www.what2do.co.il

קנס לנהג מונית בעקבות אי הפעלת מונה

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 1.0 מתוך 5

5,000 שקלים קנס לנהג מונית שהסיע בלי להפעיל מונה

בית המשפט בראשון לציון הרשיע נהג מונית בגין הסעת נוסע מבלי להפעיל מונה וקבע כי עליו לשלם קנס על סך 5,000 שקלים. התביעה הוגשה לאחר שהנהג אסף לקוח מרחוב הצפירה ברמת גן וגבה ממנו 85 שקלים בעבור נסיעה לאזור התעשייה בראשון לציון.

המתלונן טען שהנאשם התנה את הנסיעה במחיר המופקע, למרות בקשתו כי יפעיל מונה לצורך ביצוע הנסיעה. המתלונן, אשר היה עורך דין שכיר בתקופה נשוא התובענה, הגיש את התלונה בעקבות עוגמת הנפש, שכן קיבל הוא מהמשרד החזר מלא בעבור נסיעותיו.

  

"עושק של ממש"


נהג המונית טען כי אינו זוכר את האירוע המדובר, וכי היות והמקרה אירע לפני שנה, אין זה הוגן לשפוט אותו מבלי שהוא יכול להתחקות אחר הפרטים המדויקים. עם זאת, בעדותו בבית המשפט העיד הנאשם בעצמו כי לעיתים הוא אינו מפעיל מונה, בהתאם לבקשת הלקוחות. בית המשפט קבע כי רק מדברים אלו דינו של הנאשם להרשעה.

"חובה על מי שבידו רישיון לנסיעות מיוחדות להפעיל מונה ללקוח על פי מחירון הקיים במונה", כתב השופט בפסק הדין, "האפשרות להסיע ללא מונה אינה קיימת והיא אסורה. דברים אלה של הנאשם הם במידה רבה מחזקים ומאשרים עדותו של המתלונן".

בית המשפט ציין כי מדובר בעושק של ממש ועל כן, היות והנאשם עשה ניסיון להינות מעונש קל, אין מקום להמתיק בעונשו. השופט קבע כי על מנת להתריע בפני נהגי מונית נוספים, לבל יבצעו עבירה זו בעתיד, יש לקבוע סכום קנס גבוה כנגד הנאשם. אי לכך, גזר דינו הועמד על 5,000 שקלים קנס ופסילה על תנאי למשך שלושה חודשים.
 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

נהגי מוניות ועבירות תעבורה

נהגי מוניות בישראל מעורבים לא אחת בתאונות דרכים. כמו כן, נהגים מקצועיים אלה מבצעים עבירות תנועה רבות. כיצד מתייחס בית המשפט לתעבורה לעבירות ותאונות אשר מבוצעות/נגרמות על ידי נהגי מוניות? 

תאונת דרכים ללא ביטוח חובה

נהגים ובעלי רכבים מחויבים לבטח את הרכב בפוליסת ביטוח חובה. נהיגה ללא ביטוח חובה מהווה עבירה פלילית ובעלת השלכות חמורות במקרה של תאונת דרכים.  

עסקת טיעון במשפט תעבורה: איך להגיע להסדר לפני משפט?

עסקת טיעון במשפט תעבורה היא הסדר שנערך בין רשויות התביעה לעורך דינו של הנאשם בביצוע עבירות תנועה. במסגרת ההסדר הנהג מודה בעובדות כתב אישום מתוקן וצפוי להקלה בעונש.  

ערעור על דוח חניה: באילו מקרים כדאי לערער?

כאשר מקבלים דוח על עבירת חניה ניתן לשלם את הקנס תוך 90 יום, או לפנות בבקשה להישפט בבית משפט, או לנסות ולבטל את הדוח בעירייה.  

חוק חגורת בטיחות - מה העונש על נהיגה ללא חגורת בטיחות?

על פי התיקון בחוק משנת 2015 לא ניתן להסיע בכלי רכב נוסעים ללא חגורת בטיחות. החוק קובע כי הנהג והנוסעים ברכב חייבים לחגור חגורת בטיחות למעט במקרים שבהם ניתן פטור, כמו לחייל, לשוטר או למורה לנהיגה.  

הסעת נוסעים מעל המותר – מה העונש?

תקנות התעבורה קובעות כי מספר הנוסעים יהיה כמספר חגורות הבטיחות ברכב. הסעת נוסעים מעל המותר מהווה עבירה על החוק והנהג צפוי לקנס כספי ו- 2 נקודות.  

נהג מלווה לנהג חדש - מה הכללים?

במהלך חצי השנה הראשונה מיום קבלת הרישיון, נדרש נהג חדש לנהוג ברכב עם מלווה. המלווה יכול להיות מי שמלאו לו 24 שנים בעל רישיון נהיגה במשך לפחות 5 שנים, או מי שמלאו לו 30 והוא מחזיק ברישיון לפחות 3 שנים, או מורה מוסמך לנהיגה.  

נהיגה על מדרכה, מה העונש?

חציית מדרכה עם כלי רכב מותרת לצורך כניסה לחצרות ולחניונים בלבד. העונש על עבירת נהיגה על מדרכה שלא לשם חצייתה הוא 2 נקודות וקנס כספי.  

לוחית רישוי לרכב, מה העונש הצפוי על נהיגה ללא לוחית זיהוי?

הרשעה בעבירה של נהיגה ללא לוחיות רישוי גוררת אחריה לצד עונש שקבע בית המשפט או תשלום קנס כספי, גם צבירה של נקודות חובה ואף הורדת הרכב מהכביש. 

חיפוש סמים ברכב, מתי החיפוש לא חוקי?

המשטרה רשאית לבצע חיפוש סמים ברכב כאשר מתקיים חשד סביר לביצוע עוון או פשע, או באמצעות צו חיפוש מבית משפט. בנסיבות שבהן נערך חיפוש שלא כדין, ניתן לפסול את הראיות, ולזכות את הנהג מאשמה של נהיגה בשכרות. תגיות: בדיקת קישורים של חוב,
המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.