www.what2do.co.il

נכה חונה על אדום לבן ליד היכל נוקיה

דרגו את המאמר

נכה חונה על אדום לבן ליד היכל נוקיה

עבירה של הפרעה לתנועה בעקבות חנייה באדום לבן על ידי נכה ליד היכל נוקיה
 

בית המשפט לתעבורה בתל אביב נדרש לבחון מחלוקת בין נכה לבין משטרת ישראל בגין חנייה באדום לבן לצד היכל נוקיה ביום משחק. המשטרה טענה כי יש להרשיע את הנכה בעבירה של הפרעה לתנועה בהתאם לתקנות התעבורה. לטענת המשטרה, הנכה העמיד את רכבו בצורה המפריעה לתנועה באופן ממשי.

 

הנכה ביקש לבנות את הגנתו על בסיס סעיף 2 לחוק הנכים. סעיף זה קובע כי נכה רשאי להחנות את רכבו גם במקומות בהם החנייה האסורה. עם זאת, בכדי לחסות תחת הגנת חוק הנכים, על החניה "האסורה" לעמוד במספר תנאים מצטברים. אחד מתנאים אלו הינו העמדת רכב באופן שאיננו מפריע באופן ממשי לתנועה.


השוטר, אשר העיד כנגד הנכה בבית המשפט, טען בפני השופט כי הנכה העמיד את רכבו על יד מדרכה הצבועה באדום לבן ובסמוך להיכל הכדורסל. כמו כן, מדובר, לטענת המשטרה, בעורק תנועה ראשי (רחוב יגאל אלון בתל אביב) אשר בשעת משחק התנועה בו גוברת בשל הרכבים הרבים הבאים לצפות בהתמודדות.

  

הנכה המשיך לטעון כי רכבו לא הפריע לתנועה כלל אך לא הצליח לסתור את טענותיו של השוטר (לדוגמא, השוטר טען כי רכבים רבים נאלצו לפנות שמאלה בשל חניית רכבו של הנאשם).


"הפרעה ממשית לתנועה גורמת מטבעה לעיכוב ולסבל לנהגים רבים אחרים בנסיבות שכאלה, ויכולה היא חס וחלילה גם לגרום להתרחשותן של תאונות דרכים", נכתב בפסק הדין, "את האיזונים בעניין זה, בין ההתחשבות בצרכיו של נכה לבין ההתחשבות בציבור עוברי הדרך האחרים, יצר המחוקק. מבית המשפט לא יכול ולא צריך לצאת מסר שונה מזה".
 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

ערעור על קנס בגין חניה על מדרכה - תקיפת המונח "מדרכה"

נהגים רבים בתל אביב ובערי המרכז נאלצים לא אחת להתמודד עם כנסות בגין "חנייה על מדרכה". האם ניתן להווכח על פרשנות המונח "מדרכה"? 

חוקיות פעולות גבייה בגין דו"חות חנייה והתיישנות עונשים

בית המשפט המחוזי קבע כי דין הערעור להתקבל בחלקו. סעיף 55 לחוק בתי המשפט קובע כי בית המשפט לעניינים מקומיים הינו בר הסמכות לדון בעבירות לפי חוקי העזר, לרבות עבירות חניה... 

תביעת פיצויים בעקבות עוגמת נפש בטיפול בדוחות חניה

ענינה של תביעה זו, שני דו"חות חניה שהומצאו על ידי הנתבעת לתובע בחודש מרץ 2004. דו"חות החניה לא שולמו על ידי התובע, בנסיבות המפורטות בכתב התביעה, והנתבעת נקטה בהליכי עיקול.  

זיכוי נכה מחניה על מדרכה

גורמי אכיפה מטעם עיריית הרצליה רשמו לנהג נכה דו"ח חנייה בגין "חניית רכבו כאשר ארבעת הגלגלים על המדרכה"... 

פרשנות תמרורים - קנס בעקבות חניה על מדרכה הצבועה אדום לבן

האם ניתן לטעון כי יש לבטל את הקנס בעקבות "תמרורים לא ברורים" ו"פרשנות תמרורים מורכבת"? 

קבלת עתירה לביטולם של קנסות בגין 12 דוחו"ת חניה

השופט ציין כי עיריית בני ברק הייתה חייבת לפעול לגביית הקנס בזריזות וביעילות, וככל שהתרחק מועד ביצוע העבירה, כך גבר הנטל הראייתי על העירייה... 

נכה חונה על אדום לבן ליד היכל נוקיה

האם נכה אשר החנה את רכבו מול היכל נוקיה ליד מדרכה הצבועה באדום ולבן הפריע באופן ממשי לתנועה? 

רמת השרון: דינו של תושב העיר החונה ב"כחול לבן" ללא תו חנייה

למעשה, בית המשפט קבע כי טענתו של הנאשם, אשר לא טרח להוציא תווית חנייה כחוק, סותרת אפוא עקרונות יסוד של מדיניות משפטית וסדר ציבורי... 

תביעה נגד עיריית תל אביב בעקבות אכיפה סלקטיבית

האם רשות מקומית רשאית להפלות לרעה נהגים שאינם תושבי העיר? האם עיריית תל אביב גררה בצדק רק את רכבו של תושב מבשרת ציון ולא את הרכבים מסביבו? קראו עוד... 

פלטי מחשב כוללניים אינם מהווים ראיה למשלוח דו"חות חניה בדואר רשום

בית-משפט השלום ברחובות ביטל 23 דו"חות חניה בשל התיישנות, משום שהעירייה לא הוכיחה כראוי כי הדו"חות נשלחו בדואר רשום לבעל הרכב... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.