www.what2do.co.il

נהג אשר חצה קו לבן במהירות מופרזת – הורשע בהריגה

דרגו את המאמר

נהג אשר חצה קו לבן במהירות מופרזת – הורשע בהריגה

נהג אשר חצה קו לבן במהירות מופרזת – הורשע בהריגה


בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע היום (יום ב’) את סאמר עבדאללה, בן 30, בהריגתו של אלי מטמון. ביוני 2007 היו מעורבים השניים בתאונת דרכים חזיתית בכביש 10 בדרך לעמק האלה. ע"פ כתב האישום, יצא עבדאללה לעקיפה, כאשר הוא נוהג במהירות מופרזת וחוצה קו הפרדה לבן.


מההתנגשות נהרג אלי מטמון, תושב צור הדסה בן 35 ואב לשלוש ילדות. עבדאללה נפצע באורח אנוש וכוחות ההצלה היו צריכים לעמול זמן רב על מנת לחלץ השניים מן הרכבים. לאחר שהשתפר מצבו של עבדאללה הוגש נגדו כתב אישום. במהלך משפטו, כפר האחרון בכל האשמות וטען כי מטמון הוא זה שביצע את העקיפה המסוכנת.


אשתו של הנהג לאחיות המנוח: "חבל שהיטלר לא מת"


לאורך כל המשפט התנהלו הדיונים במתח רב בין שתי המשפחות. צעקות אחת לכיוון השנייה, כולל גידופים ואיומים נשמעו ללא הרף. להכרעת הדין הגיעו אחיותיו של מטמון כאשר הן אוחזות בתמונתו עם ילדתו הקטנה, וקוראות "רוצח" לעבר עבדאללה. משפחת עבדאללה סיננה לעומתם קריאות גנאי ואשתו אף קראה לעבר אחת מאחיותיו של מטמון "חבל שהיטלר מת".


בוחן התאונה שינה עדותו


לאחר התאונה, הגיש בוחן התנועה את ממצאיו המראים כי עבדאללה היה הנהג אשר סטה מן המסלול. קצין הבוחנים במשטרת ירושלים אשר היה באותה תקופה בעל תפקיד מרכזי בחקירת התאונה, שיבח את ממצאי הבוחן בדו"ח שהגיש לפרקליטות. לעומת זאת, במהלך המשפט השתחרר הקצין, משה בן עזרי, ולהפתעת השופטת, הובא לדיונים כעד מטעם ההגנה.


"פגם אתי חמור בעדותו של בן עזרי"


במהלך עדותו, טען בן עזרי, שאולי לא נעשתה עבודה מקצועית דיו בבחינת התאונה, ויש בסיס לטענה כי מטמון הוא זה אשר ביצע את העקיפה האסורה.  השופטת, נאוה בן אור, מתייחסת לעדותו באופן ייחודי ומסבירה כי עצם היותו חלק כה משמעותי מחקירת התאונה, הופכת את עדותו לבלתי אמינה בעליל. כאשר ניסה הקצין לשעבר להציג את חלקו בחקירה כשולי וחסר חשיבות, ציינה בפניו השופטת את שבחיו בפני הבוחן בעת הגשת הדו"ח לפרקליטות.

 

משפחת מטמון מסרה לאתר "Ynet" כי לאורך כל המשפט הגיעו לדיונים עדים מטעם ההגנה אשר רובם ככולם מצטיירים כבריוני דרך, פורעי חוק ועבריינים. הצדק נעשה, לדברי המשפחה, אך היה מקום להרשיע את הנהג הסורר ברצח.

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

נהיגה במהירות, כמה נקודות תקבל?

כמה נקודות מקבלים על עבירת נהיגה במהירות מופרזת? 

הזמנה לדין בעבירת מהירות

הזמנה לדין בעבירת מהירות, אימתי? 

דוח מהירות - עצות לנהג המהיר

כיצד להתמודד עם דו"ח מהירות? האם להודות מהשוטר ולבקש המרה לאזהרה? האם להיבקש להישפט? 

עבירת מהירות ופסילה מנהלית, אימתי?

הסמכות לפסול את רישיון הנהיגה כאשר מדובר בעבירת מהירות קמה בהתאם לגובה המהירות, בהתאם למהירות המותרת במקום ביצוע העבירה ... מה הזכויות שלך? לחץ/י לפרטים 

חובת כיול הממל"ז

מהי חובת כיול הממל"ז? האם ניתן להתנגד לטענות המשטרה בדבר נהיגה במהירות מופרזת? 

עבירות מהירות ופסילה, אימתי?

עבירות מהירות בגין נהיגה במהירות מופרזת יכולות לא אחת להביא לפסילה. קציני משטרה, בדרגת מפקח ומעלה, הינם בעלי סמכות לפסול רישיון נהיגה באופן מנהלי בגין עבירות מהירות מופרזת... 

ביטול פסילה מנהלית בעקבות אי כיול הממל"ז

האם משטרת ישראל תיאלץ להשיב את רישינו של נהג לאחר ביטול פסילה מנהלית בעקבות אי כיול מכשיר הממל"ז? 

רישיון נהג משאית נשלל לאחר נהיגה במהירות מופרזת

פסילת רישיון נהיגה של נהג משאית לאחר שהאחרון נהג במהירות מופרזת, האם עונש מידתי? 

המשטרה איבדה דוח מהירות וההעתק היה משובש - זיכוי נאשם מחמת הספק

זיכוי בגין ליקוי משמעותי בראיות התביעה ,לאור אי המצאת הדו"ח המקורי  

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.