www.what2do.co.il

נהיגה במהירות מופרזת ביום גשום הובילה לתאונת דרכים קשה וגרמה למוות

דרגו את המאמר

נהיגה במהירות מופרזת ביום גשום הובילה לתאונת דרכים קשה וגרמה למוות

נהיגה על כביש רטוב במהירות מופרזת הובילה לתאונה בה נהרגה נהגת הרכב הנגדי

 

הנאשם נהג ברכבו בכביש עירוני בצפון הארץ, במהירות שלא התאימה למזג האוויר הגשום ולכביש חלק ורטוב. הנאשם, איבד בשלב מסוים את השליטה על הרכב, הוא סטה לנתיב הנגדי והתנגש חזיתית ברכב שבא מולו, הנהגת ברכב הנגדי, אישה בת 44 ואמא לילדים, נהרגה כתוצאה מהתאונה.

 

הנאשם טוען כי זכות הקדימה שלו הופרה, לכן סטה מהכביש

 

לפי קו הגנת הנאשם, הסטייה ברכב לנתיב הנגדי נגרמה בעקבות רשלנות של נהגת אחרת, שהתפרצה מתוך הצומת והפרה את זכות הקדימה של הנאשם, הוא הגיב בבהלה ובנוסף לגשם השוטף והכביש החלק, איבד את האחיזה בכביש ואת השליטה על רכבו.
ההגנה מדגישה שאין הוכחה כי במהירות מופחתת, מזה שנהג הנאשם, הייתה התאונה נמנעת לפי הנסיבות המתוארות.

 

הנאשם לא זוכר כלום מזמן התאונה

 

הנאשם טוען כי לקה בבלק אאוט והוא אינו זוכר דבר מן האירוע, הוא כן זוכר שנסע לפניו רכב ששמר על מרחק סביר והוא הבחין באורות האחוריים שלו. מאותו רגע הוא לא זוכר דבר, הוא לא זוכר שסטה מהנתיב, או הבחין ברכבה של הנהגת שנהרגה. הזיכרון שב אליו רק לאחר ההתנגשות.

 

עדות נהגים אחרים מתארת נסיעה במהירות מטורפת וסכנת נפשות

 

עדת ראייה שנהגה בעת התאונה על הכביש טענה, כי הנאשם התקדם מאחוריה במהירות מאוד גבוהה, לפי הערכתה בין 140-160 קמ"ש, העדה נאלצה להסיט את רכבה לשול הכביש, כדי לפנות את הדרך לנאשם שטס לכיוונה, הנאשם עקף את רכב העדה, איבד שליטה על הרכב והחל לסטות לנתיב עד לרגע התאונה בו פגע ברכב מולו. נהג נוסף העיד, כי הנאשם נסע במהירות מטורפת ואכן הבחין ברכבה של העדה הקודמת שהמתינה בשול הכביש עד שהנאשם יחלוף ויפנה את הכביש.

 

נוסעת ברכב הנאשם מעידה "הוא נסע כמו משוגע"

 

עדה נוספת היא נערה בת 16 שנסעה ברכב הנאשם בעת התאונה, הנערה לא ידעה להסביר את הגורם לתאונה, אך העידה שהנאשם, שהוא חבר של אביה, נהג מהר מאוד וכמו משוגע. העדה העריכה את מהירות הנסיעה ב 120 קמ"ש.

 

אדם שנהג במהירות מופרזת יישא בתוצאות גם אם האשמה בנהג אחר

 

במידה ונהיגה במהירות בלתי סבירה מהווה את אחד הגורמים לתאונה, נוהג הרכב יימצא אחראי ואשם, גם אם תאונת הדרכים אירעה בשל הפרת זכות קדימה בדרך שלו. אך במידה ונוהג רכב מקפיד על מהירות סבירה, ומגיב בהתאם למתרחש בסביבתו, הוא לא יימצא אחראי, גם במקרה ואירעה תאונה בעקבות רשלנות של נוהג אחר.

 

השופט קבע, התאונה הייתה נמנעת לולא נהג במהירות מופרזת

 

בהכרעת הדין קבע השופט, כי הנאשם נהג ברכב במהירות מופרזת, ללא כל סיבה מוצדקת, במזג אוויר גשום ובכביש עירוני סוחף ומוצף במים. המהירות בה נהג הנאשם, מנעה ממנו שליטה מוחלטת ברכב ולא הותירה לו אפשרות לבלום, או להטות את ההגה.
הנאשם הפקיר את הנהגים והנוסעים האחרים בדרך לסכנה ממשית, הוא נטל סיכון בלתי סביר לאפשרות גרימת תאונה צפויה וקטלנית, ובעקבותיה התוצאה הטרגית.


בית המשפט לתעבורה הרשיע את הנאשם בגרימת מוות בנהיגה רשלנית ומצא אותו אשם. עוד קבע בית המשפט, כי אם היה נוהג במהירות סבירה והיה מקדיש תשומת לב למתרחש סביבו, התאונה הייתה יכולה להימנע.

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

נהיגה במהירות, כמה נקודות תקבל?

כמה נקודות מקבלים על עבירת נהיגה במהירות מופרזת? 

הזמנה לדין בעבירת מהירות

הזמנה לדין בעבירת מהירות, אימתי? 

דוח מהירות - עצות לנהג המהיר

כיצד להתמודד עם דו"ח מהירות? האם להודות מהשוטר ולבקש המרה לאזהרה? האם להיבקש להישפט? 

עבירת מהירות ופסילה מנהלית, אימתי?

הסמכות לפסול את רישיון הנהיגה כאשר מדובר בעבירת מהירות קמה בהתאם לגובה המהירות, בהתאם למהירות המותרת במקום ביצוע העבירה ... מה הזכויות שלך? לחץ/י לפרטים 

חובת כיול הממל"ז

מהי חובת כיול הממל"ז? האם ניתן להתנגד לטענות המשטרה בדבר נהיגה במהירות מופרזת? 

עבירות מהירות ופסילה, אימתי?

עבירות מהירות בגין נהיגה במהירות מופרזת יכולות לא אחת להביא לפסילה. קציני משטרה, בדרגת מפקח ומעלה, הינם בעלי סמכות לפסול רישיון נהיגה באופן מנהלי בגין עבירות מהירות מופרזת... 

ביטול פסילה מנהלית בעקבות אי כיול הממל"ז

האם משטרת ישראל תיאלץ להשיב את רישינו של נהג לאחר ביטול פסילה מנהלית בעקבות אי כיול מכשיר הממל"ז? 

רישיון נהג משאית נשלל לאחר נהיגה במהירות מופרזת

פסילת רישיון נהיגה של נהג משאית לאחר שהאחרון נהג במהירות מופרזת, האם עונש מידתי? 

המשטרה איבדה דוח מהירות וההעתק היה משובש - זיכוי נאשם מחמת הספק

זיכוי בגין ליקוי משמעותי בראיות התביעה ,לאור אי המצאת הדו"ח המקורי  

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.