www.what2do.co.il

האם נהג מונית נסע במהירות מופרזת בגלל המצב הביטחוני - פסילה מנהלית

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

האם נהג מונית נסע במהירות מופרזת בגלל המצב הביטחוני - פסילה מנהלית

האם מהירות מופרזת בזמן אזעקה היא עילה לפסילה מנהלית?


נהגים אשר נתפסים כאשר הם נוהגים במהירות מופרזת עלולים למצוא עצמם בפסילה מנהלית. מדובר בפסילה אשר יכולה להיות מוטלת על הנהג בטרם מוגש כנגדו כתב אישום, וזאת על בסיס חומרת עבירות תנועה שבוצעו על ידו. לעיתים, גם מהירות מופרזת מהווה עילה לפסילה מנהלית. נהגים אשר הוטלה עליהם פסילה מנהלית יכולים להגיש לבית המשפט בקשה לביטולה. על פי רוב, בקשה כגון דא תוגש על ידי נהגים אשר תלויים ברישיון הנהיגה לפרנסתם. למשל, נהגי רכבים ציבוריים.


מבצע "עמוד ענן", אשר שיתק כמעט לחלוטין את החיים בדרום הארץ למשך כשבועיים, הסתיים זה מכבר. בדומה למבצעים צבאיים אחרים, גם מבצע זה יכול להוליד סוגיות משפטיות. לא תמיד מדובר בענייני רכוש או נזקי גוף. להלן דוגמא למקרה בו הנושא אשר עמד על הפרק היה דווקא מהירות מופרזת.

 

      קראו עוד על מהירות מופרזת:


מדובר בנהג מונית אשר נתפס נוהג במהירות העולה ב-50 ק"מ על המהירות המותרת. שוטר אשר איכן את מהירותו של הנהג באמצעות מד לייזר הטיל על האחרון פסילה מנהלית. מיותר לציין כי היות ומדובר בנהג מונית, הפסילה המנהלית הייתה מכה קשה ביותר על יכולתו להתפרנס. אי לכך, נהג המונית מיהר להגיש בקשה לביטול הפסילה לבית המשפט לתעבורה.


האם בגלל האזעקות?


במסגרת הבקשה, נהג המונית טען כי לא הייתה לו ברירה אלא לנסוע במהירות המדוברת, וזאת משום שהוא מצא את עצמו נוסע "בין אזעקה לאזעקה". לדבריו, הוא חשש מנפילות הטילים ועל כן נלחץ והגביר את מהירות נסיעתו. נהג המונית פנה לבית המשפט וביקש ממנו לבטל את הפסילה המנהלית בהתחשב בנסיבות המיוחדות של המקרה.


המבקש הסביר בבית המשפט כי הוא נהג מונית אשר זוהי עבורו עבודתו היחידה. כמו כן, הוא העיד כי הוא איננו רגיל להיחשף לאזעקות ואיומי טילים. אי לכך, כאשר הוא הגיע לבאר שבע ביום האירוע נשוא כתב האישום, הוא נלחץ ופחד מאימת הקסאמים והגראדים שנורו על העיר בזמן שהותו שם. לדבריו, הוא ביקש לצאת מבאר שבע ונסע לאשדוד, אך גם שם תפסו אותו האזעקות המבהילות.


במהלך הדיון בבית המשפט, הנהג נשאל האם הוא הופתע מכך ששוטרים המתינו בצד הכביש עם מכשיר לייזר. הוא השיב בשלילה לשאלה זו. לדבריו, הוא נסע בעבר בכביש הנ"ל והוא יודע היטב שיש במקום שוטרים לעיתים קרובות. עם זאת, טען הנהג, נלחצתי ולכן נסעתי במהירות מופרזת.


בפרקליטות ביקשו מבית המשפט לדחות את הבקשה. נטען כי למרות "מצבו והסבריו" של המבקש, מדובר באדם אשר כבר הורשע בעבר במהירות מופרזת (בשנת 2006) ולפני כשנתיים היה מעורב בתאונת דרכים. התובעת הדגישה כי המבקש נמצא על הכביש מאז 1997, ובמרוצת השנים הצטברו לחובתו כ-32 הרשעות. כמו כן, הודגש גובהה הרב של המהירות - 50 קמ"ש מעל המהירות המותרת. בית המשפט בחן את נסיבות המקרה וקבע כי הוא מעדיף את טענותיה של הפרקליטות על פני טענותיו של הנהג. נקבע כי עברו המכביד של הנהג לא אפשר התחשבות במצבו ונראה כי לא הייתה זו הפעם הראשונה בה הוא חצה את המהירות המותרת בכבישי ישראל.

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

נהיגה במהירות, כמה נקודות תקבל?

כמה נקודות מקבלים על עבירת נהיגה במהירות מופרזת? 

הזמנה לדין בעבירת מהירות

הזמנה לדין בעבירת מהירות, אימתי? 

דוח מהירות - עצות לנהג המהיר

כיצד להתמודד עם דו"ח מהירות? האם להודות מהשוטר ולבקש המרה לאזהרה? האם להיבקש להישפט? 

עבירת מהירות ופסילה מנהלית, אימתי?

הסמכות לפסול את רישיון הנהיגה כאשר מדובר בעבירת מהירות קמה בהתאם לגובה המהירות, בהתאם למהירות המותרת במקום ביצוע העבירה ... מה הזכויות שלך? לחץ/י לפרטים 

חובת כיול הממל"ז

מהי חובת כיול הממל"ז? האם ניתן להתנגד לטענות המשטרה בדבר נהיגה במהירות מופרזת? 

עבירות מהירות ופסילה, אימתי?

עבירות מהירות בגין נהיגה במהירות מופרזת יכולות לא אחת להביא לפסילה. קציני משטרה, בדרגת מפקח ומעלה, הינם בעלי סמכות לפסול רישיון נהיגה באופן מנהלי בגין עבירות מהירות מופרזת... 

ביטול פסילה מנהלית בעקבות אי כיול הממל"ז

האם משטרת ישראל תיאלץ להשיב את רישינו של נהג לאחר ביטול פסילה מנהלית בעקבות אי כיול מכשיר הממל"ז? 

רישיון נהג משאית נשלל לאחר נהיגה במהירות מופרזת

פסילת רישיון נהיגה של נהג משאית לאחר שהאחרון נהג במהירות מופרזת, האם עונש מידתי? 

המשטרה איבדה דוח מהירות וההעתק היה משובש - זיכוי נאשם מחמת הספק

זיכוי בגין ליקוי משמעותי בראיות התביעה ,לאור אי המצאת הדו"ח המקורי  

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.