www.what2do.co.il

פסקי דין אחרונים - עבירות תנועה

זיכוי מעבירת אי מתן זכות קדימה במעגל תנועה

נהג הועמד לדין בגין בעבירה של נהיגה ברכב ואי ציות לתמרור מתן זכות קדימה לתנועה החוצה בכיכר, בניגוד לתקנה 22(א) לתקנות התעבורה, אולם הנאשם כפר בעבירה המיוחסת לו, וטען כי לא ביצע עבירת תנועה. 


כניסה לצומת בניגוד לחץ, מה קובע החוק?

סעיף 36(ד) לתקנות התעבורה קובע כי בכביש אשר מחולק לנתיבים שבהם סומנו חצים המובילים לצומת, אסור לנהג להיכנס לצומת, לעבור בו ולצאת ממנו, אלא בכיוון החץ שסומן בנתיב שממנו נכנס לצומת, כולל במפגש עם כביש אחר. 


נהיגה ברכב ללא רישיון נהיגה תקף בפעם השלישית, מה העונש?

מתחם הענישה בגין עבירה של נהיגה בזמן פסילה נע בין מאסר מותנה ועד למאסר קצר של ממש. עבירת נהיגה בלא רישיון במשך תקופה ממושכת דומה באופייה ושווה בחומרתה לעבירה של נהיגה בפסילה.  


נהיגה ללא רישיון ואי ציות לתמרור ולשוטרים - מה העונש?

נהגת כבת 22 נהגה ללא רישיון ברכב של ידיד, מאחר שקרוב משפחתה לקה בהתקף והיא נסעה כדי להעניק לו סיוע. האם בית המשפט יתחשב בנסיבות ביצוע העבירה?  


האם יש להתחשב במצבה הנפשי של הנאשמת שנהגה בזמן פסילה?

לאחר שרישיונה של הנאשמת נפסל, היא נהגה ברכבה הפרטי ללא רישיון וללא ביטוח. מתסקיר שירות המבחן עלה כי היא מאובחנת כחולת סכיזופרניה, אולם אינה משתפת פעולה עם הטיפול. לפיכך הומלץ להטיל עליה ענישה ברורה וקונקרטית.  


שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה עקב אחיזת המכשיר בסמוך לאוזן

האם די באחיזת טלפון נייד בזמן נסיעה כדי לבסס את העבירה של שימוש בטלפון בנהיגה שלא באמצעות דיבורית, או שמא יש לאחוז בטלפון ולעשות בו שימוש בו זמנית?


נהג הסעות נהג בזמן פסילה בניגוד לכיוון התנועה, מהו עונשו?

נהג הסעות שרישיונו נפסל, נהג כנגד כיוון התנועה כשממכוניתו בוקעת מוזיקה רועשת והוא ככל הנראה שרוי בגילופין. כאשר נעצר על ידי שוטר הוא החל לצעוק ולקלל ואף השתולל בתא המעצר.  


מה העונש על שימוש בטלפון ללא דיבורית בזמן פסילת רישיון?

נאשם שרישיונו נשלל, נעצר כשהוא נוהג בזמן פסילה, ללא ביטוח ומשתמש בטלפון נייד ללא דיבורית. בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה גזר את עונשו.  


הנאשם נהג על אופנוע שאינו מתאים לדרגת הרישיון שיש בידו

לאור תקלה בקטנוע של הנאשם, הוא לקח מחברו אופנוע שאינו מתאים לדרגת הרישיון שיש בידו, ונהג בו מרחק קצר. הנאשם הודה בעבירה של נהיגה על אופנוע ללא רישיון בתוקף, ואף תיקן את המחדל והוציא רישיון מתאים.  


האם בית המשפט יתחשב במצבו של חולה סיעודי שביצע עבירות תנועה חמורות?

חולה סיעודי היה מעורב בתאונת דרכים ללא נפגעים, אולם הוא לא עצר את הרכב ולא מסר פרטים מאחר ורישיון הנהיגה שלו לא היה בתוקף.  


