www.what2do.co.il

מהירות מופרזת ומאסר בפועל

דרגו את המאמר

מהירות מופרזת ומאסר בפועל

מאסר בפועל בעקבות נהיגה במהירות מופרזת - 200 קמ"ש בכביש של 90 קמ"ש


תת"ע 6279-06-11


נהיגה במהירות מופרזת הינה עבירת תנועה חמורה. על פי רוב, לא מדובר בעבירה אשר מאסר בפועל בצידה. לעיתים, בית המשפט דן במהירות מופרזת כה גבוהה, ובצירוף עם עבר תעבורתי מכביד. במקרים כגון דא, ייתכן ולא יהיה מנוס מגזירת מאסר בפועל על הנהג (וזאת גם כאשר האחרון לא היה מעורב במסגרת המהירות המופרזת גם בתאונת דרכים).

 

[%Articles%]


הנאשם במקרה דנן הורשע בעבירה של נהיגה במהירות מופרזת. על פי הרשעתו, הוא נסע במהירות של 195 קמ"ש, בכביש בו המהירות המותרת עומדת על 90 קמ"ש בלבד. במסגרת ההליך שהתנהל בעניינו, הנאשם הכחיש מכל וכל את החשדות כנגדו והעלה טענות מן היקב ומן הגורן אשר נדחו בסופו של היום בבית המשפט.

 

בגזר הדין צוין כי המדינה הוכיחה את אשמתו של הנהג מעל לכל ספק סביר. יצוין כי האזור בו בוצעה העבירה לא היה אזור שומם באמצע המדבר אלא כביש בדרום הארץ אשר ישובים רבים זרועים לצידו. יתרה מכך, ברכבו של הנאשם היו שלושה נוסעים נוספים. בית המשפט ציין כי הסעתם של הנוסעים במהירות כה גבוהה סיכנה לא רק את חייו של הנאשם ואת חייהם של המשתמשים האחרים בדרך, אלא גם את חיי נוסעיו.

 

המדינה עותרת למאסר בפועל

 

ב"כ המדינה עתר להטיל על הנאשם מאסר בפועל, פסילה ארוכה ועונשים נוספים צופי פני עתיד. המדינה טענה כי אין מנוס מהטלת עונש חמור על הנאשם, וזאת בהתחשב בכך שמדובר באדם אשר אוחז ברישיון נהיגה משנת 2009 בלבד. בית המשפט מתח ביקורת קשה על התנהגותו של הנאשם וציין כי אף התובע לא הצליח לעלות בחכתו פסיקה הנוגעת למהירות מופרזת בשיעור כה משמעותי (שבוצעה על ידי נהג צעיר שלחובתו לא פחות מ-17 הרשעות קודמות). יצוין כי בין הרשעותיו הקודמות של הנאשם ניתן היה למצוא גם מעבר באור אדום, נהיגה ללא חגורת בטיחות, נהיגה תוך שימוש בטלפון סלולארי ועוד.

 

[%Psakdin%]


"כעת, הנאשם הורשע בנהיגת רכב במהירות הקרובה ל-200 קמ"ש. ניתן אפוא לראות מגמה ברורה של זלזול מופגן בחוק אשר מהולה בחוסר זהירות ורשלנות קבועה מצידו של האחרון עת נוהג הוא ברכב", נכתב בגזר הדין. בית המשפט הגדיר את נהיגתו של הנאשם כ"בריונות כביש" אשר "יוצרת סכנת חיים ברורה ומיידית, הן לנאשם, הן לנוסעים ברכבו, והן למשתמשים האחרים בכביש ובדרך".

 

בית המשפט הוסיף כי מדובר ב"עבריין תנועה רצידיוויסט גם כאשר אין בעברו עבר פלילי". השופט ציין כי הוא אינו רואה במקרה זה מקום לגזור על הנאשם "ענישה שיקומית" וזאת משום שנהיגתו של האחרון הייתה "נהיגה במהירות דמיונית".
 

 

לסיכום, נקבע כי הענישה הראויה במקרה דנן מחייבת גזירת דינו מאחורי סורג ובריח. השופט הדגיש כי אין הוא רואה לנכון לגזור דינו של הנאשם בגישה סלחנית וזאת כאשר אי מעורבותו של האחרון בתאונת דרכים קטלנית היה עניין של מזל, הא ותו לא.


העונשים אשר נגזרו על הנאשם בסופו של היום:
1. ארבעה חודשי מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח.
2. שישה חודשי מאסר על תנאי.
3. פסילה למשך שש שנים.
4. קנס בסך 2,000 שקלים.
 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

נהיגה במהירות, כמה נקודות תקבל?

כמה נקודות מקבלים על עבירת נהיגה במהירות מופרזת? 

הזמנה לדין בעבירת מהירות

הזמנה לדין בעבירת מהירות, אימתי? 

דוח מהירות - עצות לנהג המהיר

כיצד להתמודד עם דו"ח מהירות? האם להודות מהשוטר ולבקש המרה לאזהרה? האם להיבקש להישפט? 

עבירת מהירות ופסילה מנהלית, אימתי?

הסמכות לפסול את רישיון הנהיגה כאשר מדובר בעבירת מהירות קמה בהתאם לגובה המהירות, בהתאם למהירות המותרת במקום ביצוע העבירה ... מה הזכויות שלך? לחץ/י לפרטים 

חובת כיול הממל"ז

מהי חובת כיול הממל"ז? האם ניתן להתנגד לטענות המשטרה בדבר נהיגה במהירות מופרזת? 

עבירות מהירות ופסילה, אימתי?

עבירות מהירות בגין נהיגה במהירות מופרזת יכולות לא אחת להביא לפסילה. קציני משטרה, בדרגת מפקח ומעלה, הינם בעלי סמכות לפסול רישיון נהיגה באופן מנהלי בגין עבירות מהירות מופרזת... 

ביטול פסילה מנהלית בעקבות אי כיול הממל"ז

האם משטרת ישראל תיאלץ להשיב את רישינו של נהג לאחר ביטול פסילה מנהלית בעקבות אי כיול מכשיר הממל"ז? 

רישיון נהג משאית נשלל לאחר נהיגה במהירות מופרזת

פסילת רישיון נהיגה של נהג משאית לאחר שהאחרון נהג במהירות מופרזת, האם עונש מידתי? 

המשטרה איבדה דוח מהירות וההעתק היה משובש - זיכוי נאשם מחמת הספק

זיכוי בגין ליקוי משמעותי בראיות התביעה ,לאור אי המצאת הדו"ח המקורי  

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.