www.what2do.co.il

נהג חדש ביצע תנועת ``צלחת`` עם הרכב ופגע בהולכי רגל

דרגו את המאמר

נהג חדש ביצע תנועת ``צלחת`` עם הרכב ופגע בהולכי רגל

צעיר כבן 17, נהג ברכבו בפזיזות וביצע תנועת "צלחת" המסובבת את הרכב במקום. כתוצאה מפעולה זו נפגעו שלושה הולכי רגל תמימים.

 

הנהג הורשע בעבירה של גרימת נזק לרכוש או אדם, סטייה מנתיב הנסיעה, גרימת חבלה של ממש, חוסר שליטה ברכב ונהיגה בפזיזות במהירות שאינה סבירה לתנאי הדרך. בית משפט השלום לתעבורה בירושלים נדרש לקבוע את עונשו.

 

תוך פניית פרסה הנהג משך את בלם היד

 

בחודש מרץ 2012 נהג הנאשם שהיה באותה עת "נהג חדש" בשטח תחנת הדלק במישור אדומים.

בעת היציאה מתחנת הדלק הוא ביצע פניית פרסה במהירות מופרזת ותוך כדי נסיעה הוא משך את בלם היד. בעקבות פעולה זו הנהג איבד שליטה על הרכב, הסתובב במקום ופגע בשלושה הולכי רגל שעמדו על הכביש.

 

כתוצאה מהתאונה להולך רגל אחד נגרמו חתכים בפנים וקרע בטחול. מתלונן שני איבד את ההכרה ונגרמו לו חתכים בפנים וחבלה בראש. הפצועה השלישית, שהיתה חברתו של הנאשם, אושפזה במשך יומיים בטיפול נמרץ ושהתה כשבוע במחלקה הכירורגית בשל קרע בטחול ובכבד, שברים בצלעות וחור בריאה.

 

בשל גילו הצעיר הנאשם נשלח לשירות המבחן. מהתסקיר עלה כי הנאשם היה בעת התאונה תלמיד כיתה י"ב וכיום הוא משרת בצבא ומתגורר עם משפחתו. לדבריו, לאחר התאונה הוא התקשה לשוב לשגרה והפסיק את הלימודים.

 

הנאשם הביע צער וחרטה על תוצאות התאונה

 

לנאשם אין עבר תעבורתי או עבר פלילי. מפקדו הישיר בצבא כתב עבורו מכתב המלצה ובו נכתב כי הוא תורם רבות למערכת הצבאית ומבצע את תפקידו במסירות יוצאת דופן. כמו כן, הוגש מכתב המלצה מטעם יושב ראש מועדון הכדורגל, שם הנאשם משחק מאז היותו ילד, ונמסר שלא היו לו מעולם בעיות או עבירות משמעת.

 

הנאשם הביע צער וחרטה על התאונה ותוצאותיה וציין בפני קצין המבחן כי הוא שומר על קשר עם הנפגעים, וביקש לפצות אותם. מאז קרות האירוע הוא מתנדב בעמותה למשפחות נזקקות ומסייע בהסעת מזון לבתי המשפחות ובחלוקת סלי מזון.

 

קצין המבחן התרשם כי התאונה ותוצאותיה מהוות גורם מרתיע עבור הנאשם והמליץ להשית עליו צו שירות לתועלת הציבור בהיקף של 120 שעות. וביקש לשלבו בקבוצה טיפולית מטעם עמותת אור ירוק.

 

הסנגור ביקש לקבל את המלצת שירות המבחן וציין כי מדובר בבחור צעיר שהבין את חומרת מעשיו ומאז התאונה הוא סובל מסיוטים בלילות.
מנגד המאשימה הדגישה את חומרת העבירות ועתרה להטלת מאסר ארוך בפועל, פסילה ממושכת של רישיון הנהיגה שלא תפחת משנה וחצי וקנס כספי למתלוננים.

 

שלושה חודשי מאסר בפועל ושלילה לשנתיים

 

לאחר שמיעת הצדדים, קבע בית המשפט כי אין לקבל את המלצת שירות המבחן ויש לנקוט בעונש משמעותי ומרתיע, בשל חומרת המעשים ותוצאות התאונה. עם זאת השופט התחשב בגילו הצעיר של הנאשם, בהודאתו הראשונה ובהבעת החרטה על ביצוע העבירות.

 

בסופו של דבר גזר בית המשפט על הנאשם מאסר בפועל לתקופה של שלושה חודשים, מאסר על תנאי של שישה חודשים ופסילת הרישיון לתקופה של 24 חודשים.

 

ת"ד 88-07-12 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

נסיעה ללא מלווה של נהג חדש אשר החזיק בעבר רישיון לטרקטור

בית המשפט לתעבורה נדרש לדון בסוגיה משפטית מעניינת העוסקת בהגדרת "נהג חדש" לאדם אשר בטרם קיבל רישיון רכב פרטי, היה בעל רישיון לנהוג על טרקטור... 

בית המשפט לתעבורה קבע - מלווה לנהג חדש אינו יכול לשבת בספסל האחורי

האם מלווה לנהג חדש רשאי לשבת בספסל האחורי? האם מדובר בעבירת תעבורה? 

פסילה רישיון נהיגה לנהג חדש בשל נהיגה במהירות מופרזת

בית המשפט לתעבורה הורה על פסילת רישיון נהיגה של נהגת חדשה, למשך 10 שנים, וזאת בגין נהיגה במהירות מופרזת (100 קמ"ש מעל המותר)... 

תאונת דרכים קטלנית - הנהג הורשע בשתי עבירות הריגה

האם תאונת דרכים קטלנית יכולה להביא להרשעת הנהג בהריגה? נהג צעיר בן 19 מחיפה הורשע בבית המשפט המחוזי בגין שתי עבירות הריגה לאחר תאונה קטלנית בה נהרגו שניים מחבריו...  

מאסר בפועל לנהג צעיר לאחר תאונה קטלנית - נהיגה ללא מלווה

מהו העונש אשר יש להטיל על נהג צעיר אשר נהג ללא מלווה והיה מעורב בתאונת דרכים קטלנית?  

נהיגת קטינים ללא רישיון

מהי נהיגת קטינים ללא רישיון? האם פסילה לשנים רבות? האם עבירה פלילית? מהי אחריות ההורים מבחינה פלילית? מה קורה במצב של תאונת דרכים? 

שיטת הניקוד החדשה

שיטת הניקוד החדשה - שיטת הניקוד בעבירות תעבורה ...כמה נקודות תקבלו בגין כל עבירה ? 

אי מתן זכות קדימה

אי מתן זכות קדימה

האם עבירת אי מתן זכות קדימה הינה עבירה נפוצה? מהו העונש בגינה? האם ניתן לקבל זיכוי? 

עבירת תנועה ראשונה: האם ניתן לבטל עונש על עבירת תנועה ראשונה?

לאחר שבוצעה עבירה ראשונה נרשמות לחובתו של הנהג נקודות בגין ביצוע עבירת התנועה. זאת במטרה להחמיר עם הנהגים ולהרתיעם מלבצע עבירות נוספות. בעבירות קלות ובודדות קיימת אפשרויות להקל בענישה. 

שלילת רישיון לנהג חדש: מה ההשלכות?

נהג חדש שהורשע בעבירת תנועה חמורה עלול להידרש לעמוד מחדש במבחן נהיגה עיוני ומעשי ולעבור בדיקה רפואית בהתאם להחלטת משרד הרישוי. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.