www.what2do.co.il

מאמרים אחרונים - עבירות תנועה

זיוף סימני זיהוי של רכב, מה העונש הצפוי?
סעיף 62 לפקודת התעבורה קובע עונש מאסר למשך שנתיים או קנס לפי סעיף 61 א' 3 לחוק העונשין בגין זיוף רישיונות נהיגה או סימני זיהוי של רכב.

רכיבה על אופניים חשמליים במעבר חצייה, מה קובע החוק?
החוק אוסר חציית כביש בעת רכיבה על אופניים או קורקינט חשמליים, על גבי מעבר חצייה רגיל. הרוכב נדרש לרדת מהכלי ולחצות בהליכה בלבד, והחצייה ברכיבה מותרת רק במעברי חציה ייעודיים ומסומנים עבור הרוכבים.

נהיגה באוטובוס זעיר ללא רישיון מתאים, מהו העונש הצפוי?
נהג אשר נוהג באוטובוס זעיר ללא רישיון מתאים מבצע עבירה חמורה, כאשר הסיכון הכרוך בה למשתמשי הדרך ולנהג רב וממשי, בפרט כשמדובר במי שמסיע עמו נוסעים ברכב. ואף מידת הזהירות הנדרשת מנוהג רכב זה היא רבה ומיוחדת.

נסיעה על שטח הפרדה, מה קובע החוק?
מטרתו של שטח הפרדה היא להפריד בין הכבישים וליצור שני כבישים שכל אחד מהם חד סטרי, כאשר נהיגה, עצירה או עמידה על שטח הפרדה אסורה.

סטייה מנתיב נסיעה, עבירה בניגוד לתקנה 40(א) לתקנות התעבורה
סטייה מנתיב נסיעה עלולה להוביל לתאונת דרכים ולגרום נזקים לרכוש ולגוף. לפיכך, רכב הסוטה מנתיבו נדרש לוודא כי הסטייה בטוחה ואינה מפריעה לתנועה או מסכנת אדם או רכוש.

נהיגה באור אדום בנסיבות מחמירות, מה העונש הצפוי?
נהיגה באור אדום בנסיבות מחמירות היא עבירה שתוצאותיה גרמו לתאונת דרכים והיא מובילה לכדי הזמנה לבית משפט לתעבורה, כאשר הנאשם צפוי לשלילת רישיון מידית ואף לעונש מאסר.

עבירת נהיגה פוחזת ברכב, מה קובע החוק?
נהיגה פוחזת של רכב מסכנת את שלום הציבור בדרכים, אולם היא נחשבת לעבירה פחות חמורה מעבירת סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה, והעונש הצפוי יכול להגיע עד שלוש שנות מאסר.

זיכוי מלא בעבירת קנס בגין כניסה לצומת לא פנוי
תקנה 65 לתקנות התעבורה אוסרת להיכנס לצומת ולמפגש עם מסילת ברזל כאשר הכביש אינו פנוי. גם אם יש אור ירוק והצומת אינו פנוי, אסור לנהג להמשיך בנסיעה ולהיכנס לצומת.

נהיגה בזמן פסילה בפעם הראשונה, מהו העונש הצפוי?
העונש על נהיגה בזמן פסילה בפעם הראשונה יכול להיות פסילת רישיון נהיגה לזמן ממושך לצד מאסר על תנאי. בפעם השנייה עלול בית המשפט להטיל מאסר בפועל שניתן לריצוי בעבודות שירות.

אי ציות לתמרור על אופניים חשמליים, מה קובע החוק?
תקנה 22 לתקנות התעבורה קובעת כי עובר דרך, בין אם הוא נהג רכב או רוכב אופניים חשמליים, חייב לקיים את ההוראות בתמרור, כאשר ההוראות ברמזור, פרט לאור צהוב מהבהב, עדיפים על כל תמרור הקובע מתן זכות קדימה.

עקיפה בדרך לא פנויה, מה העונש הצפוי?
העונש הקבוע בחוק לנהג שהורשע בביצוע עבירה של עקיפה בדרך לא פנויה, מבלי שנגרמה תאונת דרכים, הוא לפחות שלושה חודשי פסילת רישיון נהיגה בפועל.

סיכון הולך רגל במעבר חציה, מה העונש הצפוי?
נהג שלא אפשר להולכי הרגל להשלים את החצייה במעבר חציה בנסיבות מחמירות, תוך סיכון הולכי הרגל, צפוי לקנס בסך של 500 שקלים, 10 נקודות ושלילה למשך 30 ימים.

אי ציות לתמרור 433 זיכוי מחמת הספק
כל נהג חייב לקיים את ההוראות הניתנות בתמרור ולציית להם. ואולם, לנאשם בביצוע עבירת תנועה מסוג אי ציות לתמרור, תהיה הגנה טובה אם יוכיח שהתמרור הוצב, סומן או נקבע שלא כדין.

נהיגה במונית ללא רישיון, מה העונש הצפוי?
נהיגה במונית ללא רישיון מוגדרת כעבירה מסוג רישיון נהיגה לא תקף לסוג רכב, ומדובר בעבירה הנחשבת חמורה בדרגתה מעבירה של נהיגה ללא רישיון נהיגה בתוקף.

דו"ח לנהג שמוריד את מבטו מהדרך, הנחיות חדשות של אגף התנועה
נהג שרכבו בתנועה ומבטו מוטה מופנה מטה ולא כלפי הדרך, ונראה כי הוא מתעסק בעניין שאינו חלק מפעילות הנהיגה צפוי לקבל דו"ח בגין נהיגה בחוסר זהירות וקנס בסך 500 שקלים ושש נקודות.

סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, מה העונש הצפוי?
כתב אישום בגין עבירת סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה יוגש בעיקר נגד נהגים שנהגו באופן מסוכן, שניהלו מרדפים מסוכנים בכביש, או שסיכנו באופן משמעותי נהגים אחרים ומשתמשים בדרך.

לוחית רישוי לרכב, מה העונש הצפוי על נהיגה ללא לוחית זיהוי?
הרשעה בעבירה של נהיגה ללא לוחיות רישוי גוררת אחריה לצד עונש שקבע בית המשפט או תשלום קנס כספי, גם צבירה של נקודות חובה ואף הורדת הרכב מהכביש.

נהיגה ברכב שנאסר לשימוש, מה העונש?
העונש על עבירת שימוש ברכב למרות שנאסר לנהיגה תלוי בגורמים שונים, כולל: ותק שנות הנהיגה, הרשעות קודמות, עברו התעבורתי ונסיבות אישיות של הנאשם.

נהיגה על מדרכה, מה העונש?
חציית מדרכה עם כלי רכב מותרת לצורך כניסה לחצרות ולחניונים בלבד. העונש על עבירת נהיגה על מדרכה שלא לשם חצייתה הוא 2 נקודות וקנס כספי.

קנס על חציית רמזור אדום
בעקבות ריבוי תאונות דרכים, החליטה ועדת הכלכלה של הכנסת להחמיר את הענישה על חצייה ברמזור אדום ועל עבירות תנועה נוספות, כמו: רכיבה על אופניים חשמליים מתחת לגיל 16 ונהיגה ללא רישיון רכב בתוקף.

1  2  3  לעמוד הבא   >>