www.what2do.co.il

נהג בפסילה טען כי לא זכר מי נהג ברכבו

דרגו את המאמר

נהג בפסילה טען כי לא זכר מי נהג ברכבו

שוטר שהבחין ברכב חשוד, הורה לנהג לעצור, אך הנהג המשיך בנסיעה. כאשר השוטר הצליח לאתר לבסוף את הרכב, הנהג טען כי הוא כלל לא נהג בו. הנהג הואשם בנהיגה בזמן פסילה, אי ציות להוראות שוטר, נהיגה ללא רישיון נהיגה תקף ושימוש ברכב ללא ביטוח.

בית משפט השלום לתעבורה בתל אביב - יפו נדרש להכריע האם הנאשם נהג ברכב בעת האירוע.

 

הנהג לא עצר את הרב בניגוד להוראת השוטר

 

בחודש נובמבר 2013 נהג הנאשם סמוך לשעה שלוש לפנות בוקר, ברחוב מרכזי בהרצליה, ברכב פרטי שבבעלותו. שוטר שנהג מאחוריו הורה לו לעצור את רכבו, אך הנאשם פנה ימינה והמשיך בנסיעה. כשנעצר הודה הנאשם כי הרכב אכן בבעלותו ורישיונו פסול, אך טען כי הוא כלל לא נהג ברכב ואף לא היה בתוכו, אלא עמד מחוצה לו כשהשוטרים הגיעו.

 

השוטר זיהה את הנאשם נוהג ברכב בעת המרדף

 

השוטר העיד כי במהלך משמרת הלילה, הוא הבחין ברכב עם מראה שמאלית שבורה, הוא זיהה את מספר הרכב ובדק במסוף המשטרתי. מהבדיקה עלה כי בעליו של הרכב מופיע בפסילה. השוטר כרז לרכב לעצור, ומאחר שלא עצר פתח אחריו במרדף.

 

השוטר דיווח כי בעת שחלף על פני הרכב הוא זיהה את הנאשם נוהג בו. כאשר הצליח לבסוף לעצור אותו במגרש חנייה של גינה ציבורית, הוא זיהה אותו יוצא מהרכב יחד עם בחורה. השוטר תשאל את הנאשם וציין כי מפיו של הנהג נדף ריח חריף של אלכוהול.

 

שוטרת נוספת אשר גבתה את הודעת הנאשם, ציינה כי הוא טען שהוא לא נהג ברכב, אלא המתין בגן הציבורי לחברתו. השוטרת רצתה לזמן את החברה על מנת לאמת את דבריו, אך לא הצליחה להשיג אותה טלפונית, מכיוון שהנאשם מסר מספר טלפון שגוי. לפיכך אותה בחורה לא הגיעה להעיד בבית המשפט.

 

הנאשם לא זוכר מי מחבריו נהג ברכב

 

הנאשם הכחיש כי הוא נהג ברכב והעיד כי הוא הגיע עם חבריו לגן הציבורי, שם המתין לחברתו, בשעה שחבריו הלכו לטייל. כאשר נשאל מי נהג ברכב שלו, הוא אמר כי הוא לא זוכר, מאחר והם היו חבורה גדולה של אנשים שהגיעו יחד לעיר, על מנת לערוך קניות. הנאשם הוסיף כי הרכב עמד בחניון החל משעות הערב המוקדמות, חרף העדות שמסר השוטר, כי מנוע הרכב היה רותח בזמן שתשאל אותו.

 

לאחר שבית המשפט שמע את טענות הצדדים, הוא הגיע לכלל מסקנה כי המאשימה הצליחה להוכיח שהנאשם אכן נהג ברכב, בעת הפסילה ואינו ציית להוראת השוטר שהורה לו לעצור את הרכב בצד הדרך.

 

גרסתו של הנאשם היתה רצופה בסתירות

 

בית המשפט קיבל את גרסתם של השוטרים ומצא כי הן עקביות ומהימנות. עם זאת הנאשם מסר גרסאות סותרות, בין היתר מסר בתחילה שהוא אינו מכיר כלל את הבחורה שישבה לידו ברכב, ולאחר העיד כי הוא החזיר אותה הביתה. כמו כן, הנאשם טען כי הוא לא נהג ברכב, אך לא ידע לומר מי כן נהג בו. בנסיבות אלה הרשיע בית המשפט את הנאשם בעבירות המיוחסות לו.

 

פ"ל 6762-11-13  

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

פסילה מנהלית, אימתי?

פסילה מנהלית, אימתי?

העבירות הכלולות בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה אשר בגינן רשאי שוטר לפסול פסילה מנהלית את רשיונך הן ... 

פסילת מינימום

פסילת רישיון לתקופת מינימום הינה עונש נפוץ בבית המשפט לתעבורה בגין ביצוע עבירות תעבורה. פסילת מינימום יכולה להיות קבועה לחודשיים, ולהגיע אף עד פסילה לשלוש שנים לפחות... 

פסילה ע"י קצין משטרה

סעיף 47ה' לפקודה קובע כי במידה וקצין המשטרה סבור כי יש יסוד להניח שכנגד הנהג שלפניו יוגש כתב אישום בגין ביצוע אחת מהעבירות המפורטות בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה, הוא רשאי לפסול את רישיון הנהיגה של הנהג פסילה מנהלית באורכים משתנים... 

פסילה בשל נהיגה בשכרות

האם ניתן להימנע מפסילת מינימום של שנתיים לאחר נהיגה בשכרות? מהן הנסיבות המיוחדות אשר בגינן בית המשפט יורה על פסילה לתקופה נמוכה משנתיים? 

פסילה עד תום ההליכים

מהי פסילה עד תום ההליכים? אימתי יורה בית המשפט על פסילת רישיון נהיגה עד תום ההליכים? 

עבירת מהירות ופסילה מנהלית, אימתי?

הסמכות לפסול את רישיון הנהיגה כאשר מדובר בעבירת מהירות קמה בהתאם לגובה המהירות, בהתאם למהירות המותרת במקום ביצוע העבירה ... מה הזכויות שלך? לחץ/י לפרטים 

בקשה לביטול פסילה מנהלית

מהי פסילה מנהלית והאם ניתן להגיש בקשה לביטול פסילה זו בבית המשפט לתעבורה? מהם השיקולים לביטול הפסילה בבית המשפט? 

נהיגה בזמן פסילה - נהיגה ללא רישיון

נהיגה בזמן פסילה - נהיגה ללא רישיון

מי שהודע לו שנפסל מקבל או מהחזיק רישיון נהיגה, וכל עוד הפסילה בתקפה הוא נוהג ברכב שנהיגתו אסורה בלי רישיון לפי פקודה זו, או מי שנוהג בניגוד לתנאים שנוספו ברשיונו כל עוד הם בתקפם, או מי שהודע לו כי נפסל מהחזיק ברישיון... 

ביטול פסילה מנהלית

היא בקשה לפי סעיף 48 לפקודת התעבורה להורות על ביטולה של פסילה מנהלית אשר הוטלה על המבקשת ביום 06.09.06, בגין עבירה של נהיגה במהירות מופרזת. 

נהיגה בפסילה, ייעוץ משפטי

נתפסתם נוהגים בפסילה? טוענים כי נהגתם בפסילה? עומדים בפני משפט? מומלץ לפנות לעורכי דין העוסקים בתחום... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.