www.what2do.co.il

הנאשם שרישיונו נפסל טען כי לא קיבל הודעה בדבר הפסילה

דרגו את המאמר

הנאשם שרישיונו נפסל טען כי לא קיבל הודעה בדבר הפסילה

בחודש אוקטובר 2013, הנאשם כבן 23 שנים, נהג ברכב פרטי בזמן שרישיונו היה בפסילה, ואף החזיק ברכב סכין תחת שטיחון המושב בו ישב. הנאשם הודה במעשיו והורשע בביצוע עבירות של נהיגה בזמן פסילה, חוסר פוליסה והחזקת סכין למטרה לא כשרה. בית משפט השלום בכפר סבא נדרש לגזור עונש הולם בגין ביצוע העבירות.

 

על פי עובדות כתב האישום, הנאשם הוציא רישיון נהיגה בשנת 2009, ובחודש יוני 2013 הורשע בעבירות של נהיגה ברכב ללא רישיון וללא ביטוח. בית המשפט לתעבורה בתל אביב גזר עליו בהעדרו פסילת רישיון למשך חצי שנה ולאחר כשבועיים פסק הדין הובא לידיעת הנאשם, אולם הוא טרם הפקיד את רישיון הנהיגה שלו.

 

לאחר מתן פסק הדין, הנאשם נתפס בשני מקרים נפרדים, בנהיגה בזמן פסילה וללא פוליסת ביטוח, ואף החזיק ברכב סכין לשם הגנה עצמית. כמו כן, לחובתו תשע הרשעות בגין עבירות תנועה, לרבות נהיגה משמאל לקו הפרדה רצוף, אי ציות לתמרור עצור, הפרעה לתנועה ועוד.

 

הנאשם טען כי לא קיבל הודעה בדבר הפסילה

 

מתסקיר שירות המבחן עלה כי הנאשם, יליד שנת 1990, סיים 12 שנות לימוד, התגייס לצבא ושירת שירות מלא ביחידה קרבית. כיום בעל עסק עצמאי בתוך בסיס צבאי בשומרון. הנאשם התקשה לקחת אחריות על מעשיו, וטען כי לא ידע שהוא בפסילה כיוון שפסק הדין ניתן בהיעדרו, ואף הסביר כי החזיק בסכין, מאחר שבמסגרת עבודתו הוא נוסע באזורים מסוכנים וחשש לחייו.

 

קצין המבחן התרשם כי מדובר בצעיר שאינו מסוגל להתמודד עם מצבים מורכבים ומתקשה להפעיל חשיבה בוגרת ואף נוטה להשליך אחריות לכישלונו ההתנהגותי על האחר. על כן סבר כי ללא מעורבות טיפולית קיים סיכון להישנות התנהגות מפרת חוק בעתיד, ובשל חוסר מודעות עצמית נמנע מכל המלצה. 

 

המאשימה הדגישה את הצורך בהגנה על שלום הציבור מפני עברייני תעבורה כמו הנאשם והצורך בהרתעתו מפני ביצוע עבירות נוספות, על כן עתרה לעונש של שישה חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, פסילה ממושכת שלא תפחת משנה, פסילה על תנאי וקנס כספי.

 

הסנגור ביקש לבטל את הרשעת הנאשם בעבירה של החזקת הסכין באופן שלא יהיו לחובתו הרשעות פליליות אלא תעבורתיות בלבד, עקב פגיעה קונקרטית בעסק שלו. הנאשם חזר שוב על הטענה כי לא קיבל את הדואר הרשום שבו נמסר לו דבר הפסילה.

 

בית המשפט גזר על הנאשם מאסר על תנאי ושלילה לשנה

 

בית המשפט התחשב מצד אחד בגילו הצעיר של הנאשם, נסיבות חייו והפגיעה בו ובבני משפחתו, היות והוא מפרנס יחיד, ומן הצד השני התייחס לריבוי עבירות תעבורה, חוסר שיתוף פעולה עם שירות המבחן ואי לקיחת אחריות על מעשיו.

 

בסופו של דבר גזר עליו מאסר על תנאי בן חמישה חודשים, שבמשך שלוש שנים לא יעבור עבירה בגינה הורשע, פסילת רישיון נהיגה למשך 12 חודשים, פסילה על תנאי לשנה וקנס בסך 1,500 שקלים.

 

ת"פ 42081-09-13 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

פסילה מנהלית, אימתי?

פסילה מנהלית, אימתי?

העבירות הכלולות בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה אשר בגינן רשאי שוטר לפסול פסילה מנהלית את רשיונך הן ... 

פסילת מינימום

פסילת רישיון לתקופת מינימום הינה עונש נפוץ בבית המשפט לתעבורה בגין ביצוע עבירות תעבורה. פסילת מינימום יכולה להיות קבועה לחודשיים, ולהגיע אף עד פסילה לשלוש שנים לפחות... 

פסילה ע"י קצין משטרה

סעיף 47ה' לפקודה קובע כי במידה וקצין המשטרה סבור כי יש יסוד להניח שכנגד הנהג שלפניו יוגש כתב אישום בגין ביצוע אחת מהעבירות המפורטות בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה, הוא רשאי לפסול את רישיון הנהיגה של הנהג פסילה מנהלית באורכים משתנים... 

פסילה בשל נהיגה בשכרות

האם ניתן להימנע מפסילת מינימום של שנתיים לאחר נהיגה בשכרות? מהן הנסיבות המיוחדות אשר בגינן בית המשפט יורה על פסילה לתקופה נמוכה משנתיים? 

פסילה עד תום ההליכים

מהי פסילה עד תום ההליכים? אימתי יורה בית המשפט על פסילת רישיון נהיגה עד תום ההליכים? 

עבירת מהירות ופסילה מנהלית, אימתי?

הסמכות לפסול את רישיון הנהיגה כאשר מדובר בעבירת מהירות קמה בהתאם לגובה המהירות, בהתאם למהירות המותרת במקום ביצוע העבירה ... מה הזכויות שלך? לחץ/י לפרטים 

בקשה לביטול פסילה מנהלית

מהי פסילה מנהלית והאם ניתן להגיש בקשה לביטול פסילה זו בבית המשפט לתעבורה? מהם השיקולים לביטול הפסילה בבית המשפט? 

נהיגה בזמן פסילה - נהיגה ללא רישיון

נהיגה בזמן פסילה - נהיגה ללא רישיון

מי שהודע לו שנפסל מקבל או מהחזיק רישיון נהיגה, וכל עוד הפסילה בתקפה הוא נוהג ברכב שנהיגתו אסורה בלי רישיון לפי פקודה זו, או מי שנוהג בניגוד לתנאים שנוספו ברשיונו כל עוד הם בתקפם, או מי שהודע לו כי נפסל מהחזיק ברישיון... 

ביטול פסילה מנהלית

היא בקשה לפי סעיף 48 לפקודת התעבורה להורות על ביטולה של פסילה מנהלית אשר הוטלה על המבקשת ביום 06.09.06, בגין עבירה של נהיגה במהירות מופרזת. 

נהיגה בפסילה, ייעוץ משפטי

נתפסתם נוהגים בפסילה? טוענים כי נהגתם בפסילה? עומדים בפני משפט? מומלץ לפנות לעורכי דין העוסקים בתחום... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.