www.what2do.co.il

נהג ללא רישיון ודיווח על גנבת הרכב לאחר תאונה

דרגו את המאמר

נהג ללא רישיון ודיווח על גנבת הרכב לאחר תאונה

בית המשפט גזר 18 חודשי מאסר, על אדם שנהג ללא רישיון וביטוח, ברח לאחר תאונת הדרכים, ודיווח למשטרה כי רכבו נגנב.

 

הנאשם, אב לששה ילדים, נהג בכביש מהיר בדרום הארץ, בעת שרישיון הנהיגה שלו לא היה בתוקף. כאשר הגיע הנאשם לצומת מרכזי, הוא פנה שמאלה וחסם את נתיב הפנייה של הרכב השני שנסע על הכביש, בעקבות החסימה התנגשו הרכבים האחד בשני ולשניהם נגרם נזק.

 

הנאשם עצר את רכבו בסמוך למקום ההתנגשות, אך במקום למסור את פרטיו לנהג השני, הוא החליט לצאת מחלון הרכב ולהימלט ממקום האירוע.

 

הנהג התקשר למשטרה ודיווח על גנבת הרכב

 

בשעות החשיכה הגיעו בני משפחתו של הנאשם אל מקום התאונה ואספו את הרכב לביתו של הנאשם. במקביל התקשר הנאשם אל תחנת המשטרה ומסר דיווח כוזב על גנבת רכבו בשעות הבוקר של אותו היום, טרם התרחשה התאונה.

 

כעבור מספר ימים חזר הנאשם מיוזמתו לתחנת המשטרה, וציין בפני החוקר כי שיקר בדיווחו ומסר פרטים לא נכונים. הנאשם הביע חרטה והסביר כי ביום האירוע הוא נאלץ לנהוג ברכב, למרות שרישיון הנהיגה שלו נפסל ואין לו ביטוח רכב, על מנת להסיע את בנו החולה לבית החולים. עוד סיפר הנאשם, כי הוא ברח מהחלון, מכיוון שלא הצליח לפתוח את הדלת בשל הפגיעה שספג הרכב. לדבריו, ההימלטות נבעה כתוצאה מלחץ.

 

הנהג השני ובנו הפעוט נפגעו בעקבות התאונה והובהלו לבית החולים

 

נהג הרכב השני סיפר כי במהלך התאונה בנו בן הארבע ישב איתו ברכב, כשהוא חגור בכיסא הבטיחות, הנהג העיד כי כשהתקרב לצומת, הוא האט את הרכב, אך הנאשם שבא מולו, לא עצר בתמרור עצור, פנה לכביש ופגע ברכבו. מיד לאחר התאונה הנאשם קפץ מהחלון וברח. הנהג ובנו הפעוט נבדקו בבית החולים.

 

מתסקיר שירות המבחן עולה כי הנאשם, נשוי ואב לששה ילדים, מפרנס יחיד, ומועסק על ידי קבלן בתפקיד אחראי על קבוצת עובדים. הנאשם הוא בן למשפחה פוליגמית ומרובת ילדים, והיה מכור בעברו לסמים ולאלכוהול, אך השתקם בכוחות עצמו והוא נקי מספר שנים. קצין שירות המבחן התרשם, כי הנאשם נוטה לעלות על דרך חיים נורמטיבית, והמליץ על עבודות שירות וצו מבחן בלבד.

 

לנאשם 24 עבירות תעבורה קודמות

 

מטעם התביעה הוגש גיליון הרשעות של הנאשם, ממנו עולה כי לחבותו 24 הרשעות תעבורה קודמות, ביניהם, בין היתר, נהיגה ללא רישיון בתוקף, חציית צומת באור אדום, נהיגה ברכב שניתן עליו איסור שימוש, ונהיגה בכיוון הפוך לתנועה. ובנוסף, שתי עבירות של אי מסירת פרטים לנפגעים בתאונות דרכים.

 

בית המשפט גזר על הנאשם 18 חודשי מאסר

 

בתביעה שהוגשה נגד הנאשם, שנהג ללא רישיון נהיגה תקף וללא פוליסת ביטוח, ברח ממקום התאונה ואף מסר למשטרה דיווח כוזב, הודגשו הערכים החברתיים בהם פוגעות העבירות ונטען כי הנאשם זלזל באופן בוטה בהוראות החוק, וסיכן חיי אדם.

 

לאחר שבית המשפט שמע את טענות הצדדים ועיין בתסקיר הוא גזר על הנאשם 18 חודשי מאסר בפועל, ארבע שנים של פסילת רישיון הנהיגה בפועל ופיצוי לנפגע העבירה בסך 5,000 שקלים. 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

שיטת הניקוד החדשה

שיטת הניקוד החדשה - שיטת הניקוד בעבירות תעבורה ...כמה נקודות תקבלו בגין כל עבירה ? 

הזמנה לדין בעבירת מהירות

הזמנה לדין בעבירת מהירות, אימתי? 

דיון בבית המשפט לתעבורה בהעדר נוכחות נהג

האם ניתן להרשיע נהג בבית המשפט לתעבורה בהעדר נוכחתו בבית המשפט? האם ניתן לגזור על נהג מאסר בפועל או פסילה בהעדרו? 

רשות ערעור במשפט תעבורה

האם ניתן לערער על פסק דין בתעבורה? לאיזו ערכאה? תוך כמה זמן ועוד ... 

תעבורה - הברחת וגם זוכית?

בית המשפט לתעבורה בירושלים קבע כי יש לקבל את טענות ההגנה שהוצגו על ידי עו"ד אלעד שור. בהכרעת הדין נקבע כי השוטר אשר דפק על חלון מכוניתו של הנאשם היה לבוש אזרחי ולא נשא כל עדות לכך שהוא שוטר ולא אזרח... 

בית משפט לתעבורה - דף לנאשם

הוגש נגדך כתב אישוום? לפני משפט תעבורה? מומלץ לפנות אל עורך דין העוסק בדיני תעבורה. להלן דף לנאשם ובו עצות לגבי ההליך המשפטי העומד לפניכם... 

מאסר בגין עבירות תעבורה, אימתי?

מתי העונש בגין עבירות תעבורה הוא מאסר? העובר אחת העבירות האלה, דינו - מאסר שנתיים או קנס ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט 

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? 

נהגי מוניות ועבירות תעבורה

נהגי מוניות בישראל מעורבים לא אחת בתאונות דרכים. כמו כן, נהגים מקצועיים אלה מבצעים עבירות תנועה רבות. כיצד מתייחס בית המשפט לתעבורה לעבירות ותאונות אשר מבוצעות/נגרמות על ידי נהגי מוניות? 

אי מתן זכות קדימה

אי מתן זכות קדימה

האם עבירת אי מתן זכות קדימה הינה עבירה נפוצה? מהו העונש בגינה? האם ניתן לקבל זיכוי? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.