www.what2do.co.il

הצעיר אשר נסע במהירות מופרזת של 220 קמ``ש בכביש החוף - למאסר

דרגו את המאמר

הצעיר אשר נסע במהירות מופרזת של 220 קמ``ש בכביש החוף - למאסר

מאסר בפועל בעקבות נסיעה במהירות מופרזת


פ"ל 5066-10-10


מהירות מופרזת הינה, על פי רוב, עבירת ברירת קנס. דהיינו, אדם אשר "נתפס" במהירות מעל המותר רשאי בדרך כלל לשלם קנס ו"לסיים את הסיפור". עם זאת, לעיתים, גם עבירה של מהירות מופרזת תוכל להביא לכתב אישום חמור ואף למאסר בפועל. להלן דוגמא למקרה כאמור. בית המשפט לתעבורה בעכו גזר עונשים חמורים על הצעירים אשר צילמו עצמם נוסעים במהירות מופרזת בכביש החוף תחת הסרטון "המפורסם" – מתל אביב לחיפה ב-9 דקות. לאחר שהסרטון הנ"ל עלה לרשת האינטרנט, ונחשף בתקשורת ובפורומים מקוונים שונים, הוגש כנגד הצעירים אשר היו שותפים לנסיעה כתב אישום חמור.

 

[%Articles%]

 

הנהג ושני הנוסעים הורשעו בעקבות ועל בסיס הסרטון בשורה של עבירות תנועה. ביום שני האחרון (19.3), בית המשפט לתעבורה בעכו גזר את דינם. חרף עתירותיהם של הסנגורים להתחשב בנסיבות חייהם המורכבות של הנאשמים, בית המשפט מצא לנכון דווקא להחמיר עימם. העונש אולי החמור ביותר נגזר על הנהג. בית המשפט קבע כי לא היה מקום להימנע ממאסר בפועל ועל הנהג יהיה לרצות ארבעה חודשים "בפנים" מאחורי סורג ובריח. הסנגור ניסה לטעון כי מרשו הינו אדם בעל נסיבות חיים מורכבות, אשר אביו נרצח בשנת 2000 והוא ואחותו ננטשו על ידי אמו לאחר מכן. עם זאת, בית המשפט לא ראה את הדברים עין בעין.

 

"הפכו את כביש החוף לכביש מרוצים"


בפסק הדין צוין כי המהירות המופרזת במקרה דנן עמדה על לא פחות מ-220 קמ"ש, 130 קמ"ש (!) מעל למהירות המותרת בכביש המדובר. "מהירות נסיעתו של הנאשם במקרה זה הייתה גבוהה ביותר, סיכנה את ציבור המשתמשים בדרך והנוסעים ברכב, עלתה כדי התנהגות בריונית חסרת אחריות, אשר רק בנס לא גרמה לקיפוח חיי אדם", נכתב בגזר הדין, "התרשמתי מעיון בסרטון כי לא רק שהנאשמים הפגינו עזות מצח וחוסר מורא להוראות החוק, אלא שעצם פרסום הסרטון עלה כדי אקט של התרברבות בפני הציבור לגבי ביצוע העבירה".


כמו כן, השופט הפנה לפסיקתו של בית המשפט העליון בע"פ 3056/10, סאמר עבדאללה, נ' מ"י [לא פורסם], אשר קבע כי "ענישה הולמת, היא חלק אינטגראלי של החינוך לנהיגה נכונה, שביסודה כיבוד נוסעים אחרים, משתמשים אחרים בכביש, לרבות עוברי אורח תמימים".

 

השופט הדגיש כי בית המשפט חייב להירתם למאמץ לעקור את תרבות הנהיגה המסוכנת משורשה, וזאת על ידי הטלת ענישה מרתיעה והולמת. בית המשפט ציין כי הנאשמים במקרה חריג זה הפכו את כביש החוף ללא יותר מ"כביש מרוצים". לא זו אף זו, בית המשפט מתח ביקורת על הנאשמים אשר העדיפו למסור גרסה משוללת כל יסוד ומופרכת בנוגע להתרחשות הדברים (טענו כי לא מדובר בנסיעה במהירות מופרזת וניסו לשכנע כי מד המהירות היה תקול), וזאת על פני הודאה במעשיהם והבעת חרטה.

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

נהיגה במהירות, כמה נקודות תקבל?

כמה נקודות מקבלים על עבירת נהיגה במהירות מופרזת? 

הזמנה לדין בעבירת מהירות

הזמנה לדין בעבירת מהירות, אימתי? 

דוח מהירות - עצות לנהג המהיר

כיצד להתמודד עם דו"ח מהירות? האם להודות מהשוטר ולבקש המרה לאזהרה? האם להיבקש להישפט? 

עבירת מהירות ופסילה מנהלית, אימתי?

הסמכות לפסול את רישיון הנהיגה כאשר מדובר בעבירת מהירות קמה בהתאם לגובה המהירות, בהתאם למהירות המותרת במקום ביצוע העבירה ... מה הזכויות שלך? לחץ/י לפרטים 

חובת כיול הממל"ז

מהי חובת כיול הממל"ז? האם ניתן להתנגד לטענות המשטרה בדבר נהיגה במהירות מופרזת? 

עבירות מהירות ופסילה, אימתי?

עבירות מהירות בגין נהיגה במהירות מופרזת יכולות לא אחת להביא לפסילה. קציני משטרה, בדרגת מפקח ומעלה, הינם בעלי סמכות לפסול רישיון נהיגה באופן מנהלי בגין עבירות מהירות מופרזת... 

ביטול פסילה מנהלית בעקבות אי כיול הממל"ז

האם משטרת ישראל תיאלץ להשיב את רישינו של נהג לאחר ביטול פסילה מנהלית בעקבות אי כיול מכשיר הממל"ז? 

רישיון נהג משאית נשלל לאחר נהיגה במהירות מופרזת

פסילת רישיון נהיגה של נהג משאית לאחר שהאחרון נהג במהירות מופרזת, האם עונש מידתי? 

המשטרה איבדה דוח מהירות וההעתק היה משובש - זיכוי נאשם מחמת הספק

זיכוי בגין ליקוי משמעותי בראיות התביעה ,לאור אי המצאת הדו"ח המקורי  

מעצר עד תום ההליכים בעבירות תעבורה

אנשים רבים מבצעים מדי יום עבירות תעבורה, חלקן חמורות המביאות את הנהגים הסוררים בפני שופט. האם יש להורות על מעצר עד תום ההליכים כאשר מדובר בעבירות תעבורה? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.