www.what2do.co.il

האם הנהג פגע בהולכת רגל מבלי שחש בכל פגיעה?

דרגו את המאמר

האם הנהג פגע בהולכת רגל מבלי שחש בכל פגיעה?

נהג רכב פרטי הואשם בגרימת תאונת דרכים וחבלה של ממש, כאשר פגע בקשישה שחצתה את הכביש, ויוחסה לו עבירה של נהיגה בקלות ראש. הנאשם הכחיש את המיוחס לו, וטען כי הוא כלל לא היה מעורב בתאונה. בית משפט השלום לתעבורה בתל אביב - יפו נדרש להכריע האם הנאשם ביצע את עבירות התנועה המיוחסות לו.

 

על פי עובדות כתב האישום, במהלך חודש אוגוסט 2013, נהג הנאשם ברחוב מרכזי בתל אביב. כאשר התחלף הרמזור לאור ירוק, הנאשם החל בפניה שמאלה, ולא אפשר להולכת הרגל, ילידת 1935, להשלים את חציית הכביש במעבר חצייה, ופגע בה. כתוצאה מתאונת הדרכים, הולכת הרגל נחבלה בגופה, ונאלצה לעבור השתלות עור בזרוע ותפרים בשוקיים.

 

נהג קטנוע רדף אחרי הנאשם והורה לו לעצור

 

הנאשם המשיך בנסיעה, אולם רוכב קטנוע אלמוני שהיה עד לאירוע, נסע אחריו, והורה לו לעצור, עקב מעורבותו בתאונת פגע וברח. הנאשם החנה את הרכב בצד הדרך, וחזר רגלית למקום האירוע, תוך שהוא חוזר על הטענה כי לא היה לו כל קשר לתאונה, ואינו הרגיש שפגע באף אדם.

 

מטעם המאשימה זומן עד ראיה, אשר הצהיר כי הוא ישב בפתח חנות ירקות, והבחין ברכב פונה שמאלה ופוגע בהולכת רגל בעת שחצתה את הכביש במעבר חציה, ועקב פציעתה הוא הזמין משטרה ואמבולנס.

 

עד הראייה לא זיהה את הנאשם כנהג הפוגע

 

העד ציין כי הוא לא הבחין במספר הרכב הפוגע, אך לדבריו, רוכב קטנוע נסע אחריו, ואז הוא הבחין בנאשם מגיע ברגל למקום התאונה. העד לא ידע לומר אם הנאשם, שחזר למקום היה הנהג ברכב הפוגע, ואף לא ערך כל בירור עם הולכת הרגל לגבי זהות הנהג הפוגע. מחקירתו הנגדית עלה כי לא היה ברור אם הוא הבחין בתאונה עצמה, או רק בהולכת הרגל הפצועה על הכביש.

 

הנאשם העיד כי לאחר שפנה שמאלה, הוא המשיך בנסיעה, עד שרוכב קטנוע, שזהותו אינה ידועה, נצמד אליו ואמר לו כי פגע בהולכת רגל בצומת. הנאשם החנה את הרכב, וחזר ברגל למקום התאונה. שם ראה אשה מבוגרת יושבת על כסא, ובהמשך היא פונתה לבית החולים.

 

לדבריו, הוא עבר תחקור ראשוני על ידי שוטר ובוחן תנועה, ואיש לא אמר לו כי הוא מזהה אותו כנהג הפוגע, ואף הבוחן ציין כי אין כל סימנים על הרכב. הנאשם העיד כי לא הבחין בהולכי רגל במעבר החצייה, והודה כי סבר בטעות, כי ברמזור הולכי הרגל, דלק אור אדום.

 

בעת החקירה הנגדית הנאשם עמד על כך שלא פגע בהולכת הרגל ולא חש בכל פגיעה, וציין כי הוא שב לזירת האירוע, כיוון שנאמר לו שפגע באדם, וכי בשל מצפונו, לא היתה אפשרות שלא יחזור.

 

לאחר בחינת ראיות הצדדים, קבע בית המשפט שהמאשימה לא הצליחה להוכיח כי הנאשם הוא הנהג שפגע בהולכת הרגל, מאחר ורוכב הקטנוע לא אותר, על הרכב לא נמצאו כל ממצאים, ועד הראיה לא זיהה את הנאשם כנהג הפוגע. בנסיבות אלה אשמת הנאשם לא הוכחה מעבר לכל לספק סביר, על כן הוא זוכה מאחריות לגרימת תאונת הדרכים המיוחסת לו בכתב האישום.

 

ת"ד 4038-12-13 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים קטלנית

כיצד מתמודדים עם גרימת תאונת דרכים קטלנית? האם ניתן להגיע לזיכוי בבית המשפט? מהו העונש אשר יוטל על נהג שמעורב בתאונת דרכים קטלנית? 

גרימת מוות ברשלנות, מה הדין?

מה העונש במקרה של עבירת גרימת מוות ברשלנות ע"פ סעיף 64 לפקודת התעבורה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין לתעבורה ... 

זיכוי בבית המשפט: תאונת פגע וברח

בית המשפט קבע כי יש לזכות אדם אשר הוגש כנגדו כתב אישום בגין מעורבות בתאונת פגע וברח, וזאת משום שלא הוכח כנדרש שאכן רכבו היה מעורב בתאונה... 

זיכוי נהג מפגיעה בהולך רגל במעבר חציה בגין רשלנות הולך הרגל

הולך רגל אשר נכנס למעבר חציה באופן רשלני הביא לכך כי הנהג אשר פגע בו לא הורשע בבית המשפט לתעבורה... 

דריסה למוות של הולכי רגל - הרשעה בהריגה ומאסר בפועל

נהג דרס למוות שני הולכי רגל במעבר חצייה. בית המשפט הרשיע את הנהג בעבירת הריגה ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר בפועל. כמו כן, רישיון הנהיגה שלו נשלל ל-15 שנה... 

גרימת מוות בתאונה - גזר דין לנהג נורמיטבי אשר גרם למוות בתאונה

מהם השיקולים אשר מנחים את בית המשפט בבואו לגזור עונש על אישה נורמיטיבית בעלת עבר של נהיגה זהירה, אשר ברגע אחד של רשלנות גרם למוות בתאונה? 

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? 

פסילת רישיון נהיגה לאחר תאונת דרכים קטלנית - תיקון 78 לפקודת התעבורה

האם רישיון נהיגה ייפסל עד תום ההליכים כאשר הנהג הנאשם היה מעורב בתאונה קטלנית בה קיפח אדם את חייו? 

תאונת דרכים קטלנית - הרשעה בהריגה בעקבות נהיגה בשכרות וחציית רמזור אדום

בתאונת דרכים קטלנית ברעננה נהרג נהג אשר התנגש בו רכב שחצה באדום. האם חצייה באדום, בצירוף עם נהיגה בשכרות, מהווה עילה להרשעה בעבירת הריגה? 

שלילת רישיון של נהג משאית לאחר תאונה קטלנית

תאונת הדרכים בערבה - בית המשפט הורה על שלילת רישיונו של נהג המשאית הבדואי... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.