www.what2do.co.il

נהג המונית לא הפעיל מונה - ישלם קנס

דרגו את המאמר

נהג מונית ממזרח ירושלים ישלם פיצויים ללקוחה בגין אי הפעלת מונה

 

 

בית המשפט המחוזי בי-ם קבע כי נהג מונית תושב מזרח ירושלים, אשר העלה לקוחה נוספת תוך כדי נסיעה עם לקוחה אחרת, ישלם ללקוחה הראשונה פיצויי בגין שורת עבירות וביניהן - אי הפעלת מונה, אי מתן תשובה נאותה לנוסע, צירוף נוסע נוסף, אי הסעת נוסעים בדרך הקצרה למטרתם והתנהגות אשר איננה הולמת נהג בשירות ציבורי.

 
על פי כתב האישום, הלקוחה עלתה על המונית בירושלים וביקשה מן הנהג כי יסיע אותה לשער החדש בעיר. תוך כדי נסיעה, ומבלי להפעיל מונה, קבע הנהג את מחיר הנסיעה עם הנוסעת והשניים המשיכו לכיוון השער החדש. במהלך הנסיעה אסף הנהג לקוחה נוספת אשר רצתה להגיע לשער יפו. הנהג סיכם גם עימה על מחיר לנסיעה, למרות שהשתיים לא הבינו כיצד תבוצע הנסיעה לשני יעדים שונים שלא נמצאים באותו הכיוון.

 

"את תסתמי את הפה"


בגזר הדין נקבע כי הנהג גמר אומר להוריד את הלקוחה השנייה במרחק רב משער יפו, וכאשר התווכחה עימו, ניסה האחרון לשכנעה כי מדובר במקום הקצר ביותר אליו הוא יכול להגיע עם מכוניתו. הלקוחה הראשונה התערבה לטובתה של הלקוחה השנייה (שאיננה תושבת ישראל), ובעקבות כך פנה אליה הנהג בגסות ואמר לה – "את תסתמי את הפה" ו-"אל תתערבי". הלקוחה הראשונה ביקשה מנהג המונית שייתן לה את פרטיו אך האחרון סירב ולאחר דין ודברים נתן לה מספר טלפון שגוי. בסופו של היום, ורק לאחר וויכוחים רבים, הסיע הנהג את הנוסעות לייעדן וגבה 20 שקל מכל אחת בעבור הנסיעה.

  

לאחר שירדה הלקוחה הראשונה מהמונית, רשמה היא את מספר הרכב של המונית והתלוננה על הנהג במשרד התחבורה. בעקבות תלונתה, הוגש כתב אישום כנגדו בבית המשפט המחוזי בירושלים. השופט קבע כי גרסתו של הנאשם לא הייתה אמינה כלל וכלל ועל כן הוא הורשע בכל העבירות נשוא כתב האישום.

 

קנס של 4,500 שקלים ומאסר על תנאי


"על הנוסעים הנכנסים למוניתו לדעת כי יכולים הם לבטוח בנהג ולסמוך עליו", כתב השופט בפסק הדין, "כל התנהגות לא נאותה של נהג מונית פוגעת לא רק בנוסע האקראי, אלא גם בנהגי מוניות אחרים האוכלים בוסר בשל התנהגותו השלילית".

 

מדובר בנהג אשר הורשע כבר חמש פעמים בעבירות זהות, ועל כן נגזרה עליו שנת פסילה מנהיגה במונית או באוטובוס ומאסר על תנאי למשך 7 חודשים. כמו כן, הנאשם נקנס ב-4,000 שקלים בגין הרשעתו, ועליו היה לשלם פיצויים למתלוננת בסך 500 שקלים. 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

נהגי מוניות ועבירות תעבורה

נהגי מוניות בישראל מעורבים לא אחת בתאונות דרכים. כמו כן, נהגים מקצועיים אלה מבצעים עבירות תנועה רבות. כיצד מתייחס בית המשפט לתעבורה לעבירות ותאונות אשר מבוצעות/נגרמות על ידי נהגי מוניות? 

תאונת דרכים ללא ביטוח חובה

נהגים ובעלי רכבים מחויבים לבטח את הרכב בפוליסת ביטוח חובה. נהיגה ללא ביטוח חובה מהווה עבירה פלילית ובעלת השלכות חמורות במקרה של תאונת דרכים.  

עסקת טיעון במשפט תעבורה: איך להגיע להסדר לפני משפט?

עסקת טיעון במשפט תעבורה היא הסדר שנערך בין רשויות התביעה לעורך דינו של הנאשם בביצוע עבירות תנועה. במסגרת ההסדר הנהג מודה בעובדות כתב אישום מתוקן וצפוי להקלה בעונש.  

ערעור על דוח חניה: באילו מקרים כדאי לערער?

כאשר מקבלים דוח על עבירת חניה ניתן לשלם את הקנס תוך 90 יום, או לפנות בבקשה להישפט בבית משפט, או לנסות ולבטל את הדוח בעירייה.  

חוק חגורת בטיחות - מה העונש על נהיגה ללא חגורת בטיחות?

על פי התיקון בחוק משנת 2015 לא ניתן להסיע בכלי רכב נוסעים ללא חגורת בטיחות. החוק קובע כי הנהג והנוסעים ברכב חייבים לחגור חגורת בטיחות למעט במקרים שבהם ניתן פטור, כמו לחייל, לשוטר או למורה לנהיגה.  

הסעת נוסעים מעל המותר – מה העונש?

תקנות התעבורה קובעות כי מספר הנוסעים יהיה כמספר חגורות הבטיחות ברכב. הסעת נוסעים מעל המותר מהווה עבירה על החוק והנהג צפוי לקנס כספי ו- 2 נקודות.  

נהג מלווה לנהג חדש - מה הכללים?

במהלך חצי השנה הראשונה מיום קבלת הרישיון, נדרש נהג חדש לנהוג ברכב עם מלווה. המלווה יכול להיות מי שמלאו לו 24 שנים בעל רישיון נהיגה במשך לפחות 5 שנים, או מי שמלאו לו 30 והוא מחזיק ברישיון לפחות 3 שנים, או מורה מוסמך לנהיגה.  

נהיגה על מדרכה, מה העונש?

חציית מדרכה עם כלי רכב מותרת לצורך כניסה לחצרות ולחניונים בלבד. העונש על עבירת נהיגה על מדרכה שלא לשם חצייתה הוא 2 נקודות וקנס כספי.  

לוחית רישוי לרכב, מה העונש הצפוי על נהיגה ללא לוחית זיהוי?

הרשעה בעבירה של נהיגה ללא לוחיות רישוי גוררת אחריה לצד עונש שקבע בית המשפט או תשלום קנס כספי, גם צבירה של נקודות חובה ואף הורדת הרכב מהכביש. 

חיפוש סמים ברכב, מתי החיפוש לא חוקי?

המשטרה רשאית לבצע חיפוש סמים ברכב כאשר מתקיים חשד סביר לביצוע עוון או פשע, או באמצעות צו חיפוש מבית משפט. בנסיבות שבהן נערך חיפוש שלא כדין, ניתן לפסול את הראיות, ולזכות את הנהג מאשמה של נהיגה בשכרות. תגיות: בדיקת קישורים של חוב,
המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.