www.what2do.co.il

מהירות מופרזת בכביש עירוני, מה העונש הצפוי?

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

מהירות מופרזת בכביש עירוני, מה העונש הצפוי?

נהיגה מעל המהירות המותרת מהווה עבירת תנועה של נהיגה במהירות מופרזת, שעונשה תלוי בגובה המהירות ונסיבות המקרה. על פי פקודת התעבורה, אסור לנהוג בדרך עירונית במהירות העולה על 50 קמ”ש אלא אם מוצב שלט המורה אחרת, ובדרך בין עירונית אסור לנהוג מעל 80 קמ”ש אם אין גדר הפרדה ובמהירות 90 קמ”ש אם יש גדר הפרדה, אלא אם מוצב שלט המורה אחרת.

 

כדי לאכוף עבירות נהיגה במהירות מופרזת ממוקמות ברחבי הכבישים בארץ מצלמות מהירות חדישות, ומוצבים שוטרים המבצעים אכיפה באמצעות מכשור מתקדם. נהגים שמקבלים דו"חות, נדרשים לשלם קנס כספי ואף נצברות נקודות חובה שעתידות ליצור בעיה אל מול משרד הרישוי. במהירויות מסוימות צפויה פסילת רישיון נהיגה בפועל.

 

קנס כספי או הזמנה לדין

 

דו"ח על מהירות מופרזת ניתן כאשר הרכב נוהג במהירות מופרזת ומצלמת מהירות מצלמת את הרכב. במצב זה, נשלח דו"ח בדואר לביתו של בעל הרכב בגין מהירות מופרזת. וגם כאשר מתבצעת פעולת אכיפה משטרתית על ידי שוטרי תנועה המשתמשים באמצעי אכיפה מתקדמים המודדים מהירות נסיעה כגון: דבורה, מד מהירות לייזר ומולטי נובה. כאשר שוטר תנועה תופס נהג שחורג מהמהירות המותרת, הוא מנפיק לו קנס כספי או לחלופין הזמנה לדין, בהתאם למהירות הנסיעה שנמדדה.

 

העונש שצפוי לנהג תלוי במידת המהירות החורגת. הדרגה הנמוכה ביותר של ענישה היא כאשר נהג נתפס נוהג בכביש עירוני במהירות של עד 20 קמ"ש מעל המותר, ובכביש בין עירוני במהירות של עד 25 קמ"ש מעל המותר. במקרים אלה העונש הצפוי הוא קנס בסך 250 שקלים ללא נקודות חובה לצד העבירה במשרד הרישוי.

 

כאשר מתקבל דו"ח בגין מהירות מופרזת הנהג יכול לשלם את הקנס, ובכך למעשה להודות בביצוע העבירה, או לבקש להישפט ואז לנסות להפחית את שיעור הקנס ולמזער את כמות צבירת הנקודות שעתידות להיצבר.

 

רישום נקודות חובה במשרד הרישוי

 

כאשר הנהג נוהג במהירות מעל המותר בשיעור של 21 עד 30 קמ"ש בכביש עירוני, או במהירות 26 עד 40 קמ"ש בכביש בין עירוני, העונש הצפוי הוא קנס בגובה 750 שקלים ורישום של 8 נקודות חובה במשרד הרישוי.

 

צבירה של 12 נקודות ומעלה יכולה להוביל לקורס נהיגה מונעת בכפוף לסנקציות שונות. צבירה של 36 נקודות תוביל לפסילת רישיון נהיגה מנהלית ואוטומטית למשך שלושה חודשים ללא אפשרות לשנות את המצב, כך שברוב המקרים אין מקום להפעיל שיקול דעת בפסילות מסוג זה.

 

העונש על עבירות מהירות חמורות כולל הזמנה לדין על ידי שוטר ורישום של 10 נקודות. בית המשפט לתעבורה עלול לגזור על הנאשם: פסילה בפועל, פסילה על תנאי, התחייבות וקנס ואף במקרים חריגים מאסר בפועל ומאסר על תנאי. בדרך כלל לעבירות הזמנה לדין, מתלווה פסילה מנהלית שבמסגרתה הנאשם מוזמן לקצין משטרה שדן בשאלה אם לפסול לנהג לאלתר את רישיון הנהיגה לתקופה של 30 ימים.

 

כאשר מתקבל זימון למשפט, רשאי הנאשם לטעון כי לא ביצע את העבירה, באמצעות סיוע והכוונה מקצועית של עורך דין המתמחה בדיני תעבורה, או להגיע להסדר שבמסגרתו יצומצמו הנזקים להיגרם לו מבחינת העונש הצפוי. ואף כאשר מדובר בעבירת מהירות חמורה ניתן לפנות לבית המשפט לבקש ביטול של הפסילה המנהלית.
 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

נהיגה במהירות, כמה נקודות תקבל?

כמה נקודות מקבלים על עבירת נהיגה במהירות מופרזת? 

הזמנה לדין בעבירת מהירות

הזמנה לדין בעבירת מהירות, אימתי? 

דוח מהירות - עצות לנהג המהיר

כיצד להתמודד עם דו"ח מהירות? האם להודות מהשוטר ולבקש המרה לאזהרה? האם להיבקש להישפט? 

עבירת מהירות ופסילה מנהלית, אימתי?

הסמכות לפסול את רישיון הנהיגה כאשר מדובר בעבירת מהירות קמה בהתאם לגובה המהירות, בהתאם למהירות המותרת במקום ביצוע העבירה ... מה הזכויות שלך? לחץ/י לפרטים 

חובת כיול הממל"ז

מהי חובת כיול הממל"ז? האם ניתן להתנגד לטענות המשטרה בדבר נהיגה במהירות מופרזת? 

עבירות מהירות ופסילה, אימתי?

עבירות מהירות בגין נהיגה במהירות מופרזת יכולות לא אחת להביא לפסילה. קציני משטרה, בדרגת מפקח ומעלה, הינם בעלי סמכות לפסול רישיון נהיגה באופן מנהלי בגין עבירות מהירות מופרזת... 

ביטול פסילה מנהלית בעקבות אי כיול הממל"ז

האם משטרת ישראל תיאלץ להשיב את רישינו של נהג לאחר ביטול פסילה מנהלית בעקבות אי כיול מכשיר הממל"ז? 

רישיון נהג משאית נשלל לאחר נהיגה במהירות מופרזת

פסילת רישיון נהיגה של נהג משאית לאחר שהאחרון נהג במהירות מופרזת, האם עונש מידתי? 

המשטרה איבדה דוח מהירות וההעתק היה משובש - זיכוי נאשם מחמת הספק

זיכוי בגין ליקוי משמעותי בראיות התביעה ,לאור אי המצאת הדו"ח המקורי  

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.