הנהג שנמלט מהשוטרים בנהיגה רשלנית סיכן חיי אדם, מה העונש?

הנאשם נהג על אופנוע ללא רישיון, וכאשר השוטרים הורו לו לעצור, נמלט מהמקום תוך נסיעה בכיוון הנגדי, מעבר באור אדום ונהיגה על מדרכה.  


מה עונשו של צעיר שנהג על קטנוע ללא רישיון ונמלט משוטרים?

הנאשם נהג על קטנוע, למרות שמעולם לא הוציא רישיון נהיגה, וכאשר נעצר על ידי שוטרים, הוא מסר שם בדוי, ומיד נמלט מהמקום. הסנגור ביקש להתחשב בגילו הצעיר ולהימנע ממאסר בפועל.  


נאשם המצוי בקשיים כלכליים לא חידש את הרישיון ונהג ללא רישיון וביטוח תקף

אב לשתי בנות נקלע לקשיים כלכליים, ועקב כך לא חידש את רישיון הנהיגה, אולם הדבר לא מנע ממנו לנהוג ללא רישיון וללא ביטוח, גם לאחר שהורשע בעבר בעבירות דומות.  


האם הנהג התעלם מהשוטרים למרות שהתבקש לעצור בצד?

שוטרים שהבחינו בנהג המסיע את בתו ברכב, כשהיא ללא חגורת בטיחות, הורו לנהג לעצור את הרכב, אך הוא המשיך בנסיעה, תוך שהוא מתעלם מאיתות השוטרים לעצור.  


האם נהג מונית שנהג ברשלנות והפריע לשוטרים יישלח למאסר?

נהג מונית שנסע במהירות וברשלנות וניסה לחמוק מהמשטרה הורשע על פי הודאתו בעבירות של נהיגה פזיזה ורשלנית, והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.  


מהו עונשו של נהג שהורשע בנהיגה ללא רישיון נהיגה מאז 2006?

בית משפט השלום לתעבורה בירושלים נדרש להכריע את עונשו של נהג אשר הורשע על סמך הודאתו בנהיגה ללא רישיון נהיגה בתוקף מאז שנת 2006. 


צעיר ללא רישיון נהיגה נתפס כשהוא נוהג ברכב במהלך היום

צעיר כבן 20, אשר לא הוציא מעולם רישיון נהיגה, נתפס כשהוא נוהג במהלך היום בכביש בינעירוני. גם לאחר שהוגש נגדו כתב אישום, הוא ביצע שוב את אותה עבירה.  


מהו עונשו של נהג שהשתמש ברישיון נהיגה מזויף?

הנאשם הודה בעבירות של נהיגה ברכב עם רישיון מזויף וללא תוקף, כאשר רישיון הנהיגה שלו פקע למעלה מ- 9 שנים. בית משפט ציין כי מדובר בעבירות חמורות ויש לנקוט בעונש משמעותי.  


נהג שהואשם בשימוש בטלפון נייד במהלך נסיעה ניסה לחמוק מתשלום הקנס

נהג שהואשם בשימוש בטלפון נייד במהלך הנסיעה טען כי ברכבו מתוקנת דיבורית, וכאשר עמד ברמזור בעצירה מוחלטת הוא שלח הודעת טקסט. וכן, בזמן שליחת ההודעה המכשיר הונח על רגלו. 


האם התנגשות הרכבים בצומת נגרמה בעקבות אי מתן זכות קדימה?

הנאשם האט לפני פנייתו שמאלה בצומת, אך לא עצר עצירה מוחלטת. לדבריו הוא לא הבחין ברכב המעורב מאחר שהנהג השני נכנס לצומת במהירות מופרזת. על כן הנאשם כפר במיוחס לו וטען כי התאונה ארעה באחריותו של נהג הרכב השני.  


1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  לעמוד הבא    >>