוטובוס הסית מבטו מהדרך וגרם לתאונת דרכים קשה

בחודש יוני 2012 הנאשם נהג באוטובוס ציבורי, מכיוון ירושלים לתל אביב. ברגע אחד של הסחת דעת מהדרך, הנהג הסית את מבטו פנימה לתוך האוטובוס, ולא הבחין בהאטת הרכב שנסע שלפניו. מפאת המרחק הקצר הנאשם לא הספיק לבלום את האוטובוס והתנגש ברכב שלפניו בעוצמה רבה.

 

כתוצאה מתאונת הדרכים, אחת הנוסעות שישבה ברכב, נפגעה באורח קשה, ונותרה מרותקת לכסא גלגלים עם פגיעת ראש חמורה. הנאשם הודה במעשיו והורשע בעבירות של נהיגה בקלות ראש, וגרימת תאונת דרכים עם חבלות של ממש. בית משפט השלום לתעבורה בתל אביב - יפו נדרש לגזור את עונשו של נהג האוטובוס.

 

לא ניתן היה לקבל את הסדר הטיעון לנוכח תוצאות התאונה הקשות

 

הצדדים הגיעו להסדר טיעון ועתרו לפסילת רישיונו של הנאשם לתקופה בת 12 חודשים, פסילה על תנאי וקנס. אולם ההסדר לא אושר, לנוכח החבלות הקשות שנגרמו למעורבים בתאונה. לאחר שנתברר מצבם הרפואי העדכני, עתרה המאשימה למאסר בפועל, והסכימה לשלוח את הנאשם לקבלת תסקיר שירות המבחן, על פי בקשת עורך דינו.

 

מהתסקיר עלה כי הנאשם גרוש כבן 50, ללא עבר פלילי ולחובתו 24 הרשעות קודמות בגין עבירות תנועה. הנאשם שימש כנהג ציבורי במשך שנים רבות, אולם מאז האירוע הקשה, הוא החליט לא לנהוג יותר, והחל לעבוד כקצב. עוד עלה כי יש לו בן הסובל מפיגור שכלי, והוא היחיד התומך בו, מכיוון שאמו של הילד, מתגוררת בארצות הברית.

 

קצין המבחן התרשם כי הנאשם הכיר בנזק שגרם לנפגעים, נטל אחריות והביע צער רב. על כן המליץ על הטלת צו שירות לתועלת הציבור בהיקף של 300 שעות, לצד צו מבחן למשך שנה ותשלום פיצויים לנפגעים.

 

הנפגעת העיקרית הפכה מאמא בריאה לחמישה ילדים לאשה סיעודית

 

המאשימה ציינה כי הנפגעת העיקרית מהאירוע, היתה במועד התאונה כבת 38, והיא אמא לחמישה ילדים קטינים. מאז היא שוהה באשפוז, כשהיא סובלת מפגיעה בחוט השדרה, מפגיעה נוירולוגית ומפגיעת ראש. היא מרותקת לכסא גלגלים וזקוקה לסיוע בתפקוד שוטף במשך כל שעות היממה. אמה שישבה לצדה ברכב, נפגעה גם היא בתאונה, ואינה יכולה לסייע לה בגידול הילדים.

 

הסנגור הדגיש כי הנאשם הוא אדם נורמטיבי, המגדל בכוחות עצמו את בנו המוגבל, וביקש להתחשב בהודאתו בהזדמנות הראשונה, ובנסיבות חייו המורכבות, ולהימנע מעונש מאסר בפועל.

 

בית המשפט קבע כי מדובר בתאונת דרכים שתוצאותיה קשות ביותר, ואינן מצדיקות הימנעות מהטלת מאסר בפועל. עם זאת התחשב בלקיחת האחריות, בעברו הנקי מפלילים, ואף סבר כי הרשעותיו הקודמות בתחום התעבורה אינן מכבידות, לאור עיסוקו כנהג הסעות.

 

נהג האוטובוס ירצה שישה חודשי מאסר בפועל

 

בנסיבות אלה בית המשפט גזר על נהג האוטובוס שישה חודשי מאסר בפועל, עשרה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים, פסילת רישיון נהיגה למשך חמש שנים, ופסילה על תנאי. מאחר ונגזר עליו עונש מאסר בפועל, הוא לא נדרש לשלם קנס.

 

ת"ד 2172-12-12 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים קטלנית

כיצד מתמודדים עם גרימת תאונת דרכים קטלנית? האם ניתן להגיע לזיכוי בבית המשפט? מהו העונש אשר יוטל על נהג שמעורב בתאונת דרכים קטלנית? 

גרימת מוות ברשלנות, מה הדין?

מה העונש במקרה של עבירת גרימת מוות ברשלנות ע"פ סעיף 64 לפקודת התעבורה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין לתעבורה ... 

זיכוי בבית המשפט: תאונת פגע וברח

בית המשפט קבע כי יש לזכות אדם אשר הוגש כנגדו כתב אישום בגין מעורבות בתאונת פגע וברח, וזאת משום שלא הוכח כנדרש שאכן רכבו היה מעורב בתאונה... 

זיכוי נהג מפגיעה בהולך רגל במעבר חציה בגין רשלנות הולך הרגל

הולך רגל אשר נכנס למעבר חציה באופן רשלני הביא לכך כי הנהג אשר פגע בו לא הורשע בבית המשפט לתעבורה... 

דריסה למוות של הולכי רגל - הרשעה בהריגה ומאסר בפועל

נהג דרס למוות שני הולכי רגל במעבר חצייה. בית המשפט הרשיע את הנהג בעבירת הריגה ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר בפועל. כמו כן, רישיון הנהיגה שלו נשלל ל-15 שנה... 

גרימת מוות בתאונה - גזר דין לנהג נורמיטבי אשר גרם למוות בתאונה

מהם השיקולים אשר מנחים את בית המשפט בבואו לגזור עונש על אישה נורמיטיבית בעלת עבר של נהיגה זהירה, אשר ברגע אחד של רשלנות גרם למוות בתאונה? 

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? 

פסילת רישיון נהיגה לאחר תאונת דרכים קטלנית - תיקון 78 לפקודת התעבורה

האם רישיון נהיגה ייפסל עד תום ההליכים כאשר הנהג הנאשם היה מעורב בתאונה קטלנית בה קיפח אדם את חייו? 

תאונת דרכים קטלנית - הרשעה בהריגה בעקבות נהיגה בשכרות וחציית רמזור אדום

בתאונת דרכים קטלנית ברעננה נהרג נהג אשר התנגש בו רכב שחצה באדום. האם חצייה באדום, בצירוף עם נהיגה בשכרות, מהווה עילה להרשעה בעבירת הריגה? 

שלילת רישיון של נהג משאית לאחר תאונה קטלנית

תאונת הדרכים בערבה - בית המשפט הורה על שלילת רישיונו של נהג המשאית הבדואי... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.