www.what2do.co.il

בעל פיצרייה הורשע בזיוף לוחית רישוי של קטנוע

דרגו את המאמר

בעל פיצרייה הורשע בזיוף לוחית רישוי של קטנוע

זיוף לוחיות רישוי - הרשעה


פ"ל 1782-09


בית המשפט לתעבורה הרשיע בעל פיצרייה אשר זייף לוחיות רישוי של אופנועים בעסקו. על פי כתב האישום, בעל הפיצרייה החזיק שני אופנועים זהים, מאותו הדגם ובאותו הצבע, כאשר שניהם נשאו אותו מספר רישוי. יודגש כי הנאשם זוכה מעבירות נוספות אשר יוחסו לו בכתב האישום - "התרה לאחר להשתמש בסימן מזויף" ו"התרת נהיגה ברכב ללא רישיון רכב תקף".


במסגרת ההגנה, הנאשם טען כי הוא אסר על עובדיו לעשות שימוש באחד הקטנועים, וזאת משום שלרכב לא היה רישיון בתוקף. כמו כן, הנאשם הוסיף כי הוא לא ידע מי התקין את לוחית הרישוי המזויפת ועסקינן בפעולה שבוצעה, ככל הנראה, בתום לב.

 

[%Psakdin%]


המאשימה הציגה בפני בית המשפט עדויות לגבי השימוש שנעשה בקטנוע ללא הרישיון בעל הלוחית המזויפת. במסגרת ההליכים נחקרו שני שליחים שעבדו בעסק. השליח הראשון הודה כי נהג על הקטנוע הנ"ל. עם זאת, לדבריו הוא עשה זאת בטעות ובעל הבית התריע במפורש שלא לנהוג בקטנוע זה. העד הכחיש מכל וכל ידיעה בדבר מספר רישוי זהה על שני הקטנועים. השליח השני אשר נהג על הקטנוע הפסול העיד אף הוא כי עשה את הדבר בתום לב ובחוסר ידיעה.


הרשעת הנאשם


הנאשם טען כי לוחית הרישוי המזויפת הותקנה על הקטנוע מחמת טעות, הא ותו לא. לדבריו, הוא היה צריך להעביר את הקטנועים מבחן רישיון, וקטנוע א' (בעל הרישיון) נדרש להחלפת לוחית. הנאשם טען כי הוא החליף את הלוחית במועד מאוחר יותר אך אחד מעובדיו התקין בטעות את הלוחית על הקטנוע השני. בית המשפט דחה את טענותיו של הנאשם מכל וכל, וזאת בשל הנימוקים הבאים:

 

  1. הנאשם לא הוכיח, ולו במעט, את טענותיו הנ"ל. הנאשם לא הציג את מסמכי מכון הרישוי, לא תיעד את הליקויים שנמצאו בקטנועים במהלך הטסט וכדומה.
  2. במידה והקטנוע החוקי נדרש החלפת לוחית רישוי, הנאשם לא היה יכול להעביר אותו טסט טרם החלפת הלוחית.
  3. במהלך הודעתו במשטרה, הנאשם טען כי הוא החליף את לוחית הרישוי. בבית המשפט טען כי אחד מעובדיו עשה זאת. סתירה זו ירדה לשורש העניין והחלישה באופן משמעותי את גרסתו.
  4. הנאשם "הסתבך" בעבירות, לכאורה בשל טעות אחד העובדים. עם זאת, מאז הגשת כתב האישום הנאשם לא פעל כלל לאיתור העובד אשר גרם ל"תסבוכת". העדר פעולה בעניין זה העלה חשד, סביר לכאורה, שהנאשם ידע כי לוחית הרישוי המזויפת הותקנה במתכוון על הקטנוע השני. הודגש כי מדובר בעסק משפחתי קטן ולא בתאגיד רב עובדים.

 

בסופו של היום, הנאשם הורשע בעבירות של זיוף סימן המשמש לזיהוי רכב ובשימוש בסימן מזויף זה - עבירה על סעיף 62(9) לפקודת התעבורה. "בחצר הפיצרייה אשר בבעלות הנאשם חנו במשך חודשים ארוכים שני קטנועים זהים בעלי לוחית רישוי תואמת. עובדי העסק עשו שימוש בקטנועים ומפתחות הרכבים היו מונחים על הקופה בפיצרייה. כל זאת לנגד עיני הנאשם באופן יום-יומי", נכתב בהכרעת הדין. אי לכך, השופט קבע כי לא היה מנוס מהרשעת בעל הפצרייה במיוחס לו.

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

שיטת הניקוד החדשה

שיטת הניקוד החדשה - שיטת הניקוד בעבירות תעבורה ...כמה נקודות תקבלו בגין כל עבירה ? 

הזמנה לדין בעבירת מהירות

הזמנה לדין בעבירת מהירות, אימתי? 

דיון בבית המשפט לתעבורה בהעדר נוכחות נהג

האם ניתן להרשיע נהג בבית המשפט לתעבורה בהעדר נוכחתו בבית המשפט? האם ניתן לגזור על נהג מאסר בפועל או פסילה בהעדרו? 

רשות ערעור במשפט תעבורה

האם ניתן לערער על פסק דין בתעבורה? לאיזו ערכאה? תוך כמה זמן ועוד ... 

תעבורה - הברחת וגם זוכית?

בית המשפט לתעבורה בירושלים קבע כי יש לקבל את טענות ההגנה שהוצגו על ידי עו"ד אלעד שור. בהכרעת הדין נקבע כי השוטר אשר דפק על חלון מכוניתו של הנאשם היה לבוש אזרחי ולא נשא כל עדות לכך שהוא שוטר ולא אזרח... 

בית משפט לתעבורה - דף לנאשם

הוגש נגדך כתב אישוום? לפני משפט תעבורה? מומלץ לפנות אל עורך דין העוסק בדיני תעבורה. להלן דף לנאשם ובו עצות לגבי ההליך המשפטי העומד לפניכם... 

מאסר בגין עבירות תעבורה, אימתי?

מתי העונש בגין עבירות תעבורה הוא מאסר? העובר אחת העבירות האלה, דינו - מאסר שנתיים או קנס ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט 

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? 

נהגי מוניות ועבירות תעבורה

נהגי מוניות בישראל מעורבים לא אחת בתאונות דרכים. כמו כן, נהגים מקצועיים אלה מבצעים עבירות תנועה רבות. כיצד מתייחס בית המשפט לתעבורה לעבירות ותאונות אשר מבוצעות/נגרמות על ידי נהגי מוניות? 

אי מתן זכות קדימה

אי מתן זכות קדימה

האם עבירת אי מתן זכות קדימה הינה עבירה נפוצה? מהו העונש בגינה? האם ניתן לקבל זיכוי? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.