www.what2do.co.il

נהג אחורנית ברשלנות ופגע בהולכת רגל, מה העונש?

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

נהג אחורנית ברשלנות ופגע בהולכת רגל, מה העונש?

הנאשם, כבן 55, היה מעורב בתאונת דרכים, כאשר נסע אחורנית במהירות בכביש עירוני ופגע בהולכת רגל. הנאשם הודה בעובדות המיוחסות לו בכתב האישום, ובנהיגה בקלות ראש. בית משפט השלום לתעבורה בתל אביב - יפו נדרש לגזור את עונשו.

 

במהלך חודש נובמבר 2012, בשעת בוקר, נהג הנאשם בכביש עירוני בתל אביב, באותה שעה חצתה את הכביש הולכת רגל, כבת 50. הנאשם הסיע את רכבו לאחור, תוך נהיגה בקלות ראש. הוא לא הבחין בהולכת רגל ופגע בה. כתוצאה מתאונת הדרכים, הולכת רגל נפצעה באורח קשה ונגרמו לה חבלות של ממש.

 

עדת ראייה הצהירה כי היא ראתה את הנאשם נוסע אחורנית במהירות, ופוגע בהולכת הרגל עם חלקו האחורי של הרכב. לדבריה, כתוצאה מהפגיעה, האשה התרוממה באוויר ואז נפלה על הכביש כמו שק תפוחי אדמה.

 

הנאשם זקוק לרישיון הנהיגה לעבודתו כאורתופד

 

לנאשם רישיון נהיגה משנת 1980, ולחובתו 27 הרשעות קודמות בעבירות תנועה. הוא עוסק למחייתו בשיקום אורתופדי לחיילי צה"ל, וזקוק לרישיון הנהיגה בשל עיסוקו. טרם גזירת העונש, הנאשם לא הביע חרטה, ולא נטל אחריות, ואף טען כי יש לייחס אשם תורם להולכת הרגל, אשר לא נזהרה והתפרצה לתוך הכביש, אולם בהמשך חזר בו, והודה בפה מלא בכל המיוחס לו.

 

המאשימה הדגישה את מצבה הרפואי הקשה של הנפגעת כתוצאה מהאירוע, ועתרה לפסילת רישיונו של הנאשם לתקופה ממושכת שלא תפחת משנה, ולמאסר על תנאי.

 

הסנגור ציין כי במשך כל שנות נהיגתו הרבות, הנאשם לא היה מעורב בתאונת דרכים, וטען כי מדובר באירוע תאונתי יחיד. עוד ביקש להתחשב בתקופת הפסילה, מאחר והוא זקוק לרישיון על מנת להתפרנס, וטען כי במסגרת עבודתו כאורתופד, הוא מתנייד בין בתי החולים בארץ.

 

בית המשפט נדרש להתייחס לחומרת העבירה ולתוצאות התאונה

 

בית המשפט ציין כי בשל העבירה אותה ביצע, קיימת חובת פסילה של רישיון הנהיגה לתקופה של לפחות 3 חודשים. כמו כן, לתוצאת התאונה יש השלכה משמעותית לעונש בנוסף לחומרת העבירה.

 

מהרישום הרפואי עלה כי הנפגעת אושפזה בבית חולים למשך יומיים, שם אובחנו שבר בגולגולת, שברים בצלעות וחבלות בחלקי גוף נוספים. היא שוחררה לביתה כשהיא סובלת מסחרחורות, עם המלצה להמשך מעקב ולטיפולי פיזיותרפיה.

 

עוד ציין בית המשפט כי הערך החברתי אשר נפגע במקרה זה, הוא הפגיעה בחיי אדם ושלמות גופם. כאמור הנאשם סרב בתחילה לקחת אחריות על מעשיו, אולם לאחר שמיעת העדויות, הוא חזר בו, ולא טען שוב לרשלנות מצד הולכת הרגל.

 

רישיונו של הנאשם ייפסל לתקופה בת חמישה חודשים

 

בסופו של דבר בית המשפט גזר על הנאשם קנס בסך של 1,000 שקלים, פסילת רישיון לחמישה חודשים, פסילה למשך שלושה חודשים, על תנאי למשך שלוש שנים, וחתימה על התחייבות כספית בסך 10,000 שקלים למשך שלוש שנים.

 

ת"ד 1962-08-13 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים קטלנית

כיצד מתמודדים עם גרימת תאונת דרכים קטלנית? האם ניתן להגיע לזיכוי בבית המשפט? מהו העונש אשר יוטל על נהג שמעורב בתאונת דרכים קטלנית? 

גרימת מוות ברשלנות, מה הדין?

מה העונש במקרה של עבירת גרימת מוות ברשלנות ע"פ סעיף 64 לפקודת התעבורה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין לתעבורה ... 

זיכוי בבית המשפט: תאונת פגע וברח

בית המשפט קבע כי יש לזכות אדם אשר הוגש כנגדו כתב אישום בגין מעורבות בתאונת פגע וברח, וזאת משום שלא הוכח כנדרש שאכן רכבו היה מעורב בתאונה... 

זיכוי נהג מפגיעה בהולך רגל במעבר חציה בגין רשלנות הולך הרגל

הולך רגל אשר נכנס למעבר חציה באופן רשלני הביא לכך כי הנהג אשר פגע בו לא הורשע בבית המשפט לתעבורה... 

דריסה למוות של הולכי רגל - הרשעה בהריגה ומאסר בפועל

נהג דרס למוות שני הולכי רגל במעבר חצייה. בית המשפט הרשיע את הנהג בעבירת הריגה ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר בפועל. כמו כן, רישיון הנהיגה שלו נשלל ל-15 שנה... 

גרימת מוות בתאונה - גזר דין לנהג נורמיטבי אשר גרם למוות בתאונה

מהם השיקולים אשר מנחים את בית המשפט בבואו לגזור עונש על אישה נורמיטיבית בעלת עבר של נהיגה זהירה, אשר ברגע אחד של רשלנות גרם למוות בתאונה? 

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? 

פסילת רישיון נהיגה לאחר תאונת דרכים קטלנית - תיקון 78 לפקודת התעבורה

האם רישיון נהיגה ייפסל עד תום ההליכים כאשר הנהג הנאשם היה מעורב בתאונה קטלנית בה קיפח אדם את חייו? 

תאונת דרכים קטלנית - הרשעה בהריגה בעקבות נהיגה בשכרות וחציית רמזור אדום

בתאונת דרכים קטלנית ברעננה נהרג נהג אשר התנגש בו רכב שחצה באדום. האם חצייה באדום, בצירוף עם נהיגה בשכרות, מהווה עילה להרשעה בעבירת הריגה? 

שלילת רישיון של נהג משאית לאחר תאונה קטלנית

תאונת הדרכים בערבה - בית המשפט הורה על שלילת רישיונו של נהג המשאית הבדואי... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.