www.what2do.co.il

בעל עבר פלילי נהג ברכב בזמן פסילה, מהו עונשו?

דרגו את המאמר

בעל עבר פלילי נהג ברכב בזמן פסילה, מהו עונשו?

נהג צעיר בעל עבר תעבורתי ופלילי, הפקיד בידי הרשויות את רישיון הנהיגה בגין פסילה, אך החליט על דעת עצמו, להוציא רישיון נהיגה חדש, תוך כדי תשלום שובר ישן והעלמת הפסילה מרשות הרישוי.

 

לאחר שנתפס בגין העבירות שביצע הוא נשלח למאסר בית, אולם הנאשם הפר את התנאים ונעצר עד תום ההליכים. בית משפט השלום לתעבורה בתל אביב - יפו גזר את עונשו בחודש נובמבר 2014.

 

בחודש פברואר 2014, נהג הנאשם ברכב בזמן פסילה, ללא רישיון נהיגה תקף וללא תעודת ביטוח תקפה, זאת לאחר שרישיונו נשלל, והוא הוציא במרמה רישיון חדש.

 

הנאשם ריצה בעבר מאסר בפועל בגין תקיפת שוטר

 

בעקבות האירוע הנאשם נעצר ושוחרר למעצר בית מלא, הכולל איזוק אלקטרוני וערבויות נוספות. אולם הנאשם הפר את תנאי השחרור, על כן נעצר עד לתום ההליכים. בחודש יולי 2014, הנאשם הודה במיוחס לו ונשלח על פי הסכמת הצדדים, לקבלת תסקיר שירות המבחן.

 

הנאשם כבן 26 נוהג משנת 2005, ולחובתו 17 הרשעות קודמות בתעבורה, לרבות נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות מופרזת, אי ציות לתמרורים ועוד. בנוסף הוא בעל עבר פלילי, ואף ריצה עונשי מאסר ממושך בגין תקיפת שוטר, פריצה והסגת גבול.

 

הנאשם החל טיפול במעצר בגין התמכרותו לאלכוהול

 

על פי התסקיר הנאשם סובל מהתמכרות לאלכוהול, עקב בעיות משפחתיות וקשיים חברתיים. בבית המעצר הוא השתלב לראשונה בהליך טיפולי אף והפגין מוטיבציה לשינוי. אולם לאחר שחרורו, הוא סירב להמשיך את ההליך הטיפולי במסגרת קהילה טיפולית, על כן שירות המבחן לא נתן המלצה שיקומית.

 

המאשימה ציינה את עברו התעבורתי והפלילי של הנאשם, ואף הדגישה כי מדובר בנסיבות מחמירות, של היערכות מוקדמת לביצוע העבירה, מאחר והנאשם היה מודע להיותו פסול מנהיגה, אך הוא הוא העלים את הפסילה מרשות הרישוי והשתמש בשובר ישן, על מנת להוציא רישיון אחר. בנסיבות אלה עתרה להשית עליו פסילת רישיון נהיגה שלא תפחת מעשר שנים.

 

העבירות שביצע הנאשם מסכנות את שלום הציבור ומזלזלות במערכת במשפט

 

בית המשפט ציין כי עבירה של נהיגה בזמן פסילה מסכנת את שלום הציבור וחיי אדם, ומהווה זלזול בצווים משפטיים ובמערכת שלטון החוק. כמו כן, ביצוע עבירות נהיגה בפסילה ללא ביטוח וללא רישיון, מסכנות גם את עוברי הדרך, וגם את הנהג עצמו במקרה של מימוש פיצויים עקב תאונת דרכים.

 

עוד ציין השופט כי לא אחת מוטלים עונשי מאסר לריצוי בפועל בגין עבירות תעבורה, לתקופות ממושכות על מורשעים בעבירה של נהיגה תחת פסילה, בעיקר במקרים בהם מדובר בבעלי עבר פלילי ותעבורתי מכביד, כמו זה של הנאשם.

 

בנסיבות אלה גזר בית המשפט על הנאשם 14 חודשי מאסר בפועל, פסילת רישיון נהיגה לתקופה של 6 שנים, 12 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים וחילוט התחייבות כספית בסך 30,000 שקלים.

 

פ"ל 5901-02-14 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

שיטת הניקוד החדשה

שיטת הניקוד החדשה - שיטת הניקוד בעבירות תעבורה ...כמה נקודות תקבלו בגין כל עבירה ? 

הזמנה לדין בעבירת מהירות

הזמנה לדין בעבירת מהירות, אימתי? 

דיון בבית המשפט לתעבורה בהעדר נוכחות נהג

האם ניתן להרשיע נהג בבית המשפט לתעבורה בהעדר נוכחתו בבית המשפט? האם ניתן לגזור על נהג מאסר בפועל או פסילה בהעדרו? 

רשות ערעור במשפט תעבורה

האם ניתן לערער על פסק דין בתעבורה? לאיזו ערכאה? תוך כמה זמן ועוד ... 

תעבורה - הברחת וגם זוכית?

בית המשפט לתעבורה בירושלים קבע כי יש לקבל את טענות ההגנה שהוצגו על ידי עו"ד אלעד שור. בהכרעת הדין נקבע כי השוטר אשר דפק על חלון מכוניתו של הנאשם היה לבוש אזרחי ולא נשא כל עדות לכך שהוא שוטר ולא אזרח... 

בית משפט לתעבורה - דף לנאשם

הוגש נגדך כתב אישוום? לפני משפט תעבורה? מומלץ לפנות אל עורך דין העוסק בדיני תעבורה. להלן דף לנאשם ובו עצות לגבי ההליך המשפטי העומד לפניכם... 

מאסר בגין עבירות תעבורה, אימתי?

מתי העונש בגין עבירות תעבורה הוא מאסר? העובר אחת העבירות האלה, דינו - מאסר שנתיים או קנס ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט 

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? 

נהגי מוניות ועבירות תעבורה

נהגי מוניות בישראל מעורבים לא אחת בתאונות דרכים. כמו כן, נהגים מקצועיים אלה מבצעים עבירות תנועה רבות. כיצד מתייחס בית המשפט לתעבורה לעבירות ותאונות אשר מבוצעות/נגרמות על ידי נהגי מוניות? 

אי מתן זכות קדימה

אי מתן זכות קדימה

האם עבירת אי מתן זכות קדימה הינה עבירה נפוצה? מהו העונש בגינה? האם ניתן לקבל זיכוי? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.