www.what2do.co.il

נהיגה בשיכרות| בדיקת נשיפה

דרגו את המאמר


 

4
 
   
בית המשפט
פל 001283/05
בית משפט לתעבורה ת"א - יפו
 
27/07/2006
תאריך:
כב' השופט שלמה איזקסון
בפני:
       
 
 

 

 
בעניין:
 
ע"י ב"כ עו"ד
 
 
נ  ג  ד
 
 
 
 
הנאשם
 
ע"י ב"כ עו"ד
 

 

ג ז ר   ד י ן
 
1.         הנאשם הורשע בנהיגה בשכרות. מתברר כי בבדיקת נשיפה שנעשתה לו, נמצאו אצל הנאשם 355 מ"ג אלכוהול בליטר אויר נשוף.
 
2.         בטיעוניה לעונש ציינה התובעת כי הנאשם אוחז בהגה 34 שנים ולחובתו 22 הרשעות קודמות. בנוסף עליהם הרשעה פלילית משנת 2002. התובעת ביקשה שאטיל על הנאשם עונש פסילה שלא יפחת מהעונש הקבוע בחוק, פסילה על תנאי וקנס. וכן מאסר על תנאי שירתיעו שלא לשוב עוד לנהוג כשהוא בגילופין.
 
3.         סניגורו של הנאשם טען מאידך, כי לא מדובר בשתיין אלא בארוע חד פעמי. הסניגור הציג לי מסמכים לפיהם, נקבעה לנאשם דרגת אי כושר של 75% יציבה והוא מתקיים מקצבת נכות שהוא מקבל. הנאשם מנסה לעבוד כנהג בעיתות הפנאי, כדי שיוכל להשתכר למחייתו סכום כסף נוסף. לדברי הנאשם אין לו כתובת קבועה, הוא גרוש מאשתו ומשלם מזונות לילדיו.
 
4.         בחנתי את גליון ההרשעות של הנאשם על רקע תקופת אחיזתו בהגה ועברו התעבורתי איננו מכביד. העבירה הפלילית בה הורשע הנאשם, אף היא איננה חמורה. אחוז האלכוהול בדמו של הנאשם לא היה גבוה.
 
5.         אכן משלוגם אדם לקרבו אלכוהול, אין  הוא יכול לדעת מה תהיה עוצמת השפעתו ולכן ראוי הנאשם לעונש משמעותי, אך כדי לאפשר לנאשם להוציא את לחמו מיגיע כפיו וזאת בנוסף לגמלה שהוא מקבל, החלטתי לצמצם במידת מה, את עונש הפסילה שיש להטיל על הנאשם וזאת לנוכח נסיבותיו האישיות הקשות, בתוכן היותו אדם נטול מקום מגורים קבוע.
 
6.         אחר הדברים האלה ולאחר שנתתי דעתי לכל האמור לעיל, אני דן את הנאשם לעונשים הבאים:
 
א.            360 ימי פסילה. מתוכם ינוכו 30 ימי פסילה מנהלית.
ב.            קנס בשיעור של 2,000 ₪ שישולם בחמישה תשלומים. הראשון בתוך 30 יום.
ג.             חמישה חודשי פסילה על תנאי לשלוש שנים שיחולו גם על נהיגה בזמן פסילה.
ד.            שישה חודשי מאסר על תנאי לשלוש שנים שיחולו על נהיגה בשכרות, תחת השפעת משקאות משכרים ונהיגה בזמן פסילה.
 
זכות ערעור לבית המשפט המחוזי בתוך 45 יום מהיום.
 
ניתן והודע היום יום  ה', יב' מנחם אב התשס"ו, (27 ביולי 2006) בנוכחות:
הנאשם __________________

הסניגור__________________

נציג התביעה _______________
 
שלמה איזקסון - שופט
 
 
קלדנית: נטלי
להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

נהגי מוניות ועבירות תעבורה

נהגי מוניות בישראל מעורבים לא אחת בתאונות דרכים. כמו כן, נהגים מקצועיים אלה מבצעים עבירות תנועה רבות. כיצד מתייחס בית המשפט לתעבורה לעבירות ותאונות אשר מבוצעות/נגרמות על ידי נהגי מוניות? 

תאונת דרכים ללא ביטוח חובה

נהגים ובעלי רכבים מחויבים לבטח את הרכב בפוליסת ביטוח חובה. נהיגה ללא ביטוח חובה מהווה עבירה פלילית ובעלת השלכות חמורות במקרה של תאונת דרכים.  

עסקת טיעון במשפט תעבורה: איך להגיע להסדר לפני משפט?

עסקת טיעון במשפט תעבורה היא הסדר שנערך בין רשויות התביעה לעורך דינו של הנאשם בביצוע עבירות תנועה. במסגרת ההסדר הנהג מודה בעובדות כתב אישום מתוקן וצפוי להקלה בעונש.  

ערעור על דוח חניה: באילו מקרים כדאי לערער?

כאשר מקבלים דוח על עבירת חניה ניתן לשלם את הקנס תוך 90 יום, או לפנות בבקשה להישפט בבית משפט, או לנסות ולבטל את הדוח בעירייה.  

חוק חגורת בטיחות - מה העונש על נהיגה ללא חגורת בטיחות?

על פי התיקון בחוק משנת 2015 לא ניתן להסיע בכלי רכב נוסעים ללא חגורת בטיחות. החוק קובע כי הנהג והנוסעים ברכב חייבים לחגור חגורת בטיחות למעט במקרים שבהם ניתן פטור, כמו לחייל, לשוטר או למורה לנהיגה.  

הסעת נוסעים מעל המותר – מה העונש?

תקנות התעבורה קובעות כי מספר הנוסעים יהיה כמספר חגורות הבטיחות ברכב. הסעת נוסעים מעל המותר מהווה עבירה על החוק והנהג צפוי לקנס כספי ו- 2 נקודות.  

נהג מלווה לנהג חדש - מה הכללים?

במהלך חצי השנה הראשונה מיום קבלת הרישיון, נדרש נהג חדש לנהוג ברכב עם מלווה. המלווה יכול להיות מי שמלאו לו 24 שנים בעל רישיון נהיגה במשך לפחות 5 שנים, או מי שמלאו לו 30 והוא מחזיק ברישיון לפחות 3 שנים, או מורה מוסמך לנהיגה.  

נהיגה על מדרכה, מה העונש?

חציית מדרכה עם כלי רכב מותרת לצורך כניסה לחצרות ולחניונים בלבד. העונש על עבירת נהיגה על מדרכה שלא לשם חצייתה הוא 2 נקודות וקנס כספי.  

לוחית רישוי לרכב, מה העונש הצפוי על נהיגה ללא לוחית זיהוי?

הרשעה בעבירה של נהיגה ללא לוחיות רישוי גוררת אחריה לצד עונש שקבע בית המשפט או תשלום קנס כספי, גם צבירה של נקודות חובה ואף הורדת הרכב מהכביש. 

חיפוש סמים ברכב, מתי החיפוש לא חוקי?

המשטרה רשאית לבצע חיפוש סמים ברכב כאשר מתקיים חשד סביר לביצוע עוון או פשע, או באמצעות צו חיפוש מבית משפט. בנסיבות שבהן נערך חיפוש שלא כדין, ניתן לפסול את הראיות, ולזכות את הנהג מאשמה של נהיגה בשכרות. תגיות: בדיקת קישורים של חוב,
המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.