www.what2do.co.il

7 חודשים מאסר בפועל לנהג שדרס ילד

דרגו את המאמר

7 חודשים מאסר בפועל לנהג שדרס ילד

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר על נהג דרס ילד ונמלט מהמקום עונש של 20 חודשי מאסר מהם 7 חודשים לריצוי בפועל בתשלום פיצויים לילד שנפגע בסך של 8000 ₪. 

פרטי התאונה

ביום 6.1.2009, נהג הנאשם ברכבו בבאר שבע, בשעה שהתקרב לעבר מעבר חצייה, החלו לחצותו ילד בן ה-13, כשאימו, צועדת במרחק של מטר מאחוריו. בשל נהיגתו הרשלנית, פגע הנאשם בקטין עם חלקו הקדמי ימני של הרכב, והקטין הועף באוויר מעוצמת המכה, ונפל על הכביש. אימו של הקטין ניסתה לתפוס את חולצתו של הנאשם, ואנשים קראו לו לעצור, אולם לאחר שעצר תחילה, הבחין הנאשם כי הקטין נעמד על רגליו, וצעד חזרה למדרכה, ואז נסע במהירות מהמקום, מבלי לעצור כליל ולעמוד על תוצאות התאונה.

הדיווח הכוזב

מאוחר יותר התקשר הנאשם למוקד המשטרתי, ודיווח דיווח שיקרי כי רכבו נגנב, ולאחר כמה דקות התייצב בתחנת המשטרה בעיירות, ודיווח פעם נוספת לרכז החקירות כי הרכב נגנב. לאחר זמן קצר חזר בו מדבריו,והודה כי מדובר בטענה כוזבת, ומסר את גרסתו ביחס לנסיבות התאונה.

עקב פגיעת הרכב סבל הקטין מהמטומה גדולה במותן ימין, מכאבים בעמוד השדרה ובאגן, ונזקק לטיפול רפואי בבית החולים.

הנאשם הורשע בעבירות של נהיגה בקלות ראש או במהירות, הפקרה לאחר פגיעה לפי, ומסירת הודעה כוזבת על ביצוע פשע.

תסקיר אודות הנאשם

מתסקיר שירות המבחן עלה, כי הנאשם נשוי לצעירה העוסקת כסייעת הוראה. והינו אב לשלושה. הוא השתתף בקבוצת אבחון, ושיתף פעולה באופן מלא. הנאשם נתון במעצר בית חלקי, והפסיק בשל כך לימודי תואר ראשון, במכללה. הנאשם מנהל אורח חיים נורמטיבי, הוא מודע לחומרת מעשיו, ומצר עליהם.

הסדר הטיעון

במסגרת הסדר הטיעון מבקשת התביעה כי יוטל על הנאשם מאסר ממשי למשך שנה, מאסר מותנה, פסילת רישיון נהיגה, קנס של 500 ₪ ופיצויים. במסגרת טיעוניו ציין התובע כי לבד מהפגיעה הפיזית בקטין, עזב הנאשם את המקום ללא הגשת עזרה לקטין, ואף דיווח על גניבת רכבו, מתוך מטרה להעלים את נסיבות התאונה והפקרת הקטין.

גזר הדין
 
כאמור בית המשפט גזר על הנאשם תשלום פיצויים לקטין שנפגע בסך של 8000 ₪ ו-7 חודשי מאסר בפועל.

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

פניית פרסה

הנאשם הואשם באי ציות לתמרור ב-6 האוסר פניית פרסה, בצומת הרחובות בן גוריון – נורדאו בבת ים, עבירה בניגוד לתקנה 22(א) לתקנות התעבורה 

ביטול קנסות תעבורה, הכיצד?

האם כדאי להגיש בקשה להישפט? כיצד מבטלים דו"ח תעבורה? מהן העילות הנפוצות לביטול קנס תעבורה? 

שיטת הניקוד החדשה

בשיטה זו נקבע כעיקרון כי לכל נהג נפתח כרטיס אישי. בסופה של קב’ התקנות הזו נרשם פירוט מהי כמות הנק’ לגבי כל עבירה- התוספת השישית של תקנות ... 

צילום הרכב כראיה

צילמו את רכבך ? מה המשמעות המשפטית וכיצד ניתן להתמודד עם ראיה מסוג זה ? 

מאסר בגין עבירות תעבורה, אימתי?

מתי העונש בגין עבירות תעבורה הוא מאסר? העובר אחת העבירות האלה, דינו - מאסר שנתיים או קנס ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט 

פסילה על תנאי במקום פסילה בפועל בעבירות תעבורה, האמנם?

האם בסמכותו של בית המשפט לקבוע, במקום בו בוצעה עבירה אשר בצידה פסילה מינימאלית, כי יוטל על הנאשם פסילה על תנאי בלבד? 

נהיגה ללא רישיון רכב תקף

מהי עבירת נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף? האם מדובר בעבירת תעבורה חמורה? מהו משקלה של התקופה במהלכה לא היה הרישיון בתוקף? 

ביטול החרמת רכב

האם ניתן לבטל החרמת רכב? כיצד מתמודדים עם החרמת רכב כאשר בעל הרכב לא נהג בעת ביצוע העבירה? 

הרשעת חף מפשע בעבירות תעבורה - חזקת האחריות של בעל הרכב

האם ניתן להרשיע אדם בעבירות תעבורה כאשר הוכח מעל לכל ספק שלא הוא זה אשר נהג ברכב במועד ביצוע העבירה?  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.