www.what2do.co.il

ביטול דוחות שנשלחו ביחד עם דרישה לתשלום קנס בגין עבירות חניה

דרגו את המאמר

ביטול דוחות שנשלחו ביחד עם דרישה לתשלום קנס בגין עבירות חניה

בקשה לביטול דו"חות חנייה – בשל אי קבלת הדו"חות בדואר

 

האם דו"חות החנייה אכן נשלחו למערער כדין, והאם חזקה עליו כי הוא קיבל את הדו"חות לידיו? האם בית המשפט המחוזי יקבל את ערעורו של האחרון, בעקבות דחיית בקשתו בבית המשפט לתעבורה לבטל דו"חות חנייה אשר נשלחו אליו בגין עבירות חנייה שבוצעו על ידו לכאורה.


המחלוקת בבית משפט נגעה בעיקר לשאלה - האם נשלחו הדוחות הנ"ל למערער כדין והאם קיימת חזקה כי הוא קיבל אותם לידיו. יש לציין כי דו"חות אלו נשלחו על ידי חברה לאוטומציה, בדואר רשום. בפני בית המשפט הוצג אישור החברה על משלוח הדו"חות בדואר רשום למערער.

 

בית המשפט קבע כי חלות במקרה זה הוראות תקנה 44 לתקנות סדר הדין הפלילי, התשל"ד-1974, אשר קובעות כי קיימת חזקת מסירה בנסיבות של משלוח דו"ח החנייה. בית המשפט דחה את הערעור. בפסק הדין נקבע כי המערער לא סתר את חזקת המסירה אשר בסעיף 44א' לתקנות בנוגע להמצאה כדין. כמו כן, לא הוכח על ידי המבקש כי הוא לא קיבל את ההודעה על הדו"חות עקב הימנעותו מלקבל אותה או בגין נסיבות אשר אינן תלויות בו.

 

מסר צ'ק בגובה החוב - המערער הודה בחובו

 

זאת ועוד, יצוין כי המערער מסר לאנשי חברת הגבייה, אשר הגיעו לביתו, צ'ק בגובה החוב, תחת מחאה, ומיהר לבטל את ההמחאה מיד לאחר עזיבתם. השופטת קבעה כי היא רואה בעצם מסירת השיק לחברת הגביה כתשלום לכל דבר ועניין. אי לכך, נקבע, על המקרה חלות גם הוראות סעיף 229(ב) לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב] התשמ"ד – 1984, ויש לראות במערער כמי שהודה בחובו.

 

זאת ועוד, בבקשתו טען המערער כי הוא אינו אשם בעבירות החנייה וזאת משום שהוא אינו "זוכר" את ביצוען. עם זאת, לא נטען כי הרכב המדובר אינו רכבו של המערער ולא הוצהר מי יכול היה לנהוג ברכב במועדים הרלבנטיים.

 

אדם המבקש לבטל דו"חות חנייה, נדרש לצרך לבקשתו תצהיר אשר תומך בבקשה מסוג הדומה לתצהיר שיש לצרף לבקשה לביטול פסק דין. בית המשפט יהיה רשאי לבטל דו"חות חנייה במקרים בהם יעלה בידו של הנאשם להוכיח כי "הייתה סיבה מוצדקת לאי התייצבותו, או כי הרשעתו עלולה לגרום לו לעיוות דין".

 

במקרה דנן, בית המשפט קבע כי המערער לא פירט כל גרסה במסגרת תצהירו למעט העובדה כי הוא "אינו זוכר את ביצוע את העבירות". לדאבונו של המערער, בית המשפט קבע כי אין בכך די.
 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

פניית פרסה

הנאשם הואשם באי ציות לתמרור ב-6 האוסר פניית פרסה, בצומת הרחובות בן גוריון – נורדאו בבת ים, עבירה בניגוד לתקנה 22(א) לתקנות התעבורה 

ביטול קנסות תעבורה, הכיצד?

האם כדאי להגיש בקשה להישפט? כיצד מבטלים דו"ח תעבורה? מהן העילות הנפוצות לביטול קנס תעבורה? 

שיטת הניקוד החדשה

בשיטה זו נקבע כעיקרון כי לכל נהג נפתח כרטיס אישי. בסופה של קב’ התקנות הזו נרשם פירוט מהי כמות הנק’ לגבי כל עבירה- התוספת השישית של תקנות ... 

צילום הרכב כראיה

צילמו את רכבך ? מה המשמעות המשפטית וכיצד ניתן להתמודד עם ראיה מסוג זה ? 

מאסר בגין עבירות תעבורה, אימתי?

מתי העונש בגין עבירות תעבורה הוא מאסר? העובר אחת העבירות האלה, דינו - מאסר שנתיים או קנס ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט 

פסילה על תנאי במקום פסילה בפועל בעבירות תעבורה, האמנם?

האם בסמכותו של בית המשפט לקבוע, במקום בו בוצעה עבירה אשר בצידה פסילה מינימאלית, כי יוטל על הנאשם פסילה על תנאי בלבד? 

נהיגה ללא רישיון רכב תקף

מהי עבירת נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף? האם מדובר בעבירת תעבורה חמורה? מהו משקלה של התקופה במהלכה לא היה הרישיון בתוקף? 

ביטול החרמת רכב

האם ניתן לבטל החרמת רכב? כיצד מתמודדים עם החרמת רכב כאשר בעל הרכב לא נהג בעת ביצוע העבירה? 

הרשעת חף מפשע בעבירות תעבורה - חזקת האחריות של בעל הרכב

האם ניתן להרשיע אדם בעבירות תעבורה כאשר הוכח מעל לכל ספק שלא הוא זה אשר נהג ברכב במועד ביצוע העבירה?  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.