www.what2do.co.il

גזר דין בעבירות תעבורה חמורות ועבירות פליליות

דרגו את המאמר

גזר דין בעבירות תעבורה חמורות ועבירות פליליות
גזר דין בגין עבירות תעבורה בשילוב עם עבירות פליליות - שיקולים לקולא ושיקולים לחומרה
 
השופט ביהמ"ש המחוזי בנצרת עאטף עילבוני, גזר את דינו של חטיב, מכפר מג'אר, בן 28, רווק, אשר נאשם והורשע עפ"י הודאתו בעבירות של הפרת הוראה חוקית, הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו, החזקת סם מסוכן, נהיגה בזמן פסילה וללא תעודת בטוח תקפה , סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה, נהיגה בקלות ראש ובחוסר זהירות שגרמה לתאונת דרכים בה ניזוק רכוש, ואי ציות לתמרורים .


בהתאם לגזה"ד הוטלו על הנאשם מאסר בפועל למשך 36 חודשים; ומאסרים על תנאי בהתאם לעבירות השונות שבצע ( 18 חודשי מאסר על תנאי, 6 חודשי מאסר על תנאי, 3 חודשים מאסר על תנאי)  ופסילת הנאשם מלקבל או להחזיק ברישיון נהיגה למשך 4 שנים החל מיום שחרורו מן המאסר, וזאת במצטבר לכל פסילה אחרת שבה יהיה הנאשם נתון אותה עת.

 

רקע לארבעה האישומים נגד הנאשם:

  

בתאריך 18/6/07, הגיע כוח משטרה לערוך חיפוש בביתו של אדם הנאשם וחברתו לחיים, מנעו את כניסת השוטרים אל תוך הבית. בנוסף, ניסה הנאשם להדוף סולם דרכו ניסו השוטרים להכנס דרך הקומה השנייה, במטרה למנוע כניסתם. כאשר נכנסו השוטרים- הפריעו להם הנאשם וחברתו לבצע חיפוש בדירה, קיללו אותם ודחפו אותם, והנאשם אף איים על השוטרים.
 
בתאריך 20/2/08 נהג הנאשם ברכב שבבעלות אביו, כשהוא פסול מלנהוג, וכן החזיק הנאשם באותה עת סם מסוכן מסוג מריחואנה במשקל של 4.46 גרם .
 
בתאריך 23/2/08 ברח הנאשם מאנשי משטרה הן רגלית והן ברכב תוך שהשוטרים מנהלים אחריו מרדף והוא נוסע בנסיעה פרועה ברחובות טבריה ומסכן חיי אדם. גם יריות שירו השוטרים במהלך המרדף אל כיוון הרכב לא גרמו לנאשם לעצור ולאחר שנכנס לכפר מג'אר, הצליח להיעלם ולהימלט מהשוטרים

השופט עילבוני ציין בגזר הדין את הדברים הבאים: " מעשי הנאשם חמורים ועל חומרת מעשיו אין צורך להכביר במילים. חומרתם היא שבעתיים אור לעובדה שהנאשם נהג ברכב בהיותו בפסילה ויצר סיכון רב לשלומם הגופני ולרכושם של המשתמשים בנתיב התחבורה, כמו גם בהתייחסותו המזלזלת לרשויות אכיפת החוק ולאנשי החוק שניסו לעוצרו ורק בנס הצליחו להימלט מפני דהירתו הבלתי מרוסנת ללא פגע. העובדה כי הנאשם לא נרתע מאנשי המשטרה שדלקו אחריו אף כשאלה ירו לעברו, אף היא נתון שלא ניתן להתעלם ממנו, כשיקול לחובתו של הנאשם, וכמעשה המוסיף חטא על פשע - תרתי משמע".

עוד ציין השופט כי על הנאשם ליתן את הדין גם על כך שקיימת מגמה של החרפה בחומרת העבירות המבוצעות על ידו מפעם לפעם והמחייבות הטלת ענישה הולמת ומרתיעה.

 

לקולא נלקחו בחשבון:

 
היות הנאשם צעיר יחסית, ללא עבר פלילי, למעט הרשעות תעבורה, אשר חווה על בשרו את הסיכון הטמון בנהיגה לא זהירה ברכב לאחר שנפגע בעצמו בתאונת דרכים ביום 16/4/05, פגיעה שעודנו ממשיך וסובל ממנה גם כיום. נסיבותיו האישיות והעובדה שהודה בעובדות כתב האישום המתוקן וחסך זמן שיפוטי יקר ולפני בית המשפט הודיע על חרטתו וצערו על שאירע. 

 

חרף גזר דין בבית משפט השלום בעכו, במסגרתו הוטל על הנאשם להפקיד את רישיון הנהיגה שלו במזכירות בית המשפט עד ליום 16/7/06, לא הפקיד הנאשם את רישיונו כנדרש.

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

פניית פרסה

הנאשם הואשם באי ציות לתמרור ב-6 האוסר פניית פרסה, בצומת הרחובות בן גוריון – נורדאו בבת ים, עבירה בניגוד לתקנה 22(א) לתקנות התעבורה 

ביטול קנסות תעבורה, הכיצד?

האם כדאי להגיש בקשה להישפט? כיצד מבטלים דו"ח תעבורה? מהן העילות הנפוצות לביטול קנס תעבורה? 

שיטת הניקוד החדשה

בשיטה זו נקבע כעיקרון כי לכל נהג נפתח כרטיס אישי. בסופה של קב’ התקנות הזו נרשם פירוט מהי כמות הנק’ לגבי כל עבירה- התוספת השישית של תקנות ... 

צילום הרכב כראיה

צילמו את רכבך ? מה המשמעות המשפטית וכיצד ניתן להתמודד עם ראיה מסוג זה ? 

מאסר בגין עבירות תעבורה, אימתי?

מתי העונש בגין עבירות תעבורה הוא מאסר? העובר אחת העבירות האלה, דינו - מאסר שנתיים או קנס ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט 

פסילה על תנאי במקום פסילה בפועל בעבירות תעבורה, האמנם?

האם בסמכותו של בית המשפט לקבוע, במקום בו בוצעה עבירה אשר בצידה פסילה מינימאלית, כי יוטל על הנאשם פסילה על תנאי בלבד? 

נהיגה ללא רישיון רכב תקף

מהי עבירת נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף? האם מדובר בעבירת תעבורה חמורה? מהו משקלה של התקופה במהלכה לא היה הרישיון בתוקף? 

ביטול החרמת רכב

האם ניתן לבטל החרמת רכב? כיצד מתמודדים עם החרמת רכב כאשר בעל הרכב לא נהג בעת ביצוע העבירה? 

הרשעת חף מפשע בעבירות תעבורה - חזקת האחריות של בעל הרכב

האם ניתן להרשיע אדם בעבירות תעבורה כאשר הוכח מעל לכל ספק שלא הוא זה אשר נהג ברכב במועד ביצוע העבירה?  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.