www.what2do.co.il

נהג אגד גבה מחיר של בוגרת מקטינה וסרב להשיב את הכסף

דרגו את המאמר

הוכחת גיל לצורך נסיעה זולה באוטובוס – מוטלת על הנוסע

שלוש נערות בנות כ-17.5 נסעו מירושלים לתל אביב באוטובוס של חברת אגד. לאחר שעלו ושילמו את המחיר שדרש מהם הנהג, התברר להן כי זה האחרון שגה וחייב אותן על מחיר של בגירות ולא חצי מחיר מתוקף גילן הצעיר.

כאשר התיישבו כל נוסעי האוטובוס, ניגשו הבנות אל הנהג וביקשו החזר כספי בעבור הכרטיס היקר. הנהג, מצידו, סרב להשיב לבנות את הפרש המחיר וזו בטענה כי על פי הנהלים בחברה, אין הוא יכול לבטל כרטיסים בחלוף למעלה מחמש דקות מרגע הרכישה. גם אם נמכרו פחות מעשרה כרטיסים, אסור לנהג להשיב כרטיסים שהנפיק. ההיגיון מאחורי נהלים אלו הינו מניעת מהלכים לא הגונים ע"י נהגים מתוחכמים. נהלים אלה נעשים בידיעתו ואישורו של משרד התחבורה.

רק הנוסעת יודעת בת כמה היא

 

הבנות האשימו את אגד והנהג באי מתן שירות ללקוח, אי מתן תשובה נאותה לנוסע וגביית מחיר גבוה מן הדרוש.

השופט אברהם טננבוים, טען בפסיקתו כי כאשר מדובר במקרים ברורים של גיל (אדם מבוגר, או ילד צעיר) אין שום בעיה לנהג לאמוד את גילו של הנוסע. כאשר מדובר במקרה ביניים, חובת הוכחת הגיל מוטלת על הנוסע ולא על הנהג. מכיוון שכך, הבנות, שלא הצהירו כי הן מתחת לגיל 18, אשמות במחיר הגבוה שגבה הנהג.

לגבי הנוהל המוזר לכאורה של אגד כנגד השבת מחירי הכרטיסים, אמר השופט שמכיוון ויש תיאום בנושא עם משרד התחבורה, אין בכך כל פסול.

אי לכך, זוכו הנהג ואגד מכל אשמה.
 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

נהגי מוניות ועבירות תעבורה

נהגי מוניות בישראל מעורבים לא אחת בתאונות דרכים. כמו כן, נהגים מקצועיים אלה מבצעים עבירות תנועה רבות. כיצד מתייחס בית המשפט לתעבורה לעבירות ותאונות אשר מבוצעות/נגרמות על ידי נהגי מוניות? 

תאונת דרכים ללא ביטוח חובה

נהגים ובעלי רכבים מחויבים לבטח את הרכב בפוליסת ביטוח חובה. נהיגה ללא ביטוח חובה מהווה עבירה פלילית ובעלת השלכות חמורות במקרה של תאונת דרכים.  

עסקת טיעון במשפט תעבורה: איך להגיע להסדר לפני משפט?

עסקת טיעון במשפט תעבורה היא הסדר שנערך בין רשויות התביעה לעורך דינו של הנאשם בביצוע עבירות תנועה. במסגרת ההסדר הנהג מודה בעובדות כתב אישום מתוקן וצפוי להקלה בעונש.  

ערעור על דוח חניה: באילו מקרים כדאי לערער?

כאשר מקבלים דוח על עבירת חניה ניתן לשלם את הקנס תוך 90 יום, או לפנות בבקשה להישפט בבית משפט, או לנסות ולבטל את הדוח בעירייה.  

חוק חגורת בטיחות - מה העונש על נהיגה ללא חגורת בטיחות?

על פי התיקון בחוק משנת 2015 לא ניתן להסיע בכלי רכב נוסעים ללא חגורת בטיחות. החוק קובע כי הנהג והנוסעים ברכב חייבים לחגור חגורת בטיחות למעט במקרים שבהם ניתן פטור, כמו לחייל, לשוטר או למורה לנהיגה.  

הסעת נוסעים מעל המותר – מה העונש?

תקנות התעבורה קובעות כי מספר הנוסעים יהיה כמספר חגורות הבטיחות ברכב. הסעת נוסעים מעל המותר מהווה עבירה על החוק והנהג צפוי לקנס כספי ו- 2 נקודות.  

נהג מלווה לנהג חדש - מה הכללים?

במהלך חצי השנה הראשונה מיום קבלת הרישיון, נדרש נהג חדש לנהוג ברכב עם מלווה. המלווה יכול להיות מי שמלאו לו 24 שנים בעל רישיון נהיגה במשך לפחות 5 שנים, או מי שמלאו לו 30 והוא מחזיק ברישיון לפחות 3 שנים, או מורה מוסמך לנהיגה.  

נהיגה על מדרכה, מה העונש?

חציית מדרכה עם כלי רכב מותרת לצורך כניסה לחצרות ולחניונים בלבד. העונש על עבירת נהיגה על מדרכה שלא לשם חצייתה הוא 2 נקודות וקנס כספי.  

לוחית רישוי לרכב, מה העונש הצפוי על נהיגה ללא לוחית זיהוי?

הרשעה בעבירה של נהיגה ללא לוחיות רישוי גוררת אחריה לצד עונש שקבע בית המשפט או תשלום קנס כספי, גם צבירה של נקודות חובה ואף הורדת הרכב מהכביש. 

חיפוש סמים ברכב, מתי החיפוש לא חוקי?

המשטרה רשאית לבצע חיפוש סמים ברכב כאשר מתקיים חשד סביר לביצוע עוון או פשע, או באמצעות צו חיפוש מבית משפט. בנסיבות שבהן נערך חיפוש שלא כדין, ניתן לפסול את הראיות, ולזכות את הנהג מאשמה של נהיגה בשכרות. תגיות: בדיקת קישורים של חוב,
המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.