www.what2do.co.il

נמלט מהשוטרים לאחר שנתפס נוהג בשכרות

דרגו את המאמר

נמלט מהשוטרים לאחר שנתפס נוהג בשכרות

נמלט מהשוטרים לאחר שנתפס נוהג בשכרות

 

 

שוטרי תנועה תל אביביים עצרו בצומת מרומזרת בעיר והבחינו שהנהג שעצר לידם משעין ראשו על החלון ונראה ישן. השניים אשר היו ברכב אזרחי, סימנו לו כי הם שוטרים וביקשו ממנו לעצור. הנהג סימן כי הבין את מבוקשם של השניים אך במקום לעצור, פתח במנוסה והחל לברוח מהם תוך כדי שהוא חוצה רמזור אדום מלא.

  

לא הלך ישר על הקו, עמד לא יציב, הדיף ריח אלכוהול מפיו

 
לאחר מרדף בשילוב עם מספר ניידות, נתפס החשוד והתבקש להעניק בדיקת אלכוהול בנשיפה. לאחר שכל הבדיקות נכשלו, ביקשו השוטרים מן הנהג לבצע מבחני יציבות פשוטים כגון הליכה על קו ישר, חיבור אצבעות ימין ושמאל ועמידה יציבה. הנהג כשל בכולם, אך משום שלא הצליחו לגבות ממנו נשיפת אלכוהול, נלקח האחרון איתם לבית החולים איכילוב על מנת להעניק בדיקת דם.


בבית החולים סרב הנהג להעניק את דגימת הדם ובבית המשפט טען כי הוא כופר בהאשמות, שתה רק בירה אחת ולא היה שיכור כלל. בנוסף הוא הודה כי ברח מן השוטרים אך זו משום שנסעו ברכב אזרחי וחשש כי הם אנשים אחרים הרוצים לבקש רעתו.

 

בית המשפט הרשיע את הנהג בנהיגה בשכרות אף מבלי להסתמך על נתונים "אמפריים" של בדיקות דם או נשיפה. יודגש כי די היה בהכשלתו את מכשיר הינשוף (ע"י טענת אסטמה ללא סימוכין רפואיים בבית המשפט) כדי לקבוע כי מדובר בסירוב לבדיקת שכרות. כמו כן, הנאשם סירב להעניק בדיקת דם בתירוצים משונים ונכשל במבחני היציבות. לסיכום, שמרו על עצמכם ועל תנהגו בגילופין. במידה ונתפסתם, המנעות מבדיקה או שקרים לא ייזכו אתכם בבית המשפט, בו נוטים השופטים להאמין לשוטרים לפני שהם מקבלים את גרסת הנהגים.
 

 


 

להפניית שאלה או תגובה בנושא ליחצו כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת נהיגה בשכרות, איך לקבל זיכוי?

מאחר ולא ניתן היה לשלול את גרסת הנאשם כי המאפיינים נערכו לאחר בדיקת הינשוף, זיכה כבוד השופט ש. נחשון את הנאשם מעבירת השכרות, כאשר פסל הן את בדיקת הינשוף והן את בדיקת המאפיינים לאור החריגה מהנהלים... 

בדיקת שכרות

שוטר רשאי לדרוש מנוהג רכב שהיה מעורב בתאונת דרכים או מנוהג רכב שיש לשוטר חשד סביר כי הוא שיכור, להיבדק במועדים ובמקומות שיורה, ומי שנדרש כך חייב להיבדק כאמור... 

בדיקת שכרות, האם מותר לסרב?

בדיקת שכרות, האם מותר לסרב?

נעצרתם לבדיקת שכרות? האם מותר לסרב לעבור את הבדיקה? מהי המשמעות המשפטית המקופלת בתוך הסירוב? 

נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים

הנאשם הורשע על פי הודאתו, בנהיגת רכב כשהוא נתון להשפעת משקאות משכרים. מתברר כי בבדיקה שנערכה לנאשם, נמצא בדמו ריכוז אלכוהול בשיעור, שהוא פי שלוש, מהכמות הקבועה בחוק. הנאשם נלכד בכף בעת שנהג רכב הסעות, בזיג זג.  

פסילה בשל נהיגה בשכרות

האם ניתן להימנע מפסילת מינימום של שנתיים לאחר נהיגה בשכרות? מהן הנסיבות המיוחדות אשר בגינן בית המשפט יורה על פסילה לתקופה נמוכה משנתיים? 

נהיגה בשכרות, האם ניתן לחזור מהודאה?

סקירה של פסקי דין העוסקים בהודאת נאשם בעבירה של נהיגה בשכרות וחזרה מהודאותו, באלו מקרים יתיר בית המשפט חזרה מהודאה? 

ה"ינשוף" מזהה לימונענע כמשקה אלכוהולי

במבחני המעבדה אשר נערכו במעבדת מיג"ל בע"מ בראשותו של ד"ר יגאל בר אילן, זיהה המכשיר משקאות קלים כמשקאות אלכוהוליים. הניסוי נערך במעמד קציני משטרה בכירים כגון רב פקד בני סמו ותועדו על ידי צלם משטרתי... 

מאסר בפועל בגין נהיגה בשכרות פעם שנייה

עבירת הנהיגה בשכרות הינה כאמור עבירה חמורה ומסוכנת. כאשר נהג נכנס לרכב על מנת לנהוג בזמן היותו שיכור, הוא מהווה סכנה ממשית לעצמו, לנוסעים עימו ולמשתמשים האחרים בדרך. העונש הראוי נגזר בין היתר, מגובה השכרות. ככל שמדובר בשכרות גבוהה, ראוי שהעונש יהיה גבוה יותר 

בקשה לביטול הרשעה בנהיגה בשכרות אשר ניתנה בהעדר הנאשם

האם בית המשפט יקבל את בקשתו של נאשם לבטל הכרעת דין במסגרתה הוא הורשע בהעדרו בנהיגה בשכרות? 

האם בדיקת ינשוף אשר הצביעה על 290 מ"ג בדיוק תביא להרשעת הנהג?

האם 290 מ"ג בליטר אוויר נשוף היא נהיגה בשכרות? האם הבדיקה הינה עד 290 מ"ג, כולל 290 מ"ג או למעלה מ-290 מ"ג? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.